• خرید vpn
 • ما هنـوز به فـردایی روشـن امید داریم

  صفحه اصلی » فرهنگی و هنری » هنرکارآمدترین ابزار تبلیغ فرهنگ وقف است
  کد خبر : 2001447

  هنرکارآمدترین ابزار تبلیغ فرهنگ وقف است

  هنرکارآمدترین ابزار تبلیغ فرهنگ وقف استReviewed by Aryan on Feb 6Rating: به گزارش ایران ویج به نقل از خبرگزاری مهر، حجت الاسلام شرفخانی در آیین پایانی چهارمین جشنواره فرهنگی و هنری وقف چشمه همیشه جاری  با بیان اینکه برای تبلیغ وقف باید سراغ رساترین وبلیغ ترین ابزار رفت تصریح کرد: امروز رساتر و بلیغ تر و…

  هنرکارآمدترین ابزار تبلیغ فرهنگ وقف استReviewed by Aryan on Feb 6Rating:

  به گزارش ایران ویج به نقل از خبرگزاری مهر، حجت الاسلام شرفخانی در آیین پایانی چهارمین جشنواره فرهنگی و هنری وقف چشمه همیشه جاری  با بیان اینکه برای تبلیغ وقف باید سراغ رساترین وبلیغ ترین ابزار رفت تصریح کرد: امروز رساتر و بلیغ تر و کارآمدتر از ابزار هنر برای ترویج وقف نداریم .

  وی تاکید کرد: وقف کردن خود یک نوع هنر برای نمایش نوع دوستی است، لذا برای ماندگاری این هنر باید از جامع ترین و ماندگارترین ابزارها یعنی هنر برای ماندگاری آن استفاده کنیم.

  شرفخانی لازمه ماندگاری فرهنگ وقف را آمیختن آن با هنر دانست و افزود: در سال ۸۹ اولین دوره  این جشنواره در رشته های مختلف آغاز و علی رغم نگرانی از عدم استقبال، رفته رفته آثار بیشتر و فاخرتری را دریافت کردیم.

  وی افزود: در دوره چهارم به سمت تخصصی شدن و انتشار فراخوان تخصصی آثار در ۴ رشته هنری رفته ایم و  این تجربه در سطح استانها با حمایت و هدایت و سیاستگذاری سازمان به خوبی  اجرایی شده است.

  معاون فرهنگی و اجتماعی سازمان اوقاف با قدردانی از تلاش  همه استانها در برگزاری این جشنواره افزود: در رشته خوشنویسی ۲۱۸ اثر، در رشته شعر ۱۶۵۰ اثر و در رشته فیلم، نماهنگ و تیزر نیز شاهد ارزیابی ۳۷۸ اثر بودیم که  حاکی از استقبال جامعه هنری است.

  شرفخانی با بیان اینکه مردم امروز از برخی مشکلات اقتصادی در رنج  هستند افزود: خداوند متعال با تدبیر و ایجاد سنت وقف برای این مشکلات راهکار اندیشیده است.

  معاون فرهنگی و اجتماعی سازمان اوقاف افزود: وقف از ظرفیت بی نظیری در عرصه های فرهنگی ، اجتماعی، درمانی و اقتصادی برخوردار است و امروز بخش عمده ای از وظایف دولت را عهده دار شده است.

  وی با بیان اینکه نهادینه شدن سنت وقف به تلاش و  همت همه هنرمندان بستگی دارد خواستار تلاش و حضور همه جانبه جامعه هنری و رسانه ای کشور در عرصه تبلیغ آثار وقف شد.

  وی تاکید کرد: امروز باید سنت حسنه وقف به سمت نیازهای جدید برود و این پویایی وقف را دنبال خواهد داشت.

  شرفخانی با بیان اینکه وقف برای رفع نیازهای مهم و اساسی جامعه است افزود: سنت وقف امروز باید به سمت حل مشکلات مهم جامعه مثل ازدواج، درمان و آسیب های اجتماعی و علوم و دانش های جدید حرکت کند.

  معاون فرهنگی و اجتماعی سازمان اوقاف با بیان اینکه نقطه آغاز وقف از مساجد ، کتابخانه ها و دانشگاهها  بوده است افزود : امروز هم وقف باید از تولیدکنندگان علم و دانش و نخبگان علمی وفناوری حمایت کند و واقفان به این سمت حرکت کنند، این امر نیاز به تلاش و تکاپوی هنرمندان و نقش آفرینی اصحاب ادب و هنر دارد.

   معاون فرهنگی و اجتماعی سازمان اوقاف با اشاره به اینکه همه می توانند در عرصه ترویج فرهنگ وقف نقش آفرین باشند افزود: دانش آموزان در مدارس، دانشجویان در دانشگاه ، هنرمندان در میادین هنری، روحانیون در مساجد و منابر می توانند علم و دانش و هنر و ظرفیت شان را وقف کنند.

   در پایان این مراسم از ۴۰نفر از برگزیدگان این جشنواره  در رشته های نماهنگ، تیزر، شعر و خوشنویی با اهدای  لوح سپاس ، تندیس و هدایا تجلیل شد.

  کلیدواژه ها :
  دوره های نوروزی عصر شبکه

  مطالب مرتبط

  ویژه های ایران ویج

  دیدگاهها (۰)  ;کانال تلگرام ایران ویج اصلاحات نیوز آموزشگاه مهندسی عصر شبکه

  آخرین اخبار و مطالب

  پربحث ترین های هفته

  Sorry. No data so far.