• خرید vpn
 • ما هنـوز به فـردایی روشـن امید داریم

  صفحه اصلی » آخرین خبر , اخبار پربازدید , اقتصادی » اکتشاف ۱۵ میلیارد بشکه ذخایر نفتی جدید/صادرات نفت ایران روزانه ۲.۳۲۵ میلیون بشکه است
  کد خبر : 2000006

  اکتشاف ۱۵ میلیارد بشکه ذخایر نفتی جدید/صادرات نفت ایران روزانه ۲.۳۲۵ میلیون بشکه است

  به گزارش ایران ویج، علی کاردر در یک نشست خبری در وزارت نفت اظهار داشت: قبل از رفع تحریم فروش نفت ۷۵ میلیون بشکه میعانات گازی ذخیره شده روی آب داشتیم اما این میزان در یک سال گذشته کاهش یافته و در حال حاضر ۲۵ میلیون بشکه میعانات گازی روی آب داریم که انتظار داریم…

  ۱۳

  به گزارش ایران ویج، علی کاردر در یک نشست خبری در وزارت نفت اظهار داشت: قبل از رفع تحریم فروش نفت ۷۵ میلیون بشکه میعانات گازی ذخیره شده روی آب داشتیم اما این میزان در یک سال گذشته کاهش یافته و در حال حاضر ۲۵ میلیون بشکه میعانات گازی روی آب داریم که انتظار داریم تا پایان فروردین به فروش برسد.

  وی میزان تولید نفت ایران را ۳.۹ میلیون بشکه در روز اعلام کرد و گفت: در حال حاضر صادرات نفت ایران ۲.۳۲۵ میلیون بشکه در روز است.

  مدیرعامل شرکت ملی نفت میزان صادرات میعانات گازی را نیز ۶۵۰ هزار بشکه در روز اعلام کرد.

  وی گفت: ۱۵ میلیارد بشکه ذخایر در جای نفتی جدید کشف شده است که ۲ میلیارد بشکه از آن قابل برداشت است.

  کاردر افزود: در عین حال ۶۶ TCF ذخایر گاز جدید در کشور کشف شده است که ۳۷ TCF آن قابل برداشت است.

  وی ادامه داد: کل ذخایر هیدروکربوری ایران شامل گاز، نفت و میعانات گازی در مجموع معادل ۱۱۴۰.۲۰ میلیارد بشکه ذخایر در جا است که ۳۴۵.۵۲ میلیارد بشکه از آن قابل برداشت است.

  مدیرعامل شرکت ملی نفت با بیان اینکه ضریب بازیافت متوسط در میادین ما ۳۶.۸۱ درصد است، گفت: به همین دلیل رتبه اول ذخایر هیدروکربوری جهان را داریم.

  منبع: فارس
  دوره های نوروزی عصر شبکه

  مطالب مرتبط

  ویژه های ایران ویج

  دیدگاهها (۰)  ;کانال تلگرام ایران ویج اصلاحات نیوز آموزشگاه مهندسی عصر شبکه

  آخرین اخبار و مطالب

  پربحث ترین های هفته

  Sorry. No data so far.