• خرید vpn
 • ما هنـوز به فـردایی روشـن امید داریم

  صفحه اصلی » اقتصادی » تأثیر مجتمع‌های تجاری در بافت‌های تاریخی شهرها بر میراث فرهنگی
  کد خبر : 2000724

  تأثیر مجتمع‌های تجاری در بافت‌های تاریخی شهرها بر میراث فرهنگی

  تأثیر مجتمع‌های تجاری در بافت‌های تاریخی شهرها بر میراث فرهنگیReviewed by on Feb 5Rating: به گزارش ایران ویج به نقل از خبرگزاری فارس از کرمان، محمدحسن طالبیان صبح امروز در چهارمین کنگره تاریخ معماری و شهرسازی ایران اظهار داشت: سه دوره از این کنگره در شهر بم برگزار شده است و چهارمین دوره را به…

  تأثیر مجتمع‌های تجاری در بافت‌های تاریخی شهرها بر میراث فرهنگیReviewed by on Feb 5Rating:

  به گزارش ایران ویج به نقل از خبرگزاری فارس از کرمان، محمدحسن طالبیان صبح امروز در چهارمین کنگره تاریخ معماری و شهرسازی ایران اظهار داشت: سه دوره از این کنگره در شهر بم برگزار شده است و چهارمین دوره را به صورت استانی در شهر کرمان داریم.

  وی با اشاره به اینکه هشت محور برای چهارمین دوره کنگره تاریخ معماری و شهرسازی در نظر گرفته شده است، بیان داشت: حوزه‌های فرهنگی تاریخ طبیعی، میراث مدرن، میراث صنعتی و میراث معاصر، میراث ناملموس، راه‌های فرهنگی و عناصر وابسته به آن امسال اضافه شد.

  معاون سازمان میراث فرهنگی، صنایع دستی و گردشگری تصریح کرد: با توجه به بحران آب و خشکسالی‌ها تصمیم بر آن شد تا در این دوره از کنگره در مورد تجربیات تاریخی و میراث کشاورزی و آب از نگاه‌های جامعه بهره ببریم.

  وی ادامه داد: طبق مصوبه شورای عالی معماری و شهرسازی هر کس می‌خواهد پروژه بزرگ عمومی و مهم را در شهر احداث کند، باید به اطلاع مردم رسانده شد.

  طالبیان گفت: ما استان کرمان را خوب نمی‌شناسیم، هر پرونده‌ای را که در سطح ملی بحث می‌کنیم، حتما استان کرمان در آن دخیل است.

  معاون سازمان میراث فرهنگی، صنایع دستی و گردشگری عنوان کرد: ساختمان‌های جدید و برج همه جای دنیا وجود دارد، اما این میراث تاریخی ماست که ارزش دارد و گردشگران خارجی برای بازدید از آنها سفر می‌کنند، پس باید حافظ این ثروت عظیم و ملی باشیم.

  وی خاطرنشان کرد: کنگره‌های تاریخ معماری و شهرسازی به این دلیل در استان‌ها شکل گرفت که شناخت کمتری نسبت به استان‌ها داریم، نسبت به خیلی از شهرهای تاریخی جفا شده و بسیاری از ابنیه ‌های آنها از بین رفته است.

  طالبیان گفت: اشتباهاتی در طرح‌های جامع و تفصیلی صورت گرفته است که آثار تاریخی را تحت تاثیر قرار داده و در مورد شهری مانند کرمان باید طرحی ویژه انجام شود.

  وی ادامه داد: مرکز شهر جای بارگذاری بیشتر نیست، حتما مجتمع‌های تجاری، بازار و فضای تاریخی را تحت تاثیر قرار می‌دهند و خرده فروشی‌هایی که عطر و بوی هویت دارند از بین می‌روند.

  طالبیان اظهار داشت: در همه جای دنیا مراکز تاریخی گران‌ترین و بهترین مکان آرامش هستند و ساخت پارکینگ در مرکز تاریخی جفا است.

  وی گفت: محور فرهنگی تاریخ کرمان بسیار مهم است و مسؤولان از جمله شهرداری باید در حفظ این مسأله نهایت توجه را داشته باشند.

  کلیدواژه ها :
  دوره های نوروزی عصر شبکه

  مطالب مرتبط

  ویژه های ایران ویج

  دیدگاهها (۰)  ;کانال تلگرام ایران ویج اصلاحات نیوز آموزشگاه مهندسی عصر شبکه

  آخرین اخبار و مطالب

  پربحث ترین های هفته

  Sorry. No data so far.