• خرید vpn
 • ما هنـوز به فـردایی روشـن امید داریم

  صفحه اصلی » آخرین خبر , اجتماعی , اخبار پربازدید » مسعودیه سالم‌ترین و نارمک آلوده‌ترین نقاط تهران
  کد خبر : 2000921

  مسعودیه سالم‌ترین و نارمک آلوده‌ترین نقاط تهران

  کیفیت هوای استان تهران که به سبب بارشهای جوی سه روز گذشته به وضعیت سالم رسیده بود با کاهش وزش باد و بارندگی دوباره در شرایط ناسالم برای گروههای حساس و بیماران قرار گرفت؛ امروز مسعودیه سالم‌ترین و نارمک آلوده‌ترین نقاط تهران هستند. به گزارش ایران ویج؛ امروز میانگین شاخص عدد ذرات معلق کمتر از…

  ۲۲

  کیفیت هوای استان تهران که به سبب بارشهای جوی سه روز گذشته به وضعیت سالم رسیده بود با کاهش وزش باد و بارندگی دوباره در شرایط ناسالم برای گروههای حساس و بیماران قرار گرفت؛ امروز مسعودیه سالم‌ترین و نارمک آلوده‌ترین نقاط تهران هستند.

  به گزارش ایران ویج؛ امروز میانگین شاخص عدد ذرات معلق کمتر از ۲.۵ میکرون در استان تهران به‌ روی عدد ۱۲۲ قرار گرفت و به همین سبب کیفیت هوای استان تهران در شرایط ناسالم برای گروههای حساس قرار گرفت.

  آلودگی هوا که به‌سبب بارشهای جوی در سه روز گذشته کاهش یافته بود، دوباره از ساعتهای گذشته میهمان ناخوانده کلانشهرها به‌ویژه شهر تهران شده است؛ کارشناسان توصیه می‌کنند که در چنین شرایطی بیماران قلبی و ریوی، زنان باردار، سالمندان و کودکان از تردد در محلهای پرتردد و آلوده خودداری کنند.

  در حال حاضر منطقه چهار تهران (نارمک) با عدد شاخص ۱۵۴ آلوده‌ترین و منطقه ۱۵ (مسعودیه) با عدد ۷۴ سالم‌ترین نقاط تهران محسوب ‌می‌شوند؛ عدد شاخصهای ذرات معلق کمتر از ۲.۵ میکرون در شهر تهران به‌ترتیب آلودگی به‌شرح ذیل است:

  منطقه چهار(نارمک)ک ۱۵۴

  منطقه ۱۸ (شادآباد): ۱۵۱

  منطقه ۲۰(شهرری):۱۴۲

  منطقه ۶: ۱۴۶

  منطقه ۱۱: ۱۲۶

  منطقه ۱۰: ۱۱۴

  منطقه هفت: ۱۱۴

  منطقه ۲۱:۱۳۷

  منطقه ۱۷: ۱۱۳

  منطقه هشت:۱۱۰

  منطقه یک(اقدسیه):۱۰۶

  منطقه دو(سعادت آباد):۸۸

  منطقه ۹(میدان فتح):۹۰

  منطقه پنج(پونک):۹۸

  منطقه ۱۳(پیروزی):۸۱

  منطقه ۱۵(مسعودیه):۷۴

  بنابر تمهیدات اندیشیده شده از سوی مسئولان اگر شاخص عددی ذرات معلق کمتر از ۲.۵ میکرون بین ۵۰ تا ۱۰۰ باشند شرایط کیفیت هوا سالم است و شرایط ناسالم برای گروههای حساس نیز به میانگین عددی ۱۰۰ تا ۱۵۰ تعلق می‌گیرد اما اگر اعداد از ۱۵۰ تا ۲۰۰ قرار گیرند به این شرایط کیفیت هوا وضعیت قرمز یا شرایط اضطرار گفته می‌شود و کیفیت هوا در این میانگین برای همه افراد ناسالم خواهد بود.

  متاسفانه برنامه‌ریزیهای مسئولان محیط زیست مبنی بر واردات بنزین، خروج صنایع آلاینده و …تاثیرگذاری بسزایی در کاهش آلودگی هوا در برنداشته است و هر زمان که ناپایداریهای جوی و وزش باد ایجاد شده مردم شاهد بهبود کیفیت هوا بوده‌اند.

  مردم تهران در بهمن ماه امسال حدود هفت روز در هوای آلوده تنفس کرده‌اند و این آلودگی بنابر بر نظر کارشناسان سازمان هواشناسی در ساعتهای آتی نیز ادامه می‌یابد.

  پدیده وارونگی دما که موجب افزایش ذرات معلق کمتر از ۲.۵ میکرون می‌شود همه ساله در کلانشهرها و به‌ویژه تهران اتفاق می‌افتد و باعث مشکلات متعددی برای مردم می‌شود.

  منبع: تسنیم
  دوره های نوروزی عصر شبکه

  مطالب مرتبط

  ویژه های ایران ویج

  دیدگاهها (۰)  ;کانال تلگرام ایران ویج اصلاحات نیوز آموزشگاه مهندسی عصر شبکه

  آخرین اخبار و مطالب

  پربحث ترین های هفته

  Sorry. No data so far.