• خرید vpn
 • ما هنـوز به فـردایی روشـن امید داریم

  صفحه اصلی » اقتصادی » دولت ۳۰۰۰ میلیارد تومان اوراق بدهی در بازار سهام می فروشد/ زنگ خطر برای خشکاندن نقدینگی در گردش
  کد خبر : 2001524

  دولت ۳۰۰۰ میلیارد تومان اوراق بدهی در بازار سهام می فروشد/ زنگ خطر برای خشکاندن نقدینگی در گردش

  دولت ۳۰۰۰ میلیارد تومان اوراق بدهی در بازار سهام می فروشد/ زنگ خطر برای خشکاندن نقدینگی در گردشReviewed by on Feb 6Rating: به گزارش ایران ویج به نقل از خبرنگار بورس خبرگزاری فارس؛ تازه‌ترین اطلاعات دریافتی از بازار سهام حاکی است، دولت از امروز دوشنبه ۱۸ بهمن ۹۵، با انتشار و پذیره نویسی ۳۰۰۰ میلیارد…

  دولت ۳۰۰۰ میلیارد تومان اوراق بدهی در بازار سهام می فروشد/ زنگ خطر برای خشکاندن نقدینگی در گردشReviewed by on Feb 6Rating:

  به گزارش ایران ویج به نقل از خبرنگار بورس خبرگزاری فارس؛ تازه‌ترین اطلاعات دریافتی از بازار سهام حاکی است، دولت از امروز دوشنبه ۱۸ بهمن ۹۵، با انتشار و پذیره نویسی ۳۰۰۰ میلیارد تومان اوراق مرابحه و اوراق اجاره در ۱۲ نماد معاملاتی تعریف شده بنا دارد، تا در ۴۰ روز باقیمانده تا پایان امسال بدهی‌های خود به وزارت آموزش و پرورش و بیمه سلامت را تسویه کند.

  این تامین مالی در حالی صورت می‌گیرد که ارزش معاملات بازار سهام به دلیل تضعیف نقدینگی در گردش و گرایش صندوق های سرمایه‌گذاری و سایر حقوقی ها به بازار بدهی، در پایین‌ترین حد خود طی ۴ سال گذشته قرار گرفته و به زحمت به ۱۰۰میلیارد تومان در روز می‌رسد.

  بر اساس این گزارش، وزارت امور اقتصادی و دارایی از امروز دوشنبه به منظور پرداخت بدهی وزارت آموزش و پرورش، در بازار ابزارهای نوین مالی فرابورس ایران در مجموع ۲ هزار میلیارد تومان اوراق اجاره با نرخ سود ۲۰ درصدی را منتشر و پذیره نویسی می‌کند که موعد پرداخت سود آن هر شش ماه یک بار است.

  سررسید این اوراق ۴۸ ماه و تعداد اوراق پذیرش شده ۲۰ میلیون ورقه بهادار است که از امروز از طریق واسط مالی شهریور سوم (با مسئولیت محدود) از طریق کارگزاری بانک ملی پذیره نویسی می‌شود.

  متعهد تضمین و تخصیص اعتبار این اوراق سازمان برنامه و بودجه کشور بوده و عامل پرداخت سود نیز شرکت سپرده‌گذاری مرکزی اوراق بهادار و تسویه وجوه تعیین شده است.

  بر اساس این گزارش اوراق مذکور در ۷ نماد معاملاتی جداگانه و از طریق کنسرسیومی با پیشگامی شرکت تامین سرمایه آرمان متشکل از شرکت‌های تامین سرمایه لوتوس پارسیان، تامین سرمایه بانک ملت، تامین سرمایه نوین، تامین سرمایه سپهر، تامین سرمایه امید و تامین سرمایه کاردان، پذیره نویسی و بازار گردانی آن تعهد شده است.

  به گزارش ایران ویج به نقل از فارس، تعهد پذیره نویسی و بازار گردانی ۲۵۰ میلیارد تومان از  اواق اجاره مذکور در نماد معاملاتی "اجاد۲۱" از طریق تامین سرمایه آرمان، مبلغ ۵۰۰ میلیارد تومان در نماد "اجاد ۲۲" از طریق تامین سرمایه لوتوس پارسیان، مبلغ ۲ هزار میلیارد تومان در نماد "اجاد ۲۳" از طریق تامین سرمایه ملت، مبلغ ۵۰۰ میلیارد تومان در نماد "اجاد ۲۴" از طریق تامین سرمایه نوین، مبلغ ۳۰۰ میلیارد تومان در نماد "اجاد ۲۵" لز طریق تامین سرمایه سپهر، مبلغ ۱۵۰ میلیارد تومان در نماد " اجاد ۲۶" از طریق تامین سرمایه امید و مبلغ یکصد میلیارد تومان در نماد "اجاد ۲۷" از طریق تامین سرمایه کاردان از امروز دوشنبه ۱۸ بهمن ماه به مدت ۵ روز کاری تا تاریخ ۲۴ بهمن ماه  پذیره نویسی و بازار گردانی می‌شود.

  مدیر ابزارهای نوین مالی فرابورس در اطلاعیه خود به بازار سهام عنوان کرده که در صورت عدم فروش این اوراق در مدت پذیره نویسی، توسط متعهد پذیره نویسی خریداری خواهند شد و به مرور توسط آنها در بازار عرضه می شوند.

  همزمان وزارت تعاون،کار و رفاه اجتماعی نیز برای تسویه بخشی از بدهی های سازمان بیمه سلامت ایران برای خرید نقدی دارو از سوی نهاد واسط و فروش اقساطی به بانی به منظور تامین وجوه ، از امروز مبلغ یک هزار میلیارد تومان اوراق مرابحه را از طریق ۵ نماد معاملاتی مستقل منتشر و پذیره نویسی کند.

  تعداد اوراق پذیرش شده فوق، ۱۰ میلیون ورقه و مدت اعتبار آن ۴۸ ماه با نرخ سود ۲۰ درصدی است که هر شش ماه یکبار محاسبه و پرداخت می شود.

  سازمان برنامه و بودجه کشور به عنوان متعهد تامین و تخصیص اعتبار این اوراق تعیین شده و همزمان تعهد تسویه و پرداخت اصل و سود اوراق مذکور را نیز برعهده دارد.

  متعهد پذیره نویسی و بازار گردان اوراق مرابحه سلامت نیز از طریق کنسرسیومی با پیشگامی شرکت تامین سرمایه ملت و متشکل از شرکت‌های تامین سرمایه لوتوس پارسیان،تامین سرمایه نوین،تامین سرمایه امید و تامین سرمایه کاردان راهبری می شود و کارگزاری بانک ملت نیز فروش این اوراق در بازار ابزارهای نوین مالی را بر عهده داد.

  بر این اساس ۳۵۰ میلیارد تومان از اوراق مرابحه مذکور در نماد معاملاتی "سلامت ۱" از طریق تامین سرمایه ملت، ۳۰۰ میلیارد تومان در نماد معاملاتی "سلامت ۲" از طریق تامین سرمایه کاردان، ۱۵۰ میلیارد تومان از طریق نماد "سلامت ۳" از طریق تامین سرمایه امید، یکصد میلیارد تومان در نماد "سلامت ۴" از طریق تامین سرمایه لوتوس پارسیان و یکصد میلیارد تومان در نماد "سلامت ۵" از طریق تامین سرمایه نوین پذیره نویسی خواهد شد.

  فرابورس اعلام کرده که خرید اوراق مستلزم وجود کد معاملاتی فعال در سیستم شرکت سپرده گذاری مرکزی است. علاوه بر آن کلیه خریداران اوراق باید هنگام خرید اوراق یک شماره حساب بانکی متمرکز به همراه شماره شبا که به نام شخص دارنده باشد، جهت واریز سود و اصل اوراق اعلام نمایند و کارگزار نیز باید متعاقبا کد اخذ شده را به همراه شماره حساب به شرکت سپرده گذاری اعلام نماید و درآمد یا سود و اصل اوراق در تاریخ سررسید، توسط شرکت سپرده گذاری مرکزی به این حساب واریز خواهد شد.

  پذیره نویسی اوراق مرابحه بیمه سلامت از سوی وزارت تعاون از امروز آغاز و به مدت سه روز کاری تا روز چهارشنبه این هفته ادامه خواهد داشت.

  کلیدواژه ها :
  دوره های نوروزی عصر شبکه

  مطالب مرتبط

  ویژه های ایران ویج

  دیدگاهها (۰)  ;کانال تلگرام ایران ویج اصلاحات نیوز آموزشگاه مهندسی عصر شبکه

  آخرین اخبار و مطالب

  پربحث ترین های هفته

  Sorry. No data so far.