• خرید vpn
 • ما هنـوز به فـردایی روشـن امید داریم

  صفحه اصلی » اقتصادی » ۳۲هزار بافنده فرش دستباف در استان مرکزی فعالیت دارند
  کد خبر : 2001221

  ۳۲هزار بافنده فرش دستباف در استان مرکزی فعالیت دارند

  ۳۲هزار بافنده فرش دستباف در استان مرکزی فعالیت دارندReviewed by on Feb 6Rating: به گزارش ایران ویج به نقل از خبرنگار مهر، محمدرضا حاجی پور شامگاه یکشنبه در آئین گشایش نمایشگاه فرش دستباف در اراک اظهار داشت: امسال ۳۲هزار بافنده در استان مرکزی حدود ۱۸هزار متر مربع فرش دستباف تولید کرده اند و یک هزار…

  ۳۲هزار بافنده فرش دستباف در استان مرکزی فعالیت دارندReviewed by on Feb 6Rating:

  به گزارش ایران ویج به نقل از خبرنگار مهر، محمدرضا حاجی پور شامگاه یکشنبه در آئین گشایش نمایشگاه فرش دستباف در اراک اظهار داشت: امسال ۳۲هزار بافنده در استان مرکزی حدود ۱۸هزار متر مربع فرش دستباف تولید کرده اند و یک هزار بافنده زیر نظر کمیته امداد و دیگر نهادهای مردمی فعالیت دارند.

  رئیس سازمان صنعت، معدن و تجارت استان مرکزی افزود: در پی این هستیم تا موضوع بیمه قالیبافان را که از جمله مشکلات این هنرمندان است با همکاری صندوق مهر کار آفرینی و سازمان تامین اجتماعی با یافتن راهکاری برطرف کنیم.

  وی بیان کرد: در حال حاضر استراتژی گسترش صنعت فرش در سازمان صنعت، معدن و تجارت تدوین و به مرکز ملی فرش ایران نیز منعکس شده است.

  حاجی پور خاطرنشان ساخت: مهمترین چالش ها در حوزه فرش دستباف، موضوع نوع طراحی نقشه فرش ها، به بافی و نوع آموزش است که باید این سه مساله مورد توجه قرار گیرد .

  رئیس سازمان صنعت، معدن و تجارت استان مرکزی اضافه کرد: با توجه به اینکه فرش دستباف استان مرکزی از جمله فرش ساروق یک برند بین المللی محسوب می شود، در سال گذشته موضوع ثبت جهانی فرش ساروق مطرح و مورد بررسی قرار گرفت.

  وی با بیان اینکه فرش دستباف جیریا و سلطان آباد از عمده مجموعه فرش های استان مرکزی هستند، افزود: شناساندن ضعف هایی که در حوزه هنر صنعت فرش وجود دارد بسیار ضروری است و برای این مساله در برنامه راهبردی مربوط به فرش، به طور کامل توجه و برنامه ریزی شده است.

  رئیس سازمان صنعت، معدن و تجارت استان مرکزی خاطرنشان ساخت: منتظر هستیم مرکز ملی فرش ایران برنامه و راهبردهای ارائه شده را بررسی و در نهایت تایید کند تا بتوانیم اقدامات مدونی در راستای ارتقای هنر صنعت فرش استان به انجام برسانیم.

  کلیدواژه ها :
  دوره های نوروزی عصر شبکه

  مطالب مرتبط

  ویژه های ایران ویج

  دیدگاهها (۰)  ;کانال تلگرام ایران ویج اصلاحات نیوز آموزشگاه مهندسی عصر شبکه

  آخرین اخبار و مطالب

  پربحث ترین های هفته

  Sorry. No data so far.