• خرید vpn
 • ما هنـوز به فـردایی روشـن امید داریم

  صفحه اصلی » اقتصادی , حوادث » مردم زیر برف جان می دهند؛ مدعیان امید، سرشان مثل کبک زیر برف است
  کد خبر : 1999973

  مردم زیر برف جان می دهند؛ مدعیان امید، سرشان مثل کبک زیر برف است

  مردم زیر برف جان می دهند؛ مدعیان امید، سرشان مثل کبک زیر برف استReviewed by Aryan♥ on Feb 4Rating: به گزارش ایران ویج به نقل از شبکه اطلاع رسانی راه دانا؛ به نقل از زریوار خبر، سقوط بهمن در روستای 'بیوران علیا' سردشت در ساعت ۲۰.۴۰ دقیقه شامگاه شنبه، موجب گرفتار و مدفون شدن ۱۶…

  مردم زیر برف جان می دهند؛ مدعیان امید، سرشان مثل کبک زیر برف استReviewed by Aryan♥ on Feb 4Rating:

  به گزارش ایران ویج به نقل از شبکه اطلاع رسانی راه دانا؛ به نقل از زریوار خبر، سقوط بهمن در روستای 'بیوران علیا' سردشت در ساعت ۲۰.۴۰ دقیقه شامگاه شنبه، موجب گرفتار و مدفون شدن ۱۶ نفر شد که چهار نفر از آنها فوت کردند و بقیه توسط نیروهای امدادی منطقه نجات یافتند.
   

  نماینده مردم مهاباد در مجلس بعد از این حادثه با چشم های اشک آلود، گفت: در چند روز گذشته کول‌بران به‌خاطر ۱۰۰ هزار تومان یا روی مین می‌روند یا زیر بهمن می‌مانند اما هرچه برای پیگیری وضعیت آنها با وزیر کشور نشست گذاشتیم هیچ کدام به سرانجام نرسیده است.
   

  وی افزود: جوانان بیکار برای درآمد یکصدهزار تومان زیر بار ۳۰۰ کیلوگرم محصول قرار می گیرند و کیلومتر ها را طی می کنند آیا این عدالت است ما نمایندگان برای پیگیری امور کولبران به همراه نماینده سردشت، اشنویه جلساتی با وزیر کشور برگزار کردیم اما کسی حرف ما را نشنید بنابراین در کنار این پیگیری ها باید دعا کنیم تا ناعدالتی ها برطرف شود.

  در حالی که عدم اشتغال به اذعان رئیس‌جمهور محترم یکی از اصلی‌ترین مشکلاتی است که مردم با آن روبرو هستند، جریانی با خیال راحت و به گونه‌ای که انگار چنین مشکلی وجود خارجی ندارد، اصرار دارد که تمامی پروژه‌ها و پیمان‌ها و سفارش‌های ریز و درشت را به خارجی‌ها بسپارد. بسیاری از پروژه های داخلی بدست پیمانکاران و کارگران خارجی انجام می شود و مردم کُرد بخاطر بی تدبیری باید کولبری کنند. 

  دولت با وجود مهار تورم و ارتباط با غرب و مذاکره موفق با کشورهای قدرتمند اقتصادی جهان اما هنوز نتوانسته است برای مردم ایجاد شغل کند و هر سال با وعده های تو خالی باعث خم شدن کمر پدرانی می شود که برای کسب روزی مجبور به حمل بارهای سنگین هستند تا پیش همسر و فرزندان خود سرافکنده نباشند.

  مردم زیر برف جان می دهند؛ مدعیان امید سرشان مثل کبک زیر برف است

  مردم از دولت تدبیری و امید انتظار دارد در سال پایانی دوره چهار ساله به جای وعده های ۱۰۰ روزه به مردم با ترسیم واقعیت های جامعه بدور از فرافکنی با مردم رو راست حرف بزند تا مردم با شعار امید به آینده دلخوش نباشند. انتظار مردم تحقق وعده های دولت در بخش اقتصادی است.

  رئیس جمهور چندی پیش اعلام کرد دولت یازدهم در سال گذشته ۷۵۰ هزار شغل ایجاد کرده است. ادعایی که صدای کارشناسان را درآورد. به اعتقاد آنان اگر این آمار درست است، پس چرا دائما شاهد تعطیلی بنگاه‌های اقتصادی هستیم؟ پس چرا مردم کُرد باید کولبری کنند. آیا روحانی مردم کُرد اگر کار داشته باشند کولبری نمی کنند.

  حال باید از دولت پرسید که اگر این آمار اشتغالزایی صحت دارد، سهم کول‌بران مرزنشینی از این آمار چقدر بوده؟ و چرا با این اقدامات دولت همچنان باید تعدادی از مردم برای گذران معیشت خود اینچنین خطر کنند؟

  این معضل اجتماعی نیاز به راه حل ها و راه کارهای دقیق و بلند مدت، فرایندی که نیاز به آموزش نسل ها و بنا کردن زیر ساخت های اقتصادی دارد. این بدین معنی نیست که با رخ دادن این حادثه و تکرار احتمالی آن در آینده صرفا برای یافتن مقصر در دولت های گذشته باشیم می توان با تمهیدات کوتاه مدت از تکرار اینگونه حوادث ناگوار جلوگیری کرد.
   

  کلیدواژه ها :
  دوره های نوروزی عصر شبکه

  مطالب مرتبط

  ویژه های ایران ویج

  دیدگاهها (۰)  ;کانال تلگرام ایران ویج اصلاحات نیوز آموزشگاه مهندسی عصر شبکه

  آخرین اخبار و مطالب

  پربحث ترین های هفته

  Sorry. No data so far.