• خرید vpn
 • ما هنـوز به فـردایی روشـن امید داریم

  صفحه اصلی » سیاسی » فدرالیسم در سوریه آرزویی دست‌نیافتنی است
  کد خبر : 1999896

  فدرالیسم در سوریه آرزویی دست‌نیافتنی است

  فدرالیسم در سوریه آرزویی دست‌نیافتنی استReviewed by on Feb 4Rating: سعدالله زارعی، کارشناس مسائل بین‌المللی در گفت‌وگو با خبرنگار بین‌الملل خبرگزاری فارس، با اشاره به اظهارات رئیس سابق سیا در خصوص ایجاد فدرالیسم در سوریه، اظهار داشت: بیش از ۵-۶ سال است که آمریکایی‌ها و ترک‌ها درباره این موضوع صحبت کردند اما تاکنون این مسئله…

  فدرالیسم در سوریه آرزویی دست‌نیافتنی استReviewed by on Feb 4Rating:

  سعدالله زارعی، کارشناس مسائل بین‌المللی در گفت‌وگو با خبرنگار بین‌الملل خبرگزاری فارس، با اشاره به اظهارات رئیس سابق سیا در خصوص ایجاد فدرالیسم در سوریه، اظهار داشت: بیش از ۵-۶ سال است که آمریکایی‌ها و ترک‌ها درباره این موضوع صحبت کردند اما تاکنون این مسئله محقق نشده است.

  وی افزود: وضعیت دولت سوریه نسبت به زمانی که رئیس سابق سیا در سیستم اطلاعاتی آمریکا کار می‌کرد بسیار قوی‌تر شده و عملیات بزرگ آزادسازی حلب نشان‌دهنده این توانمندی است، بنابراین می‌توان با قاطعیت گفت که آنچه که از سوی این مقام سابق آمریکایی درباره تجزیه و یا ایجاد فدرالیسم در بخش‌هایی از سوریه صحبت می‌شود آرزویی است که امکان‌پذیر نیست.

  این کارشناس مسائل بین‌الملل با اشاره به موضع ایران و روسیه در خصوص فدرالیسم در سوریه، خاطرنشان کرد: این دو کشور فدرالیسم در سوریه را نمی‌پذیرند. به همین دلیل امکان تجزیه سوریه وجود ندارد.

  دیوید پترائوس، رئیس سابق سازمان اطلاعات مرکزی آمریکا مدعی شده بود که سوریه به زودی شاهد فدرالیسم خواهد بود.

  کلیدواژه ها :
  دوره های نوروزی عصر شبکه

  مطالب مرتبط

  ویژه های ایران ویج

  دیدگاهها (۰)  ;کانال تلگرام ایران ویج اصلاحات نیوز آموزشگاه مهندسی عصر شبکه

  آخرین اخبار و مطالب

  پربحث ترین های هفته

  Sorry. No data so far.