• خرید vpn
 • ما هنـوز به فـردایی روشـن امید داریم

  صفحه اصلی » سیاسی » اشک تمساح برای کولبران/ جان کولبران، نانی داغ برای هوچی گران!
  کد خبر : 1999710

  اشک تمساح برای کولبران/ جان کولبران، نانی داغ برای هوچی گران!

  اشک تمساح برای کولبران/ جان کولبران، نانی داغ برای هوچی گران!Reviewed by on Feb 4Rating: به گزارش ایران ویج به نقل از شبکه اطلاع رسانی راه دانا؛ به نقل از اروم نیوز،کولبری واژه ای است که در روزهای اخیر به شدت در فضای مجازی و رسانه ای کشور و به ویژه منطقه در حال چرخش و…

  اشک تمساح برای کولبران/ جان کولبران، نانی داغ برای هوچی گران!Reviewed by on Feb 4Rating:

  به گزارش ایران ویج به نقل از شبکه اطلاع رسانی راه دانا؛ به نقل از اروم نیوز،کولبری واژه ای است که در روزهای اخیر به شدت در فضای مجازی و رسانه ای کشور و به ویژه منطقه در حال چرخش و گردش است و عده ای از سیاسیون نیز با مقصد بهره برداری برای خود و یا گروه های سیاسی وابسته می خواهند از آب گل آلود ماهی گرفته و از جان کولبران به نان و نوایی برسند!

  در همین حال شبکه های اجتماعی که به معضلی برای تهییج احساسات مردم در کشور تبدیل شده با هدایت عمدی و یا غیرعمدی همین سیاسیون بی بصیرت در حال ریختن بنزین بر روی آتشی هستند که تر و خشک را باهم می سوزاند و موضوع اجتماعی فوق را به موضوعی امنیتی و سیاسی بر علیه نظام تبدیل می کنند.

  در روزهای اخی در حالی برخی سیاسیون در حال ریختن اشک تمساح برای کولبرانی هستند که در سالهای اخیر کوچکترین گام عملی را برای رفع مشکلات آنها برنداشته اند و حتی حالی از آنها نپرسیده اند اما امروز چه شده که هم اکنون مدافع سرسخت کولبران شده اند، آیا پاسخی برای دوگانگی بی اهمیتی و حالا بر سر و روی کوفتن آنها وجود دارد؟

  آقای نماینده و یا مسئولی که امروز به سیاهنمایی روی آورده اند و حتی کارشان به فحاشی رسیده باید اثبات کند که کدامین روز را در کنار کولبران بوده و از نزدیک با مشکلات آنها آشنا شده است؟ و یا برای اشتغالزایی در منطقه با استفاده از سرمایه گذاران بخش خصوصی و یا دولتی چه تلاشهایی کرده است؟

  حال عده ای برای سرپوش گذاشتن بر کم کاری های خود می خواهند حتی خوراک خبری برای رسانه های ضدانقلاب فراهم کنند و به نظام ضربه بزنند تا خود را تبرئه و توپ را به میدان نظام و انقلاب بندازند.

  از سویی دیگر باید تفاوت ها و حساسیت ها را درک کنیم و با توجه به منافع انقلاب و مصالح نظام حرکت کنیم و از رفتارهای هیجانی بپرهیزیم و بدانیم که قطعاً تفاوت بین آن کولبر بیچاره در مرزها با آن قاچاقچی مشروبات الکلی و موادمخدر و اسلحه وجود دارد و اصلاً مگر هرکس از مرزها عبور می کند آیا کولبر است؟ آیا امکان ندارد افرادی تروریست و یا قاچاقچی در قالب کولبری بخواهند به نیات شوم خود برسند؟ وظیفه مقابله با این افراد با چه کسی است؟ آیا زدن نقاب کولبری توجیهی برای عدم برخورد با آنهاست؟

  در مناطق مرزی کولبری تعریف خاص خود را دارد و آن اینکه هرکسی که کارت کولبری داشته و از ساعت ۸ تا ۱۷ و از معابر تعیین شده به کار کولبری بپردازد احدی حق برخورد با وی را ندارد اما گاهی این قاعده به هم می خورد. به نحوی که افرادی نه کارت کولبری دارند و نه در ساعات تعیین شده به این کار می پردازند و از طرفی دیگر از مناطق ممنوعه مرزی تردد می کنند.

  با این شرایط به نظر آن افرادی که سینه چاک کرده اند و مظلومیت نمایی می کنند، وظیفه مسئولان نظامی و انتظامی و امنیتی چیست؟ آیا دیگر کشورها اجازه می دهند که تردد غیرمجاز مرزی در مرزهای آنها اتفاق بیافتد آن هم در صورتی که در چند کیلومتری مرزهایشان انواع اقسام تروریستهای مزدور صهیونیسم بین الملل کمین کرده اند تا ضربه ای به نظام وارد کرده و مادرانی را با گلوله های داغ خود به داغ فرزندانشان بنشانند؟ جواب شما به این مادران چیست؟ آیا ماجرای اشنویه و روستای قره سقل را فراموش کرده اید که عده ای از بهترین جوانان این دیار اعم از کرد و ترک توسط مزدوران استکبار جهانی به شهادت رسیدند؟ آیا با هیاهو و جنجال می خواهید دوباره این وقایع تکرار شود؟

  ماجرای کولبری هرچه باشد قانون از همه سرتر است و باید تابع قانون بود که مسائل حاشیه ای دیگر شامل افراد نشود و از سویی دیگر عده ای در این بین بر طبل قوم گرایی می کوبند تا نظام را بی توجه به قوم کرد نشان داده و با تشکیل کمپین هایی ضد امنیت ملی عملاً تداعی گر شکاف قومی در ایران اسلامی شده اند.

  این عده از خود نمی پرسند به نظام و انقلاب چه ربطی دارد که عده ای خودسرانه علیرغم ممنوعیت ها و هشدارهای متعدد مسئولان نظامی و امنیتی برای عدم تردد، در تاریکی مطلق شب به طرف مرزها راهی شده و در آن مکان با ریزش بهمن گرفتار شده و عده ای نیز در نهایت تأسف جان خود را از دست داده اند.

  آیا این صحیح است که بی احتیاطی عده ای مثلاض در مورد حوادث رانندگی را به پای نظام و انقلاب بست! حال اینکه ماجرا کاملاً متفاوت و از جنس دیگری است.

  در روزهای اخیر کمپین هایی با هدایت از آن سوی مرزها تشکیل و مدعی اند چون کشته شدگان کرد هستند به خاطر این موضوع بود که بازتاب نداشت و رسانه ملی به صورت گسترده این موضوع را پوشش نداد و چرا در قضیه پلاسکو برای آتش نشانان اینگونه خبرسازی کردند اما برای کشته شدگان در نواحی مرزی و در زیر بهمن نه!

  هیچ کس مدعی تفاوت جان با جان نیست و از لحاظ انسانی همه برابر و تنها ملاک برتری انسانها تقوا و ایمان به خداست اما باید تفاوت بین کسی که ایثار می کند و از جان خود می گذرد و خود را به آتش می زند تا جان عده ای دیگر را نجات دهد با کسی که در مناطق ممنوعه مرزی و در ساعات غیرمجاز جان خود را متأسفانه در اثر سهل انگاری خود از دست می دهد از لحاظ بازتاب رسانه ای باشد که این مورد نه به قومیت و نه به زبان و دین و مذهب ربط دارد و هرکسی به غیر از این بیاندیشد قطعاً کج اندیش است.

  آن نمایندگان و مسوولانی که در روزهای اخیر با جوسازی فضای آرام جامعه را متشنج کرده اند بسیار ضروری است ابتدا به فکر همان کولبران باشند نه منافع سیاسی و جریانی خودشان از ماجرا و سپس با پیگیری های خود برای موکلانشان شغل ایجاد کنند و از سویی به جای هیاهو موکلانشان را با سازوکارهای قانونی موجود در مرزها آشنا کنند نه اینکه خودشان نیز مثل افرادی که مطلع از قانون و قواعد مرزداری نیستند عمل کنند و فریاد سر دهند!

  بسیار ضروری به نظر می رسید که مسوولان و نمایندگان به جای توپیدن به همدیگر و نشان دادن ادب خود، در طی جلساتی با یکدیگر و با مسئولان کشوری و انتقال مشکلات و موانع موجود در منطقه این معضل را برای همیشگی حل می کردند اما اینطور که مبرهن است تلاش عده ای برای حل نشدن موضوع برای بهره برداری سیاسی است. الله اعلم.

  کلیدواژه ها :
  دوره های نوروزی عصر شبکه

  مطالب مرتبط

  ویژه های ایران ویج

  دیدگاهها (۰)  ;کانال تلگرام ایران ویج اصلاحات نیوز آموزشگاه مهندسی عصر شبکه

  آخرین اخبار و مطالب

  پربحث ترین های هفته

  Sorry. No data so far.