• خرید vpn
 • ما هنـوز به فـردایی روشـن امید داریم

  صفحه اصلی » سیاسی » دولتی که برای مردم ارزش قائل نشود به ورطه نابودی کشیده می شود/انقلاب ایران روح معنویت و انسانیت را به کالبد بی جان جهان دمید
  کد خبر : 2001297

  دولتی که برای مردم ارزش قائل نشود به ورطه نابودی کشیده می شود/انقلاب ایران روح معنویت و انسانیت را به کالبد بی جان جهان دمید

  دولتی که برای مردم ارزش قائل نشود به ورطه نابودی کشیده می شود/انقلاب ایران روح معنویت و انسانیت را به کالبد بی جان جهان دمیدReviewed by on Feb 6Rating: به گزارش ایران ویج به نقل از شبکه اطلاع رسانی راه دانا؛ به نقل از آرمان کرمان انقلاب اسلامی ایران نقطه عطفی در تاریخ ایران، اسلام و جهان می‌باشد…

  دولتی که برای مردم ارزش قائل نشود به ورطه نابودی کشیده می شود/انقلاب ایران روح معنویت و انسانیت را به کالبد بی جان جهان دمیدReviewed by on Feb 6Rating:

  به گزارش ایران ویج به نقل از شبکه اطلاع رسانی راه دانا؛ به نقل از آرمان کرمان انقلاب اسلامی ایران نقطه عطفی در تاریخ ایران، اسلام و جهان می‌باشد و رخدادی عظیم و تأثیرگذار در نیمه‌ی دوم قرن بیستم به شمار می‌آید که موجب بسیاری از تحولات و دگرگونی‌های سیاسی در جهان شده است. اهمیت این رویداد تاریخی در این است که از یک سو معادله‌های سیاسی استکبار را در ادامه‌ی تقسیم استعماری جهان به دو قطب شرق و غرب بر هم زد و از سوی دیگر یکی از مقتدرترین رژیم‌های وابسته به قدرت‌های بزرگ را در کشوری که از نظر استراتژیکی و اقتصادی با اهمیت بود ریشه‌کن نمود. مهم‌تر از آن با ایجاد آگاهی عمیق در میان ملت‌های مسلمان، زمینه‌ی جنبش‌ها، حرکت‌ها و تحولات سیاسی مهمی را فراهم نمود.

   

  محمد یاسین پنجعلی زاده رئیس کمیسیون معماری و شهرسازی شورای شهر کرمان در گفتگو با آرمان کرمان  در رابطه با تبیین ماهیت و هویت انقلاب اسلامی گفت: زیر ساخت های خوبی بعد از انقلاب صورت گرفت در بحث برق رسانی به روستاها و آبرسانی و گاز رسانی بعد از انقلاب کارهای بسیار بزرگی انجام شد چون قبل از انقلاب بیشتر روستاها آب، برق و گاز نداشتند که خوشبختانه در ۳۸ سالی که از انقلاب گذشته کارهای خوبی انجام شد.

  پنجعلی زاده ادامه داد:در بحث بزرگراه ها و جاده سازی شاید می توان گفت انقلابی صورت گرفت زیرا بسیاری از جاهایی که صعب العبور بودند توسط ارگان های زیربط آسفالت آن ها انجام شد و راه برای مردم ایجاد شد.

  رئیس کمیسیون معماری و شهرسازی عنوان کرد: هدف این بود که از تمرکز زدایی در شهرها کاسته شود و مردم کمتر از روستاها مهاجرت کنند که این اتفاق افتاد و با امکاناتی که توسط دولت بعد از انقلاب به روستاها داده شد این انگیزه ایجاد شد که حضور مردم در روستاها حفظ شود و کمتر به شهرها مهاجرت کنند.

  وی ابراز کرد: کارهای زیادی در این مدت انجام شد و کارهای زیادی هم هست که باید مسئولین به این موضوع اهتمام بورزند و در سایه مقام معظم رهبری این کارها انجام شود.

  پنجعلی زاده در رابطه با نقش مردم در انقلاب در شکل گیری انقلاب اسلامی یادآور شد: شروع حرکت حضرت امام(ره) در سال ۴۲ بود و بحث روحانیت با حضور امام پررنگ تر شد و آیت الله کاشانی و آیت الله مدرس مبارزات زیادی در این زمینه داشتند و بعد از شکل گیری انقلاب و شروع نهضت در سال ۴۲ شاه سعی میکرد با این موضوع مقاومت کند که به حیله های مختلفی از جمله بحث ساواک و شکنجه روی آورد که فکر می کرد با کمک استکبار جهانی انگلیس و آمریکا و با باج دادن به کشورهای مختلف بتواند خود را حفظ کند ولی نتوانست در این زمینه موفق باشد شاید اگر شاه به مردم توجه بیشتری می کرد و مردم را مدافع خود می کرد به این صورت نابود نمی شد و قطعا هر دولت و حکومتی که برای مردم ارزش قائل نشود به ورطه نابودی کشیده می شود.

  رئیس کمیسیون معماری و شهرسازی در ادامه بیان کرد: افراد زیادی در این انقلاب نقش داشتند و اولین نقطه میرزا رضای کرمانی بود که ناصر الدین شاه را ترور کرد و مبارزات مردم کرمان از آن زمان شدت گرفت و بعد افراد شاخصی مثل هاشمی رفسنجانی که حضور مداومی در انقلاب داشتند و از یاران نزدیک امام(ره) بودند و سایر افرادی که از روحانیون مبارز کرمانی بودند در این مبارزات شرکت داشتند.

  وی در پایان خاطر نشان کرد: بعد از اتفاقاتی که در سال ۴۲ و سال های ۵۶ و ۵۷ در شهرهای مختلفی مانند تبریز و قم افتاد نقطه عطف انقلاب را آتش زدن مسجد جامعه کرمان بود که مهر ماه این اتفاق افتاد و ایادی رژیم به مسجد حمله کردند و بسیاری از مردم کرمان را به خاک و خون کشیدند و چندین نفر به شهادت رسیدند و میتوان گفت یکی از نقطه های عطف شکل گیری و پیروزی انقلاب آتش زدن مسجد جامع کرمان بود که باعث نابودی نظام ستم شاهی شد و این موضوع بسیار مورد توجه مردم ایران قرار گرفت و آتش زیر حاکستر فوران کرد و باعث پیروزی انقلاب شد.

  کمال جوانمرد، عضو شورای اسلامی شهر کرمان در گفتگو با آرمان کرمان گفت: ماهیت انقلاب اسلامی ماهیتی مردمی و برخواسته از نظام توحیدی و اعتقادی بوده و محور اصلی آن ولایت فقیه است.

  جوانمرد در ادامه ابراز کرد: از طرف دیگر بر خلاف سایر انقلاب ها مخصوصا انقلاب های کلاسیک که همه انقلاب های اقتصادی هستند انقلاب ایران یک  اعتقادی و مبتنی بر توحید است یعنی اگر به انقلاب های قرن اخیر نگاهی بیندازیم دال مرکزی همه انقلاب هااقتصادی است در حالی که انقلاب سال ۵۷  ایران دال مرکزی اعتقادی دارد.

  عضو شورای اسلامی شهر کرمان عنوان کرد: این انقلاب تمام معادلات انقلاب های دیگر را بهم ریخت و انقلابی است که شاید نمونه آن را نداشته باشیم و انقلابی بود که توانست معادلات مارکسیستی را بهم بزند معادلاتی که بحث زیر ساخت ها و روساخت ها را مطرح می کردند و انقلاب ایران نشان داد که فرهنگ روساخت نیست وتحت تاثیر زیر ساخت ها و اقتصاد نیست و نشان داد فرهنگ هم می تواند در ساختارهای دیگر تاثیر گذار باشد.

  وی ادامه داد: انقلاب ایران روح معنویت و انسانیت را به جهان بدون روح دمید انقلاب ایران توانست روحی را به کالبد بی جان جهان بدمد، به همین جهت معتقدیم این انقلاب در درون زایندگی و پویش دارد و مبتنی بر یک ایدئولوژی اسلام و فقه شیعه است.

  امیدواریم  که این انقلاب به سر منزل مقصود و  به دست صاحب اصلی خود صاحب الزمان (عج) برسد اما آنچه که مسلم است بر تک تک ایرانیان و کرمانی ها است که از انقلاب حراست کنیم، انقلابی که با خون شهدا و پایمردی های امام(ره) ومنویات مقام معظم رهبری به اینجا رسیده است بر ذمه ما است با بصیرت، آگاهی و دشمن شناسی و جریان شناسی دشمنان را شناسایی کنیم.

   

  کلیدواژه ها :
  دوره های نوروزی عصر شبکه

  مطالب مرتبط

  ویژه های ایران ویج

  دیدگاهها (۰)  ;کانال تلگرام ایران ویج اصلاحات نیوز آموزشگاه مهندسی عصر شبکه

  آخرین اخبار و مطالب

  پربحث ترین های هفته

  Sorry. No data so far.