• خرید vpn
 • ما هنـوز به فـردایی روشـن امید داریم

  صفحه اصلی » آخرین خبر , اجتماعی , اخبار پربازدید » حتی اگر قالیباف شهردار نبود برای مدیریت بحران پلاسکو او را دعوت می‌کردم
  کد خبر : 2001030

  حتی اگر قالیباف شهردار نبود برای مدیریت بحران پلاسکو او را دعوت می‌کردم

  رئیس کمیسیون شهرسازی و معماری شورای شهر با اشاره به اینکه بررسی قوانین نشان می‌دهد که مسئولان در برابر برخی قوانین مسئول و در برابر برخی قوانین غیرمسئول هستند، گفت: قانون برای رفع مسئولیت ما نیست. به گزارش ایران ویج، محمدتندگویان نایب‌رئیس کمیسیون شهرسازی و معماری شورای اسلامی شهر تهران پس از گزارش محمدباقر قالیباف…

  ۴۳

  رئیس کمیسیون شهرسازی و معماری شورای شهر با اشاره به اینکه بررسی قوانین نشان می‌دهد که مسئولان در برابر برخی قوانین مسئول و در برابر برخی قوانین غیرمسئول هستند، گفت: قانون برای رفع مسئولیت ما نیست.

  به گزارش ایران ویج، محمدتندگویان نایب‌رئیس کمیسیون شهرسازی و معماری شورای اسلامی شهر تهران پس از گزارش محمدباقر قالیباف شهردار تهران در خصوص حادثه پلاسکو گفت: در خصوص حادثه پلاسکو باید چند نکته را توجه کرد. موضوع اول این است که قانون برای رفع مسئولیت ما نیامده هر کدام از ما می‌توانیم کوله‌باری از قوانین را بیاوریم که مسئولیت نداریم و کوله‌باری از قوانین هم می‌توانیم عنوان کنیم که مسئولیت کاری با ماست. بهتر است به آن بخش‌هایی از قانون بپردازیم که به ما برمی‌گردد و الا این شبهه ایجاد می‌شود که قانون برای رفع مسئولیت است.

  وی ادامه داد: موضوع بحران بسیار جدی است و اگر قالیباف شهردار تهران هم نبود، شاید یکی از افرادی بود که خود بنده برای مدیریت حادثه پلاسکو و مدیریت بحران از ایشان دعوت می‌کردم. اما سوال من این است که شخص شما چه دوره‌های تخصصی برای مدیریت بحران گذرانده‌اید. در بحران پلاسکو لیستی از نحوه حضور و مسئولیت کسانی که همراه شما بودند ارائه کنید.

  تندگویان مشکل رسانه را یکی از مشکلات حادثه پلاسکو دانست و گفت: یکی از مشکلات بحران در حادثه پلاسکو رسانه بود و تکذیب شدن مدام برخی اخبار.

  وی همچنین سوال پرسید شما چند بار در تهران مانور بحران برگزار کردید و نتایجش چه بوده است.

  تندگویان همچنین طرح سوال کرد موضوع مستندنگاری بحران و حادثه پلاسکو توسط چه کسانی و چگونه انجام شده است.

  وی همچنین گفت: آقای مازیار حسینی معاون حمل و نقل ترافیک شهردار تهران در خصوص ضرورت خاموش کردن آتش با آب صحبت کرد اما در این خصوص باید اجازه دهیم افراد کارشناس صحبت کنند. من مدعی هستم که آب به سازه فلزی شوک ایجاد می‌کند و یا در حالی که در آن ساختمان البسه فراوانی وجود داشته است خاموش کردن آتش با آب موجب سنگینی البسه و افزایش بار ساختمان شده است. اینها ادعاهایی است که انجام می‌شود، بگذاریم این نقطه نظرات توسط کارشناسان مطرح و بررسی شود.

  تندگویان همچنین بیان تجهیزات آتش‌نشانی توسط شهردار تهران را نامناسب دانست و گفت: باید برای بررسی توان و تجهیزات آتش‌نشانی گروهی خارج از آتش‌نشانی مطالعه میدانی کنند و مطابق با استانداردهای جهانی ببینند که آیا تجهیزات ما واقعا مطابق با استانداردهای جهانی بوده است. ادعا می‌شود که آتش‌نشانان بی‌سیم نداشته‌اند و برخی از آنها از دستور تخلیه ساختمان مطلع نشده‌اند و یا اینکه از بخشی از زوایای دیده می‌شدند که آتش‌نشانان پشت سازه مانده‌اند و نتوانستند خارج شوند لذا مدیر مافوق آتش‌نشانی نمی‌تواند در خصوص تجهیزات و امکانات آتش‌نشانی ادعا کند.

  وی همچنین تصریح کرد که پس از بروز چنین حوادثی مردم و گاهی خود ما به درست یا غلط موضع‌گیری می‌کنیم و گفته می‌شود که مثلا باید مسئولین در این خصوص استعفا دهند. آقای قالیباف صراحتا بفرمایند اگر بخواهیم از مردم عذرخواهی شود یا استعفا داده شود نظرتان در این خصوص چیست.

  منبع: تسنیم
  دوره های نوروزی عصر شبکه

  مطالب مرتبط

  ویژه های ایران ویج

  دیدگاهها (۰)  ;کانال تلگرام ایران ویج اصلاحات نیوز آموزشگاه مهندسی عصر شبکه

  آخرین اخبار و مطالب

  پربحث ترین های هفته

  Sorry. No data so far.