• خرید vpn
 • ما هنـوز به فـردایی روشـن امید داریم

  صفحه اصلی » حوادث » کاسبان بازار سقز هر لحظه در انتظار پلاسکوی دیگر هستند/ قازاخانه به روایت تصویر
  کد خبر : 2000448

  کاسبان بازار سقز هر لحظه در انتظار پلاسکوی دیگر هستند/ قازاخانه به روایت تصویر

  کاسبان بازار سقز هر لحظه در انتظار پلاسکوی دیگر هستند/ قازاخانه به روایت تصویرReviewed by on Feb 5Rating: به گزارش ایران ویج به نقل از شبکه اطلاع رسانی راه دانا به نقل از گولان سقز، بازار نقش محوری و یکی از ارکان اصلی در شهر به حساب می آید و نقش تعیین کننده ای در روند توسعه…

  کاسبان بازار سقز هر لحظه در انتظار پلاسکوی دیگر هستند/ قازاخانه به روایت تصویرReviewed by on Feb 5Rating:

  به گزارش ایران ویج به نقل از شبکه اطلاع رسانی راه دانا به نقل از گولان سقز، بازار نقش محوری و یکی از ارکان اصلی در شهر به حساب می آید و نقش تعیین کننده ای در روند توسعه اقتصادی، صنعتی، فرهنگی و… بر عهده دارد.

  بازار سقز از چندین بازارچه کوچک تشکیل شده، که بر اساس کالاهایی عرضه‌شده، فروشندگان به بازارهای بالا، پایین، گاراژ، بازار سابق یهودی ها، قازارخانه و…. مراجعه می کنند.

  قازاخانه، بازار روز، کاسبان بازار سقز، پلاسکو، فروشندگان، کسبه بازار

   

  از میان این بازارها قازاخانه، امروزه به‌طور گسترده‌ای مورد بازدید مسافران و شهروندان قرار می‌گیرد. قازاخانه که به نام های دیگری نظیر: بازار روز نیز شناخته می شود نامی آشنا در اکثر شهرهای دیگر نیز می باشد.

  قازاخانه در مرکز بازار سقز واقع شده که نقاط پیرامونی آن نیز در سال های اخیر بطور کلی از بافت سنتی متحول و تبدیل به پاساژهای تجاری و یا پارچجه فروشی و فروشگاه های لوکس شده و یکی از پربازدیدترین نقاط بازار بزرگ و تاریخی سقز می باشند.

   

  وضعیت ناایمن و حوادث بار بودن قازاخانه

  اما محدوده اصلی قازاخانه دارای بافتی فرسوده، ناایمن، با پایه ها و ستون های چوبی، سیم و آوارهای رها شده و… می باشد که لزوم توجه به این مساله و تعیین وضعیت آن ضروریست.

  قاسم عبدالهی یکی از کسبه بازار روز می گوید: قازاخانه در اوایل دهه ۶۰ در زمان شهرداری مرحوم میر محمدعلی ساخته شد که شامل ۳۰۱ مغازه بوده و در سال ۶۴ به دستفروشان واگذار شد.

  قازاخانه، بازار روز، کاسبان بازار سقز، پلاسکو، فروشندگان، کسبه بازار

  وی افزود: وضعیت ساخت این بازار بسیار ناایمن و با پایه های چوبی بوده که در صورت وقوع کوچکترین حادثه ای به خاکستر تبدیل می شود

  این کسبه گفت: از شورای شهر و شهرداری انتظار داریم که چاره ای برای این بازار بیندیشند و از بروز حوادث احتمالی و ناخوشایند جلوگیری کنند.

   

  علی یکی دیگر از کسبه با بیان اینکه تاکنون چندین بار بحث بازسازی این بازار در ۱۲ سال گذشته مطرح شده، گفت: مساله نحوه ساخت این بازار بصورت مجتمع تجاری، میزان مشارکت بازاریان و شهرداری، نحوه تقسیم مغازه ها و… از جمله اختلافاتی بوده که هر بار مانع از به سرانجام رسیدن برنامه بازسازی شده است

  عبداله امین زاده از دیگر بازاریان می گوید: اگر اصناف و شهردار ی برنامه ای جدی داشته باشند و محلی موقت را در اختیار ما برای ادامه کسب و کار تا زمان ساخت مجتمع جدید، قرار دهند ما آماده همکاری و توافق می باشیم

  وی افزود: باید هر دو طرف همت کنند تا حادثه پلاسکو در سقز تکرار نشود.

   

  قازاخانه، بازار روز، کاسبان بازار سقز، پلاسکو، فروشندگان، کسبه بازار

  تصمیمات اتخاذ شده در مورد بازار روز (قازاخانه)

  بهزاد یزدانی همچنین به وضعیت نامناسب و غیرایمن بازار روز اشاره و گفت: از چند سال گذشته مساله بازسازی این بازار و همکاری جهت حل این مشکل  را پیگیری کرده ایم و مکانی موقت نیز برای کسبه در نظر گرفته شده که امیدواریم همکاری لازم را بنمایند تا بتوانیم مجتمعی مناسب و پیشرفته در این محل بسازیم که قطعا در رونق بازار موثر خواهد بود.

  وی گفت: پیشرفت و اجرایی شدن این موضوع نیازمند همکاری و تشریک مساعی کسبه فعلی بازار روز با شهرداری و اصناف مثی باشد و ما در اتاق اصناف از این مساله استقبال می کنیم.

  کلیدواژه ها :
  دوره های نوروزی عصر شبکه

  مطالب مرتبط

  ویژه های ایران ویج

  دیدگاهها (۰)  ;کانال تلگرام ایران ویج اصلاحات نیوز آموزشگاه مهندسی عصر شبکه

  آخرین اخبار و مطالب

  پربحث ترین های هفته

  Sorry. No data so far.