• خرید vpn
 • ما هنـوز به فـردایی روشـن امید داریم

  صفحه اصلی » اقتصاد داخلی » دستگیری سارق مسلح بانک در فردیس چند ساعت پس از سرقت
  کد خبر : 2000379

  دستگیری سارق مسلح بانک در فردیس چند ساعت پس از سرقت

  دستگیری سارق مسلح بانک در فردیس چند ساعت پس از سرقتReviewed by on Feb 5Rating: ایوب احمدی امروز در گفت‌وگو با خبرنگار فارس در کرج اظهار داشت: روز گذشته و حدود ظهر از طریق پلیس ۱۱۰ از وقوع یک حادثه سرقت بانک مطلع شدیم. وی افزود: سرقت از بانک و به ویژه سرقت‌های مسلحانه جزء…

  دستگیری سارق مسلح بانک در فردیس چند ساعت پس از سرقتReviewed by on Feb 5Rating:

  ایوب احمدی امروز در گفت‌وگو با خبرنگار فارس در کرج اظهار داشت: روز گذشته و حدود ظهر از طریق پلیس ۱۱۰ از وقوع یک حادثه سرقت بانک مطلع شدیم.

  وی افزود: سرقت از بانک و به ویژه سرقت‌های مسلحانه جزء خطوط قرمز پلیس و دستگاه قضایی به شمار آمده و در این شرایط از حداکثر توان تخصصی، اطلاعاتی و ظرفیت‌های پلیس برای برخورد قاطع، سریع و قانونمند با اینگونه جرائم استفاده می‌شود.

  رئیس پلیس شهرستان فردیس تصریح کرد: به همین دلیل از همان لحظات ابتدای وقوع جرم، چندین تیم تخصصی مقابله و مبارزه با سرقت‌های مسلحانه و جرائم خشن، فعالیت خود را آغاز و یک کمیته نیز برای تسریع در بررسی پرونده تشکیل گردید.

  احمدی گفت: پس از حضور پلیس در بانک، مرحله نخست اقدامات که مربوط به ایمن‌سازی محل بانک و ایجاد امنیت روانی برای کارکنان و همچنین ارباب رجوع انجام گردید.

  وی بیان داشت: مرحله دوم تلاش برای شناسایی سارق و یا سارقان مسلح بود که مشخص گردید در حین ارتکاب این جرم، یک نفر در داخل بانک وجود داشته و احتمال دادیم وی یا همدستی نداشته و یا همدستانش در خارج بانک حضور داشتند.

  رئیس پلیس شهرستان فردیس افزود: متاسفانه سارق مسلح رئیس و کارکنان بانک و همچنین دو ارباب رجوع را با استفاده از سلاح به مرگ تهدید کرده بود تا در برابر جرم وی، واکنشی نشان ندهند.

  احمدی ادامه داد: شگرد سارق فوق نیز تهدید به مرگ و ایجاد رعب و وحشت در میان کارکنان و مشتریان بانک بوده و پس از اینکه به خواسته خود می‌رسد، رئیس بانک را تهدید می‌کند که تمام پول‌های بانک را در داخل کیفی که پیش از این تهیه کرده بود، قرار دهد.

  وی گفت: دو مشتری حاضر در بانک نیز در مجموع حدود ۱۷ میلیون تومان پول نقد داشتند که سارق فوق این مبالغ را نیز به سرقت می‌ّبرد.

  رئیس پلیس شهرستان فردیس اظهار داشت: این سرقت در حداکثر زمان چهار یا پنج دقیقه انجام می‌شود و پس از آن سارق مسلح بدون گذاشتن ردپایی از خود، از محل متواری می‌گردد.

  احمدی گفت: پس از اطلاع از این سرقت، برای اینکه سارق و یا سارقان از محل متواری نگردیده و شهرستان فردیس و استان البرز را ترک نکنند، گشت‌هایی در مسیر راه‌هایی که احتمال می‌دادیم وی از آنها عبور کند، مستقر شدند.

  وی تصریح کرد: ساعاتی بعد این سارق که ۲۷ سال سن دارد، با ماموران روبه‌رو شده و حتی برای فرار اقدام به تیراندازی به سمت پلیس نیز می‌کند و متاسفانه یک گلوله نیز به مامور پلیس برخورد و وی را مجروح می‌کند.

  رئیس پلیس شهرستان فردیس گفت: پلیس دست از تعقیب این متهم خطرناک که سلاح به همراه داشته، بر نمی‌دارد و پس از تعقیب و گریز در نهایت به چنگ قانون می‌افتد.

  احمدی بیان داشت: از متهم در حین دستگیری مبلغی بیش از ۲۶۰ میلیون ریال که داخل کیف قرار داشت، کشف و برای بازگردادن به صاحبان اصلی در اختیار مراجع صلاحیت‌دار قرار گرفت.

  وی در پایان تاکید کرد: سرعت عمل و هوشیاری ماموران پلیس عامل اصلی دستگیری سارق مسلح بانک در فردیس در کمتر از چند ساعت است.

  کلیدواژه ها :
  دوره های نوروزی عصر شبکه

  مطالب مرتبط

  ویژه های ایران ویج

  دیدگاهها (۰)  ;کانال تلگرام ایران ویج اصلاحات نیوز آموزشگاه مهندسی عصر شبکه

  آخرین اخبار و مطالب

  پربحث ترین های هفته

  Sorry. No data so far.