• خرید vpn
 • ما هنـوز به فـردایی روشـن امید داریم

  صفحه اصلی » سیاسی » هشدار پترائوس به کنگره درباره نابودی ثبات جهان با اقدامات ترامپ
  کد خبر : 1999909

  هشدار پترائوس به کنگره درباره نابودی ثبات جهان با اقدامات ترامپ

  هشدار پترائوس به کنگره درباره نابودی ثبات جهان با اقدامات ترامپReviewed by on Feb 4Rating: به گزارش ایران ویج به نقل از گروه بین‌الملل خبرگزاری فارس، «دیوید پترائوس» ژنرال بازنشسته آمریکایی و رئیس اسبق سازمان اطلاعات مرکزی آمریکا موسوم به «سیا» به طور غیرمستقیم مقابل کمیته نیروهای مسلح مجلس نمایندگان آمریکا به طور غیرمستقیم طرح‌های…

  هشدار پترائوس به کنگره درباره نابودی ثبات جهان با اقدامات ترامپReviewed by on Feb 4Rating:

  به گزارش ایران ویج به نقل از گروه بین‌الملل خبرگزاری فارس، «دیوید پترائوس» ژنرال بازنشسته آمریکایی و رئیس اسبق سازمان اطلاعات مرکزی آمریکا موسوم به «سیا» به طور غیرمستقیم مقابل کمیته نیروهای مسلح مجلس نمایندگان آمریکا به طور غیرمستقیم طرح‌های سیاست خارجی «دونالد ترامپ» رئیس‌جمهور آمریکا را مورد حمله قرار داد.

  چند هفته پیش، شایعه شده بود که پترائوس در لیست کوتاه پست وزارت خارجه آمریکا در کابینه ترامپ قرار دارد اما با انتقاداتی که از ترامپ در کنگره مطرح کرد، می‌توان دلیل اینکه چنین پستی را به دست نیاورد، فهمید.

  در حالیکه پترائوس به ترامپ اشاره‌ای نکرد، بنا بر گزارشات، روشن بود که او از سیاست‌های نشأت گرفته از دولت جدید آمریکا نگران است.

  وی در این جلسه گفت:‌«مردم آمریکا نباید نظم کنونی جامعه بین‌الملل را بی‌اهمیت بداند. این نظم به میل خودش به وجود نیامده است بلکه ما آن را به وجود آوردیم. طبیعتاً خود به خود حفظ نشده است و ما آن را حفظ کردیم. اگر آن را حفظ نکنیم، تضعیف می‌شود و در نهایت از بین می‌رود. این دقیقاً چیزی است که برخی از رقبای ما به دنبال آن هستند».

  بنا به گزارش ایران ویج به نقل از سی ان ان، این اظهارات پترائوس در واقع به دولت کنونی آمریکا برمی‌گردد زیرا «دونالد ترامپ» رئیس‌جمهوری آمریکا در مبارزات انتخابات ریاست‌جمهوری ۲۰۱۶ آمریکا از ائتلاف «ناتو» انتقاد کرده بود و گزارشها حاکی از آن است که اظهارات ترامپ موجب شده است که همپیمانان آمریکا دچار تردید شوند که آیا می‌توانند در هنگام نیاز بر کمک آمریکا حساب کنند یا خیر.

  پترائوس همچنین در خصوص فرمان اجرایی ترامپ درباره ممانعت از ورود مهاجران از هفت کشور با اکثریت جمعیت مسلمان از جمله ایران گفت که اکثر مسلمانان که افراط‌گرایی را رد می‌کنند، مهمترین همپیمان در مبارزه علیه داعش هستند.

  وی توضیح داد: «ما باید به یاد داشت باشیم که افراط‌گرایان اسلامی می‌خواهند این جنگ را بعنوان جنگ تمدن‌ها به تصویر بکشند به طوریکه گویی آمریکا با اسلام در جنگ است. ما باید به آنها اجازه چنین کاری را ندهیم. ما باید در خصوص اقداماتی که ممکن است به آنها ابزارآلات لازم برای تحقق این تلاششان را بدهد، حساس باشیم».

  پترائوس ادامه داد: مطمئن نیستم که چیزی در دو سال پیش، ساده‌تر و آسان‌تر شده باشد. در حقیقت به نظر می‌رسد که خطرناک‌تر شده است».

  کلیدواژه ها :
  دوره های نوروزی عصر شبکه

  مطالب مرتبط

  ویژه های ایران ویج

  دیدگاهها (۰)  ;کانال تلگرام ایران ویج اصلاحات نیوز آموزشگاه مهندسی عصر شبکه

  آخرین اخبار و مطالب

  پربحث ترین های هفته

  Sorry. No data so far.