• خرید vpn
 • ما هنـوز به فـردایی روشـن امید داریم

  صفحه اصلی » آخرین خبر , اخبار پربازدید , سیاسی , مطالب برگزیده سایت » خیالتان راحت؛ برجام به هم نمی‌خورد
  کد خبر : 2000189

  خیالتان راحت؛ برجام به هم نمی‌خورد

  مرتضی بانک گفت که خیال همه راحت باشد،‌ برجام با آمدن ترامپ به هم نخواهد خورد. به گزارش ایران ویج، مرتضی بانک معاون کل نهاد ریاست‌جمهوری عصر امروز (شنبه ۱۶ بهمن‌) در نشست شورای اداری فرمانداری تهران با گرامیداشت فرا رسیدن سالروز پیروزی انقلاب اسلامی، گفت: در این روزها باید از یار امام و دوست…

  ۵۵

  مرتضی بانک گفت که خیال همه راحت باشد،‌ برجام با آمدن ترامپ به هم نخواهد خورد.

  به گزارش ایران ویج، مرتضی بانک معاون کل نهاد ریاست‌جمهوری عصر امروز (شنبه ۱۶ بهمن‌) در نشست شورای اداری فرمانداری تهران با گرامیداشت فرا رسیدن سالروز پیروزی انقلاب اسلامی، گفت: در این روزها باید از یار امام و دوست قدیمی رهبری و خدمتگزار مردم آیت‌الله هاشمی‌رفسنجانی یاد کنیم که برای رسیدن به دستاوردهای انقلاب در مقاطع مختلف با وجود ناملایمات، ایستاد و مردم نیز در تشییع پیکر این عزیز سفر کرده نشان دادند که به خوبی می‌دانند چه کسی خدمت می‌کند و ثابت کردند که وقتی بین خدمتگزار و مردم رابطه صادقانه‌ای وجود داشته باشد، دیگر مسائل حاشیه‌ای و عنادها نمی‌تواند خللی ایجاد کند.

  وی افزود: مردم مستحق آن هستند که خدمتگزاران‌شان شب و روز و بی‌منت برای‌شان تلاش کنند تا بیش از پیش برای رسیدن به اهداف انقلاب و حل مشکلات جامعه فعالیت کرده باشیم.

  معاون کل نهاد ریاست‌جمهوری با تقدیر از اقدامات و فعالیت‌های صورت گرفته توسط فرمانداری تهران و گرامیداشت یاد شهدای آتش‌نشان حادثه ساختمان پلاسکو، ادامه داد: امیدوارم وقایعی چون حادثه پلاسکو دیگر در تهران اتفاق نیفتد که برای رسیدن به این هدف باید همگی در یک مسیر تعیین شده مشخص و قانونی حرکت کنیم تا دیگر نگران رخ دادن حوادثی از این دست نباشیم.

  بانک افزود: کسانی که مسئولیت شهر بزرگی مانند تهران را بر عهده می‌گیرند، باید قدرت استفاده از نظرات، انتقادات و پیشنهادات را داشته باشند که این مهم تا اندازه زیادی توسط فرمانداری تهران انجام می‌شود، اما باید این روند با سرعت و همت بیشتری ادامه یابد.

  وی با تأکید بر اینکه فرمانداری باید بیش از سایر دستگاه‌ها با مشکلات مردم آشنا باشد، افزود: باید مجموعه فرمانداری بکوشد که برای حل مشکلات مردم و انتقال آنها به سایر مسئولان از مدیران عالی‌تر، حتی در سطح وزیر و مدیران روابط عمومی سازمان‌ها گزارش بخواهد و از چنین افرادی را هم برای حضور در جلسات دعوت به عمل آورد.

  معاون کل نهاد ریاست‌جمهوری، اضافه کرد: تنها فرماندار و استاندار نمی‌توانند مدیریت کلان شهر را بر عهده بگیرند، بلکه تمامی مدیران اجرایی باید چنین ظرفیتی داشته باشند که با مدیران شهری هماهنگ باشند و به آنها پیشنهاد دهند و از آنها پیشنهاد پذیرند.

  بانک با بیان اینکه مشکلات تهران کم نیست، اظهار کرد: برخی از این مشکلات چون حادثه پلاسکو، کارتن خواب‌ها و آلودگی هوا و نیاز به خانه و مسکن برای برخی شهروندان خود را زمانی نشان داده و نشان خواهد داد، اینها مسائل مهم و اساسی است و اولین جایی که انتظار می‌رود بتواند برای حل آنها چاره‌ای بیندیشد، مدیریت شهری است که به راه انداختن کمیته‌هایی برای پیگیری این مسائل می‌تواند کمک‌کننده باشد و اگر لازم بود، به مقامات بالاتر نیز در این زمینه گزارش‌هایی داده شود.

  وی تصریح کرد: همین که در حال حاضر همه به دنبال مقصر در ماجرای پلاسکو می‌گردند، نشان‌دهنده گستره وسیع کار است، اما مردم نمی‌توانند بپذیرند که وقتی یک اتفاق خوب میافتد، همه در آن شریک باشند و وقتی یک حادثه رخ می‌دهد، هیچکس مسئولیت‌اش را بر عهده نگیرد.

  معاون کل نهاد ریاست‌جمهوری با بیان اینکه وقتی گزارش می‌شود که ۵۵۰ مدرسه فرسوده است و کل امکانات عمرانی هم برای آن گذاشته شود، ده سال دیگر به پایان می‌رسد که نتیجه‌بخش نیست، افزود: فقط نباید به امکانات دولت تکیه کرد و یک فرماندار هم به راحتی نمی‌تواند یک مجموعه هشت‌ونیم میلیون نفری را اداره کند.

  بانک اضافه کرد: وقتی اتفاقی مانند پلاسکو رخ می‌دهد، باید تا جایی که می‌توانیم از امکانات شهری استفاده کنیم، از جمله آنها همین نمایندگان شورای شهر و مجلس است، به نظر می‌رسد شورای شهر نتوانسته به طور کامل به وظایف و برنامه‌های خود عمل کند، وقتی شهر تهران پر از بُرج و ساختمان‌های بلند شده است که جابجایی هوا را هم مشکل کرده است، نشان از این دارد که نظارت کامل و جدی صورت نگرفته است.

  وی با تأکید بر اینکه ظرفیت شورای شهر بیش از این است و نظارتش باید جدی‌تر باشد، تصریح کرد: دولت در شرایط سختی مدیریت کشور را بر عهده گرفت و کاهش قیمت نفت نیز مشکلاتی را برای دولت در برنامه‌ریزی‌ها ایجاد کرد که دولت مشکلات زیادی را نیز متحمل شد، بنده در تعجبم که چگونه توانستیم سال ۹۴ را پشت سر بگذاریم!؟

  معاون کل نهاد ریاست‌جمهوری ادامه داد: برجام اتفاق افتاده و ما از بسیاری از مسائل اقتصادی هم عبور کرده‌ایم، کاهش قیمت نفت را برخی از کشورها برنامه‌ریزی کردند تا تأثیر مثبت برجام را برای ما خنثی کنند، اما آنها که چنین نیتی داشتند از کاهش قیمت نفت، خودشان بیشتر از ما از آن ضرر کردند؛ علیرغم این مشکلات، شاهد رشد اقتصادی بودیم و هیچ مشکلی هم در کنترل تورم به وجود نیامده است.

  بانک تأکید کرد: اقتصاد واسطه‌ای که در سال‌های پیش حاکم بود، باعث این‌ همه فساد شد که هنوز هم آثار آن باقی مانده است، ۱۲۴ هزار میلیارد تومان فقط طرح‌های باقیمانده از دولت قبل بود، دولت آقای روحانی در چنین شرایطی روی کار آمد.

  وی اضافه کرد: اساسا در طول تاریخ اقتصادی ما مگر احتساب رشد اقتصادی بدون درنظر گرفتن فروش نفت بوده که امروز می‌گویند این رشدی که دولت اعلام می‌کند، با احتساب فروش نفت است، اما این در حالی است که قیمت نفت کاهش شدیدی داشته است.

  معاون کل نهاد ریاست‌جمهوری تصریح کرد: کسی نگفته که تورم را به صفر درصد رسانده که عده‌ای می‌گویند پس چرا قیمت‌ها در طول زمان بالاتر می‌رود، ظاهرا قرار است هر اتفاق خوبی که توسط دولت می‌افتد را عده‌ای زیر سوال ببرند و نفی کنند؛ یادمان باشد روزی که دولت را تحویل گرفتیم، تهیه دارو چه وضعیتی در کشور داشت، امروز ۹۵ درصد تولید دارو در داخل کشور انجام می‌شود.

  بانک ادامه داد: بنده زمانی فرمانده سپاه کرمان بودم و حاج قاسم سلیمانی فرمانده عملیات ما بود، چند وقت پیش خدمت ایشان بودم و گفت که ما هیچ وقت مانند امروز به این شکل و با این سهولت امکانات خود را برای بسیج و سپاه و به این راحتی از سازمان برنامه و بودجه دریافت نکرده‌ایم؛ بعضی خوشحالند که امروز کسی آمده که می‌تواند برجام را به هم بزند، خیال‌تان راحت باشد که چنین اتفاقی نمی‌افتد، آقایی که از آمدن ترامپ خوشحال هستی، برو و حرف‌های ترامپ را بشنو که می‌گوید ایران در ماجرای برجام سر ما کلاه گذاشته، آیا این حرف‌ها نشان‌دهنده هنر دیپلماسی ما نیست؟ آیا نباید به خودمان افتخار کنیم؟

  وی با بیان اینکه مردم دو سرمایه خوب دارند که در این دولت هم تقویت شده است، افزود: یکی امید است که هر کسی آن را نشانه بگیرد، کاری غلط و در حق مردم جفا کرده و دیگری آرامش است که دولت به خوبی آن را در کشور ایجاد کرده، اما برخی تا قیمت دلار چند روزی تغییر کرد، خوشحال شده بودند که دولت ناموفق بوده و نتوانسته کارش را درست پیش ببرد، اما دولت به خوبی بازار را کنترل کرد.

  معاون کل نهاد ریاست‌جمهوری در پایان خاطرنشان کرد: در ماه‌های آینده که انتخابات در پیش است، امیدواریم مردم به صحنه بیایند و کسانی که می‌خواهند جامعه را ناامید کنند، ناامید گردانند، چرا که این دولت با مردم است و با مردم خواهد ماند.

  منبع: تسنیم
  دوره های نوروزی عصر شبکه

  مطالب مرتبط

  ویژه های ایران ویج

  دیدگاهها (۰)  ;کانال تلگرام ایران ویج اصلاحات نیوز آموزشگاه مهندسی عصر شبکه

  آخرین اخبار و مطالب

  پربحث ترین های هفته

  Sorry. No data so far.