• خرید vpn
 • ما هنـوز به فـردایی روشـن امید داریم

  صفحه اصلی » توریسم و گردشگری » تغییرات حوزه شهرسازی باید با نظر میراث فرهنگی صورت گیرد/ ضرورت حفظ هویت فرهنگی در توسعه شهری
  کد خبر : 2000854

  تغییرات حوزه شهرسازی باید با نظر میراث فرهنگی صورت گیرد/ ضرورت حفظ هویت فرهنگی در توسعه شهری

  تغییرات حوزه شهرسازی باید با نظر میراث فرهنگی صورت گیرد/ ضرورت حفظ هویت فرهنگی در توسعه شهریReviewed by on Feb 5Rating: به گزارش ایران ویج به نقل از خبرگزاری فارس از کرمان، محمدرضا پورابراهیمی صبح امروز در چهارمین کنگره تاریخ معماری و شهرسازی ایران اظهار داشت: بررسی برنامه ششم توسعه به اتمام رسید به شورای…

  تغییرات حوزه شهرسازی باید با نظر میراث فرهنگی صورت گیرد/ ضرورت حفظ هویت فرهنگی در توسعه شهریReviewed by on Feb 5Rating:

  به گزارش ایران ویج به نقل از خبرگزاری فارس از کرمان، محمدرضا پورابراهیمی صبح امروز در چهارمین کنگره تاریخ معماری و شهرسازی ایران اظهار داشت: بررسی برنامه ششم توسعه به اتمام رسید به شورای نگهبان ارسال شده و احتمالاً هفته آینده بررسی موارد ارجاعی از شورا را در دستور کار داریم.

  وی بیان داشت: از اهم مواردی که در حوزه گردشگری و میراث فرهنگی مطرح شده، این است که آیا تأسیسات گردشگری کشور تحت نظارت حوزه مصارف نظام صنفی قرار دارند.

  پورابراهیمی با اشاره به معافیت‌های مالیاتی در حوزه گردشگری و میراث فرهنگی در برنامه ششم عنوان کرد: حفظ بناهای تاریخی و میراثی از موارد مرتبط با افزایش توان تخصص حوزه گردشگری است.

  وی ادامه داد: لازمه رونق حوزه گردشگری، بازسازی و احیای بناهای تاریخی و میراثی کشور است، تنها چاه نفت، گنج نیست، بلکه ابنیه تاریخی می‌توانند بزرگترین درآمدها و سرمایه‌ها را برای کشور به همراه آورند.

  رئیس کمیسیون اقتصادی مجلس شورای اسلامی با اشاره به اینکه توسعه در دستور کار مسؤولان اجرایی قرار گرفته است، گفت: کرمان به‌عنوان یکی از سه استان پایلوت اقتصاد مقاومتی پیشتاز است و رویکرد مثبت محسوب می‌شود.

  پورابراهیمی تصریح کرد: ظرفیت توسعه استان کرمان به حرکت درآمده و اقدامات خوبی را شاهد هستیم و ظرفیت مجلس را هم در اختیار توسعه قرار داده‌ایم.

  وی بیان داشت: سهم درآمدهای کشور از درآمدهای استانی ۳۰ درصد است، اما سهمی که به آنها برای توسعه داده می‌شود کمتر از ۱۰ درصد است، یعنی رویکرد تمرکزگرایی داریم.

  رئیس کمیسیون اقتصادی مجلس شورای اسلامی افزود: تمرکزگرایی موجب ایجاد فاصله‌ها و عدم تناسب توسعه در استان‌ها می‌شود.

  وی با تأکید بر حفظ میراث فرهنگی و معماری شهرسازی ابراز داشت: توسعه را بدون حفظ هویت فرهنگی و میراث ملی قبول نداریم و توسعه باید هویت کرمانی ما را حفظ کند.

  پورابراهیمی گفت: تغییرات حوزه شهرسازی باید با نظر میراث فرهنگی صورت گیرد و به سازمان میراث استان کرمان هم اعلام کردیم که از این مسأله دفاع کنند.

  وی با اشاره به مباحث مطرح شده در مورد تخریب خانه شهر کرمان بیان داشت: سال‌ها این مجموعه به عنوان هویت شهری ما بوده است، اگر نظر تخصصی بر این است که صدمه‌ای به این هویت وارد نمی‌شود، تخریب را قبول داریم، اما در غیر این صورت اجازه نمی‌دهیم توسعه شهری، این هویت از بین برده شود.

  کلیدواژه ها :
  دوره های نوروزی عصر شبکه

  مطالب مرتبط

  ویژه های ایران ویج

  دیدگاهها (۰)  ;کانال تلگرام ایران ویج اصلاحات نیوز آموزشگاه مهندسی عصر شبکه

  آخرین اخبار و مطالب

  پربحث ترین های هفته

  Sorry. No data so far.