• خرید vpn
 • ما هنـوز به فـردایی روشـن امید داریم

  صفحه اصلی » اقتصادی » فعالیت ۴ هزار واحد صنفی فاقد پروانه کسب در کرمان
  کد خبر : 2001516

  فعالیت ۴ هزار واحد صنفی فاقد پروانه کسب در کرمان

  فعالیت ۴ هزار واحد صنفی فاقد پروانه کسب در کرمانReviewed by on Feb 6Rating: غلامعباس عرب‌پور امروز در گفت‌وگو با خبرنگار فارس در کرمان با بیان اینکه چهار اداره اصناف، فرش، بازرگانی خارجی و بازرگانی داخلی زیرمجموعه این معاونت قرار می‌گیرند، اظهار داشت: نزدیک ۵۷ هزار واحد صنفی در شمال استان کرمان مستقر بوده که…

  فعالیت ۴ هزار واحد صنفی فاقد پروانه کسب در کرمانReviewed by on Feb 6Rating:

  غلامعباس عرب‌پور امروز در گفت‌وگو با خبرنگار فارس در کرمان با بیان اینکه چهار اداره اصناف، فرش، بازرگانی خارجی و بازرگانی داخلی زیرمجموعه این معاونت قرار می‌گیرند، اظهار داشت: نزدیک ۵۷ هزار واحد صنفی در شمال استان کرمان مستقر بوده که زیر پوشش ۲۷۵ اتحادیه صنفی هستند.

  وی ادامه داد: اتحادیه صنفی پایه‌های مدیریتی اصناف را تشکیل می‌دهند که به نوعی ساماندهی و حمایت‌های قانونی را از اصناف دارند.

  معاون بازرگانی و توسعه تجارت سازمان صنعت، معدن و تجارت شمال استان کرمان گفت: در شمال استان کرمان ۱۵ اتاق اصناف تشکیل شده و شهرستان کرمان ۲۳ هزار و ۶۰۰ واحد صنفی در خود جای داده است.

  وی با اشاره به اینکه قریب ۴ هزار و احد صنفی فاقد پروانه کسب در کرمان فعالیت می‌کنند، بیان کرد: عرف بر این شده است که متقاضیان در گام نخست واحد صنفی را تأسیس و بعد از آن پیگیر پروانه کسب می‌شوند.

  * امرار معاش ۱۷۰ هزار نفر از طریق واحدهای صنفی

  عرب‌پور افزود: قریب ۱۷۰ هزار نفر از طریق واحدهای صنفی کرمان امرار معاش می‌کنند، البته باید اشاره کنم، اشتغال با مشغول‌زایی تفاوت دارد و این مشغول‌زایی خود معضلاتی را به دنبال دارد.

  معاون بازرگانی و توسعه تجارت سازمان صنعت، معدن و تجارت شمال استان کرمان با بیان اینکه انتخابات اتحادیه‌ها به جز یک یا دو مورد به‌روز است و هر چهار سال یک‌بار انتخابات تجدید می‌شود، خاطرنشان کرد: ۵۴/. درصد تولید ناخالص داخلی بر عهده اصناف است.

  * دنبال احیای جایگاه فرش کرمان هستیم

  عرب‌پور عنوان کرد: فرش کرمان یک جایگاه ارزشی و یک جایگاه ریشه‌ای در کرمان داشته و قدمت زیادی دارد و به دنبال احیای جایگاه فرش کرمان هستیم.

  وی ابراز داشت: ۵۰ هزار قالیباف در استان کرمان فعالیت می‌کنند و ۱۸ هزار نفر از این تعداد از خدمات بیمه استفاده می‌کنند و بسته حمایتی دولت از جمله بیمه قالیبافان همچنان ادامه دارد.

  عربپور عنوان کرد: به همت اداره فرش سازمان صنعت، معدن و تجارت شمال استان کرمان ۱۲ تا ۱۴ بهمن ماه امسال یک کارگاه آموزش رنگرزی در محل باغ موزه فرش کرمان برگزار شد.

  وی بیان کرد: اعتقاد ما بر این بوده، اساس و رکن اصلی هر حرکت آموزش است و باید به آن در حوزه فرش توجه ویژه‌ای داشته باشیم.

  * انبار کالاها مجهز به سیستم هوشمند می‌شوند/آزاد سازی نرخ گذاری در دستور کار است

  عرب‌پور به برنامه حوزه بازرگانی این سازمان اشاره کرد و گفت: ساماندهی انبارها در بخش بازرگانی داخلی در حال انجام و قرار بر این است، تمام کالاها و محصولاتی که از سراسر کشور وارد کرمان می‌شود و همچنین تمام انبارها مجهز به کد مخصوص شوند و سامانه‌ای در این بخش تعریف شده و کالاهای خارج از انبار به عنوان کالای غیر قانونی شناخته می‌شوند.

  معاون بازرگانی و توسعه تجارت سازمان صنعت، معدن و تجارت شمال استان کرمان نرخ‌گذاری را از وظایف بازرگانی داخلی دانست و بیان داشت: اکنون با یک بازار دولتی مواجه هستیم و به دنبال این هستیم تا قیمت‌گذاری آزاد و بر اساس رقابت باشد.

  کلیدواژه ها :
  دوره های نوروزی عصر شبکه

  مطالب مرتبط

  ویژه های ایران ویج

  دیدگاهها (۰)  ;کانال تلگرام ایران ویج اصلاحات نیوز آموزشگاه مهندسی عصر شبکه

  آخرین اخبار و مطالب

  پربحث ترین های هفته

  Sorry. No data so far.