• خرید vpn
 • ما هنـوز به فـردایی روشـن امید داریم

  صفحه اصلی » سیاسی » تعامل با خبرنگاران و اصحاب رسانه مورد تاکید فرماندار جاجرم قرار گرفت
  کد خبر : 2001597

  تعامل با خبرنگاران و اصحاب رسانه مورد تاکید فرماندار جاجرم قرار گرفت

  تعامل با خبرنگاران و اصحاب رسانه مورد تاکید فرماندار جاجرم قرار گرفتReviewed by on Feb 6Rating: به گزارش ایران ویج به نقل از شبکه اطلاع رسانی راه دانا؛ به نقل از پایگاه خبری جاجرم، جلسه شورای اداری شهرستان به ریاست فرماندار با حضور مسئولین و میهمانان استانی و شهرستانی در محل سالن جلسات فرمانداری برگزار…

  تعامل با خبرنگاران و اصحاب رسانه مورد تاکید فرماندار جاجرم قرار گرفتReviewed by on Feb 6Rating:

  به گزارش ایران ویج به نقل از شبکه اطلاع رسانی راه دانا؛ به نقل از پایگاه خبری جاجرم، جلسه شورای اداری شهرستان به ریاست فرماندار با حضور مسئولین و میهمانان استانی و شهرستانی در محل سالن جلسات فرمانداری برگزار شد.

  دکتر محبی فرماندار جاجرم ضمن گرامیداشت ایام الله دهه مبارک فجر به حضور استاندار خراسان شمالی در شهرستان جاجرم در سومین روز از دهه فجر و بهره برداری از ۳۵ پروژه اشاره کرد و افزود : روز گذشته شاهد حضور پر امید استاندار خراسان شمالی جناب آقای مهندس صالحی در شهرستان جاجرم بودیم. شهرستان جاجرم اولین شهرستانی بود که مقام عالی دولت در آن حضور یافت و یک روز کامل را برای دیدار با اقشار مختلف جامعه و افتتاح پروژه های شهرستان در بخش های مختلف سپری نمود و دستورات پیگیری امور و درخواست های مردمی را صادر کرد.
  وی در ادامه از زحمات اعضای ستاد گرامیداشت دهه مبارک فجر قدردانی بعمل آورد و به سیاست های کلی دولت تدبیر و امید اشاره نمود. وی با بیان این مطلب که سیاستهای دولت سیاست های پایدار و دارای برنامه ریزی دراز مدت می باشد افزود : سیاست های دولت تدبیر و امید سیاست هایی پایدار و دارای برنامه ریزی بلند مدت می باشد که اثراتش را در آینده خواهیم دید.
  وی با بیان این مطلب که در حال حاضر شاهد یک ثبات گسترده در بخش های مختلف سیاسی، اجتماعی، اقتصادی و فرهنگی می باشیم افزود : راه برون رفت از مشکلات و معضلات ، برنامه ریزی مدون و آینده نگر است. سیاست های کلی برای محرومیت زدایی در سطح کشور مورد اهمیت است اما اجرای این قبیل سیاست ها به واسطه نوع اثر گذاری بسیار حائز اهمیت است.
  مقام عالی دولت در شهرستان در ادامه به موفقیت های کسب شده جمهوری اسلامی ایران در موضوع برجام و مخالفت برخی از کشورها با جمهوری اسلامی بواسطه اجرایی شدن برجام اشاره کرد و تصریح داشت : رشد قابل توجه اقتصادی، افزایش تولید و فروش نفت، ایفای نقش کلیدی ایران در مجموعه اوپک، دسترسی آسان تر به محصولات و افزایش صادرات ایران ، تجهیز ناوگان هوایی کشور و برخی دستاوردهای دیگر از نتایج برجام می باشد.
  فرماندار جاجرم در ادامه به وجود فضای باز گفتگو و آزادی بیان در فضای مجازی که از جمله دستاوردهای دولت تدبیر و امید می باشد اشاره کرد و افزود : برخی افراد و گروه ها در فضای مجازی شایعاتی نشر داده اند پیرامون اقدامات و عملکرد دولت در شهرستان جاجرم و مقایسه اقدامات و بودجه هزینه شده در شهرستان طی ۳ سال اخیر در مقایسه با دولت قبل. این گونه قیاس ها و شایعه پراکنی ها ناشی از عدم اطلاع و آگاهی دقیق پیرامون موضوعات مطرح شده است. وی با تاکید بر این مطلب که آمار و اطلاعات ارائه شده باید بر مبنای واقعیت باشد افزود : از جمله مواردی که می توان به عنوان یکی از بزرگترین اقدامات دولت تدبیر و امید در شهرستان جاجرم به آن اشاره کرد ، پیگیری تکمیل و بهره برداری از پروژه شمش آلومینا می باشد. تسریع در روند اجرای پروژه شمش آلومینای جاجرم که از جمله ثمرات و نتایج برجام در حوزه صنعت می باشد به گونه ایست که بودجه هزینه شده در این پروژه چندین برابر بودجه هزینه شده در شهرستان ها در سطح استان می باشد.
  وی در ادامه به اهمیت روشن گری و ارائه اطلاعات پیرامون اقدامات و علکرد دولت از سوی مدیران و مسئولین دستگاه ها اشاره کرد و افزود : اگر اطلاع رسانی دقیق و اصولی توسط مسئولین صورت نگیرد افراد ناآگاه اطلاعات نادرست را در سطح جامعه و فضای مجازی پخش می کنند. روشنگری یکی از وظایف مسئولین دستگاه های اجرایی است زیرا روشنگری اعتماد و امید مردم را بیشتر میکند واجازه نمیدهد افرادی به صورت مغرضانه یا نا آگاهانه حاشیه سازی کنند.

  وی با بیان این مطلب که اگر کسی مشکلی نداشته باشد از ارائه آمار و اطلاعات واهمه ای نخواهد داشت افزود : تمامی مسئولین ادارات، ارگان ها و دستگاه های اجرایی موظفند حداکثر همکاری و تعامل را با خبرنگاران و اصحاب رسانه بعمل آورند و با جامعه خبرنگاران بویژه خبرنگاران بومی شهرستان بیش از پیش ارتباط برقرار نمایند. در همین راستا مقرر شد مسئولین شهرستان گزارشی از میزان همکاری خود با خبرنگاران تا پایان سال جاری به فرمانداری ارائه نمایند تا میزان تعامل و همکاری دستگاه ها با رسانه های خبری مورد بررسی و تجزیه تحلیل قرا گیرد.
  وی همچنین از مسئولین خواست تمام تلاش خود را بکار گیرند تا کارهای باقی مانده مرتبط با ارگان تحت نظارت خود مربوط به سال ۹۵ را تا پایان سال به اتمام رسانند.
   
  حجت الاسلام والمسلمین حاج آقا موسوی امام جمعه جاجرم نیز در این جلسه ضمن تبریک ایام الله دهه مبارک فجر مطالبی در همین راستا ارائه نمود. وی با اشاره به شیوه حکومت فرعون و مقایسه آن با سیاست های رژیم طاغوت همچون سیاست جاهل نگه داشتن مردم افزود : رژیم طاغوت همچون حکومت فرعون اعتقادش بر این بود که زمانی می توان بر یک ملت حکومت کنند که آنها را در جهل و نادانی نگه دارند. دشمنان اسلام هم اکنون نیز به دنبال آن هستند که اقدامات نظام جمهوری اسلامی و فواید نظام را زیر سوال برده و کم اهمیت جلوه دهند تا بدین وسیله بین مردم و مسئولین نظام فاصله بیندازند.
  وی با بیان این مطلب که اساس انقلاب برای تبیین و روشن گری است گفت : از تریبون های مختلف و اصحاب رسانه به روش های مختلف استفاده شود تا خدمات نظام را تحت پوشش اطلاع رسانی قرار دهند. وقتی خدمات نظام را برای مردم بازگو نکنیم و روشنگری رخ ندهد قطعا دشمن تبلیغات خود را رگبار گونه به مردم ارسال میکند
  وی خاطرنشان کرد : از ابزار روشنگری باید استفاده کرد زیرا نظام ما نظام حقی است و هیچ عبایی از گفتن حقایق ندارد که در این زمینه باید از حضور خبرنگاران دریغ نشود و اطلاع رسانی ها صورت گیرد.
  موسوی تصریح کرد : اگر روشنگری صورت نگیرد جوانان ما گمان میکنند که انقلاب ثروت باد آورده ای بود و قطعا دشمنان از این فرصت استفاده کرده و با کینه ورزی از درون کشورمان سربازگیری میکند که خود تهدیدی برای ما محسوب میشود.
  مهندس وحید مدیرکل منابع طبیعی و آبخیز داری خراسان شمالی از جمله میهمانان حاضر در جلسه شورای اداری شهرستان بود. وی گزارشی از سیاست ها، فعالیت ها و اقدامات سازمان منابع طبیعی ارائه نمود و در ادامه به وظایف اصلی این سازمان در حفاظت از منابع طبیعی اشاره کرد. یکی از مهترین بخش ها که از جمله وظایف حاکمیتی سازمان منابع طبیعی می باشد ، حفاظت – احیاء – توسعه و بهره برداری اصولی از منابع طبیعی کشور می باشد.
  وی تصریح کرد : با توجه اینکه  شهرستان جاجرم در حوزه کویر مرکزی قرار گرفته است با حوزه های دیگر متفاوت است و به لحاظ زیست محیطی شرایط خاصی دارد مهم ترین بحث در این حوزه ذخیره آب های زیر زمینی و حساسیت های خاک شناسی است . خشکسالی و کمبود بارش یکی از بزرگترین تهدیدها برای منابع طبیعی استان و شهرستان جاجرم با توجه به کویری بودن این شهرستان می باشد که باید با مدیریت صحیح این معضلات از دچار شدن به نتایج بعدی از جمله ریزگردها جلوگیری نماییم.
  مهندس وحید خاطر نشان کرد : از جمله مسائل مهمی که مورد توجه منابع طبیعی می باشد توانمند سازی و ایجاد اشتغال پایدار بویژه در مناطق روستایی است. وی باشاره به وجود پتانسیل بالای شهرستان در تولید گیاهان دارویی از جمله گیاه باریجه گفت : بهره برداری از اراضی دارای پتانسیل پرورش گیاهان دارویی می توان کمک شایان توجهی به اقتصاد خانوار داشته باشد. حفاظت از منابع طبیعی باید در کنار حمایت از مردم و کمک به اقتصاد جامعه انجام گیرد. اجرای قانون باید با مردم و درکنار مردم باشد، قوانین باید برای مردم توضیح داده شوند و عنوان گردد اگر اقدامی صورت گرفته بواسطه اجرای قانون در حفاظت از منابع طبیعی بوده است.
  وی با اشاره به شروع به کار پروژه ترسیب کربن در هفته آینده در جاجرم افزود :این پروژه با هدف احیا منابع طبیعی در قالب توانمند سازی جوامع محلی ۶۰هزار هکتار عرصه و۱۷روستا را شامل میشود که طرحی اجتماعی محور محسوب میشود.  همچنین با اجرای این پروژه به دنبال استفاده از توانمندی مردم و داشته های آن ها هستیم  تا بتوانیم با ایجاد اشتغالی پایدار از مهاجرت  مردم از روستاها بکاهیم.
  مهندس سفیدگران ریاست قبلی منابع طبیعی شهرستان جاجرم نیز گزارشی از اقدامات و فعالیت های این اداره در دوران تصدی خود ارائه نمود که از جمله مهمترین موارد مطرح شده میتوان به این موارد اشاره داشت : ممیزی شدن تمامی مراتع شهرستان – اجرای پروژه ترسیب کربن در مساحتی بالغ بر ۶۰ هزار هکتار – ممیزی شدن تمامی اراضی ملی در سطح شهرستان جهت کمک به طرح های مختلف اقتصادی که در سطح شهرستان نیازمند در اختیار داشت زمین بوده است که از جمله آن می توان به تخصیص ۳۵۵ هکتار از اراضی ملی شهرستان جهت اجرای طرح های مختلف اقتصادی اشاره نمود- اجرای پروژه بند خاکی گزی و پروژه آبخیزداری و پخش سیلاب در منطقه خراشا و جربت – اشاره به اهم فعالیت های یگان حفاظت منابع طبیعی شهرستان  و …
  قابل ذکر است در پایان جلسه از زحمات ریاست قبلی اداره منابع طبیعی شهرستان آقای میثم سفیدگران تجلیل و قدردانی بعمل آمد و آقای سعید صادقی به عنوان ریاست جدید این اداره معارفه شد.
  همچنین در این جلسه از مادر شهید گرانقدر دوران دفاع مقدس سردار شهید رجبعلی میرزایی تجلیل بعمل آمد.

  پایان خبر

  کلیدواژه ها :
  دوره های نوروزی عصر شبکه

  مطالب مرتبط

  ویژه های ایران ویج

  دیدگاهها (۰)  ;کانال تلگرام ایران ویج اصلاحات نیوز آموزشگاه مهندسی عصر شبکه

  آخرین اخبار و مطالب

  پربحث ترین های هفته

  Sorry. No data so far.