• خرید vpn
 • ما هنـوز به فـردایی روشـن امید داریم

  صفحه اصلی » اقتصادی » پیاده سازی طرحی که برای ۶ هزار جوان شغل ایجاد می کند/ نبود سرمایه، بهانه ای برای سرپوش نهادن بر کاستی هاست
  کد خبر : 1999853

  پیاده سازی طرحی که برای ۶ هزار جوان شغل ایجاد می کند/ نبود سرمایه، بهانه ای برای سرپوش نهادن بر کاستی هاست

  پیاده سازی طرحی که برای ۶ هزار جوان شغل ایجاد می کند/ نبود سرمایه، بهانه ای برای سرپوش نهادن بر کاستی هاستReviewed by on Feb 4Rating: به گزارش ایران ویج به نقل از شبکه اطلاع رسانی راه دانا؛ به نقل از آفتاب دل، شاید شنیدن سرگذشت زندگی پرفراز و نشیب انسانی که بارها زمین خورده…

  پیاده سازی طرحی که برای ۶ هزار جوان شغل ایجاد می کند/ نبود سرمایه، بهانه ای برای سرپوش نهادن بر کاستی هاستReviewed by on Feb 4Rating:

  به گزارش ایران ویج به نقل از شبکه اطلاع رسانی راه دانا؛ به نقل از آفتاب دل، شاید شنیدن سرگذشت زندگی پرفراز و نشیب انسانی که بارها زمین خورده و دوباره برخاسته است برای کسانی که با یک شکست متوقف می‌شوند، عبرت آموز باشد بویژه زمانی که بدانند وی شکست را همواره به تجربه طلایی زندگی اش تعبیر می‌کند و از آن پلی می‌سازد برای رسیدن به موفقیت.

  بسیار شنیده ایم که خواستن توانستن است اما با دیدن و یا مطالعه زندگی کسانی که فعل خواستن را صرف کرده اند، می پذیریم که نبود سرمایه و امکانات یا حمایت و پشتوانه، بهانه های ما بوده است برای سرپوش نهادن بر کاستی ها.

  مهندس شاهو باقری یکی از کارآفرینان سنندجی است که به عنوان کارآفرین برتر کشور در حوزه ی بازاریاب شبکه ای شناخته شده است، وی نمونه عملی بکارگیری  اراده، خواستن، توکل و ایمان به خود در عده ای از افراد است که هیچگاه تسلیم شرایط و امکانات نشده و دست از رویاها و اهداف خود نکشیده است ، در این زمینه با وی به گفتگو نشستیم که در ادامه می خوانید:

  ۱.  لطفاً خودتان را کامل معرفی نمایید و بفرمایید که در حل حاضر مشغول به چه کاری هستید ؟
  اینجانب شاهو باقری دانش آموخته مقطع کارشناسی ارشد مهندسی تکنولوژی نرم افراز کامپیوتر از دانشگاه علوم و تحقیقات می‌باشم ودر حال حاضر مسئولیت مدیریت مرکز آموزش مجازی استادان را در اختیار دارم و در مراکز آموزش عالی و دانشگاه مشغول به تدریس می‌باشم .

  ۲.  شنیدن سرگذشت زندگی پرفراز و نشیب انسانی که بارها زمین خورده و دوباره برخاسته است برای کسانی که با یک شکست متوقف می‌شوند، عبرت آموز است شما سرگذشت زندگیتان با شکست همراه بوده است ؟
  موفقیت آسان به‌دست نمی‌آید، برای اینکه در زندگی موفق باشید، باید یاد بگیرید که بعد از هر شکست دوباره بلند شوید و تلاش خود را از سر گیرید، اینکه چند بار شکست می‌خورد اهمیتی ندارد، مهم آن است که هر بار بپاخیزید و نگذارید شکست جلودار شما باشد، شکست طعم تلخی دارد و نمی‌تواند بسیار نا امید کننده باشد اما باید بدانید که هربار زمین خوردن پایان دنیا نیست و زندگی می‌تواند همچنان ادامه داشته باشد، پس خود را آماده یک جنگ واقعی با نابرابری‌های زندگی کنید،چرا که سرانجام شیرینی پیروزی انتظارتان را می‌کشد.

  ۳.  چطور شد که تصمیم گرفتید به این حرفه مشغول شوید و آیا تحصیلتان مرتبط با رشته و کار شما است ؟
  با توجه به اینکه بنده در عرصه آموزش و مهارت آموزشی مشغول به فعالیت هستم و فقدان مرکز و مرجع علمی و رسمی را در زمینه آموزش بازاریاب شبکه ای Network marketing  و همچنین عدم دسترسی آسان علاقمندان میلیونی در تمام نقاط کشور به آموزش در این حوزه کاری و برقراری عدالت اجتماعی در حوزه آموزش احساس نمودم .این موضوع را در جلسه شورای آموزشی مرکز آموزش مجازی استادان مطرح و پس از رایزنی ها و بررسی نقاط ضعف و قوت این پیشنهاد گام های نخست در راستای اخذ مجوز رسمی آموزش در این حوزه از سازمان آموزش فنی و حرفه ای کشور کلید خورد . و در شش ماهه نخست سال موفق به اخذ مجوز اولین پایگاه آموزش الکترونیک آزاد فنی و حرفه ای در حرفه بازاریاب شبکه ای شدیم .

  ۴.  در مورد کار خود برایمان شرح مختصری را ارئه دهید و بفرمایید که چند نفر مشغول به فعالیت هستند ؟
  روند تاسیس مجتمع آموزشی استادان به این صورت بود که مجوز فعالیت آموزشگاه آزاد فنی و حرفه ای استادان از سازمان آموزش فنی و حرفه ای در سال ۱۳۹۴ در رشته های : امور مالی و بازرگانی ، فناوری اطلاعات ، فناوری ارتباطات ، عمران و خدمات آموزشی اخذ و همچنین مجوز فعالیت رسمی این مجتمع در حوزه بازاریاب شبکه ای یا همان ( Network marketing ) به صورت مجازی برای اولین بار در ایران در سال ۱۳۹۵ صادر و همزمان با فعالیت کاری این مجتمع آغاز شد .

  ۵.  درآمدزایی شما در قبل چطور بوده و آیا پیشرفت های خاصی انجام شده است ؟
  صد درصد فعالیت ما همانگونه که در مطلب قبلی به محضرتان عرض کردم فقط در شهر سنندج بود که الان به لطف خداوند و زحمات شبانه روزی همکاران محترم در مرکز آموزش مجازی استادان به این مهم دست یافتیم در سراسر کشور کار آموز جذب کنیم و محدودیت های جغرافیایی را حذف نماییم چون آموزش های ما آنلاین و تحت وب می باشد و در تمام نقاط ایران قابل دسترس هست . حتی ما در تلاش هستیم این آموزش ها و فرهنگ مهارت ایرانی را فراتر از مرزهای ایران گسترش دهیم از جمله اقلیم کردستان عراق و کشورهای همسایه و این امر طبیعتا نقش به سزایی در افزایش درآمد ما دارد .

   

  ۶.  دقیقاً هر شکست یک تجربه طلایی برای موفقیت در مسیر آینده است اما امروزه می بینیم که جوانان خصوصاً جوانان سنندجی مهاجرت به شهرهای دیگر را برای پیدا کردن شغل انتخاب می کنند و یا عده ای از افراد تحصیلکرده منتظر پشت میزنشینی هستند نظر شما در این مورد چیست ؟
  در این برهه زمانی که کشور با خیل عظیمی از جوانان تحصیل کرده فاقد مهارت روبرو است و بعضا مشاهده می‌شود که این عزیزان نیست فاقد هرگونه شغلی می باشد و گاها هم موجب مهاجرت جوانان می شود که می‌توان با پیوند میان دانشگاه و بازار کار از طریق فراگیری آموزش های های مهارتی و ایجاد کسب و کارهای الکترونیکی گام اساسی برداشت و دانایی را با توانایی تلفیق کنیم تا مسیر ایجاد اشتغال پایدار و مساعد  فراهم گردد‌‌.

  طرح تکاپو با هدف ایجاد اشتغال در رشته های فناوری اطلاعات و ارتباطات به صورت پایلوت کشوری در استان کردستان با همکاری وزارت تعاون ، کار و رفاه اجتماعی ، وزارت ارتباطات و فناوری اطلاعات و همچنین استانداری کردستان در حال اجرا می باشد ، و می تواند برای ۶۰۰۰ فارغ التحصیل این حوزه بصورت مستقیم شغل ایجاد کرد که پیاده سازی این طرح ملی می تواند ثمرات ارزنده ای را برای استان ایجاد کند .

  ۷.  آقای مهندس باقری از زمین خوردن چه درس‌هایی گرفته‌ است؟
  ضربه خوردن تجربه با ارزشی است، در صورتی که بتوانیم از آن درس بگیریم، امکان ندارد بدون وجود مخالفت ، مشقت و موانع به موقعیت‌های بزرگ دست پیدا کنیم . ولی امکان آن وجود دارد که از موانع برای پیشبرد اهداف خود استفاده کنیم . هنگامی که از مساله‌ای ضربه می‌بینیم ، غالبا چنان در آغاز دچار احساسات می‌شویم که نمی‌توانیم از آن تجربه‌ای بیندوزیم .

  ما میتوانیم شکستها را به پیروزی تبدیل کنیم.یعنی درس بگیریم،آن را به کار ببندیم و بعد به شکستی که پشت سر گذاشته‌ایم نگاه کنیم و لبخند بزنیم.از هم اکنون تصمیم بگیرید از هر مانعی که در سر راهتان سبز می‌شود ،چیزی به غنیمت بگیرید،بار دیگری که در محیط کار یا مشکلی روبرو می‌شوید،بر اعصابتان مسلط شوید و بکوشید علت آن را پیدا کنید.از این راه می‌توانید جلو اشتباه‌های مجدد را بگیرید.

  ۸.  علم بهتر است یا ثروت؟ ( سوالی کلیشه ای اما پر از مفهوم برای جوانان ) نظر شما چیست ؟
  اجازه دهید که صورت سوال را به گونه دیگری خدمتتان جواب دهم ؛ آیا می شود گفت رودخانه بهتر است یا اقیانوس ؟ به نظر بنده اگر بگویم هر کدام از دیگری بهتر است هردو را تایید کرده ام چون اقیانوس از به هم پیوستن رودخانه ها شکل می گیرد پس باید علم را به رودخانه و ثروت را به اقیانوس تشبیه کنیم .

  متاسفانه برخی از عزیزان ثروت را فقط در پول می‌بینند ولی نظر شخصی بنده این است که پول یکی از فاکتورهای ثروت است .

  ثروت را می‌توان در علم و یا در آرامش روحی روانی باشد ، ثروت می‌توانند سلامت جسمی و یا خوشبختی باشد پس ثروت شاخه های زیادی دارد که هرکس به گونه‌ای آن را تعبیر می‌کند .

  ۹.  لذت هر موفقیتی در پیمودن مسیر است، خانواده شما تا چه اندازه در این راه همراهیتان کردند و بهترین مشوق شما چه کسی بوده است ؟
  طبیعتا پشت هر آدم موفقی کسانی هستند که به صورت مستقیم و غیر مستقیم در مسیر موفقیت او را کمک می کنند ، به تعبیر بنده برای هرکس دو خانواده وجود دارد، اولین خانواده درجه یک که با آنان زندگی می کنیم، دومین خانواده کاری که نقش زیادی در موفقیت مجموعه دارند .

  در اینجا وظیفه خودم می دانم که از پدر ، مادر ، همسر و همکاران عزیزم که در این راه مرا یاری نموده اند تشکر کنم و قدردان یکا یکشان هستم.

  ۱۰.  خاطره ای خوش و تلخ از دوران زندگی کارآفرینیتان برایمان بگویید؟
  در مسیر کارآفرینی تجربیات زیادی کسب نموده و خاطرات تلخ و شیرین زیادی دارم و یکی از بهترین خاطراتم آشنایی و دوستی با افراد کارآفرین موفق دیگری بود که با هم ، هم پیمان شدیم تا برای تحقق آرمان های کشور و پیشرفت جوانان سرزمینمان سخت بکوشیم و از تلاش شبانه روزی دست برنداریم .

  ۱۱.  و سخن آخر شما …؟
  در پایان به افراد علاقمند در عرصه بازاریاب شبکه ای (network marketin ) که تمایل به فراگیری تخصصی این رشته کاری را دارند توصیه میکنم با مراجعه به پایگاه الکترونیکی OstadanVLS.it  ثبت نام و زمینه حضور خود را در تجارت جهانی فراهم نمایند.

  کلیدواژه ها :
  دوره های نوروزی عصر شبکه

  مطالب مرتبط

  ویژه های ایران ویج

  دیدگاهها (۰)  ;کانال تلگرام ایران ویج اصلاحات نیوز آموزشگاه مهندسی عصر شبکه

  آخرین اخبار و مطالب

  پربحث ترین های هفته

  Sorry. No data so far.