• خرید vpn
 • ما هنـوز به فـردایی روشـن امید داریم

  صفحه اصلی » ورزشی » آیا مسدود نمودن حساب دهیاری ها از طریق کارمند بانک آن هم به صورت تلفنی صورت می گیرد؟
  کد خبر : 1999694

  آیا مسدود نمودن حساب دهیاری ها از طریق کارمند بانک آن هم به صورت تلفنی صورت می گیرد؟

  آیا مسدود نمودن حساب دهیاری ها از طریق کارمند بانک آن هم به صورت تلفنی صورت می گیرد؟Reviewed by on Feb 4Rating: به گزارش ایران ویج به نقل از شبکه اطلاع رسانی راه دانا؛ به نقل از تنگستان نما، در سالی که گذشت دوران پرفراز و نشیبی را دهیاران در حوزه روستایی اعم از عمرانی،…

  آیا مسدود نمودن حساب دهیاری ها از طریق کارمند بانک آن هم به صورت تلفنی صورت می گیرد؟Reviewed by on Feb 4Rating:

  به گزارش ایران ویج به نقل از شبکه اطلاع رسانی راه دانا؛ به نقل از تنگستان نما، در سالی که گذشت دوران پرفراز و نشیبی را دهیاران در حوزه روستایی اعم از عمرانی، فرهنگی، رفاهی و ورزشی طی نموده اند که موید آن انتخاب شما بعنوان استاندار نمونه در حوزه روستایی در کشور بوده است.

  افتخار می کنیم که بعنوان یک روستایی برای اولین بار در کشور در حوزه نشاط و شادابی جامعه در دولت تدبیر و امید موفق به چنین فضایی در سطح روستا شده ایم و بیش از آن خوشحال تر که حضور استاندار را در کنار خود احساس می کنیم اما دلم رضا نموده که مسائلی را خدمت برادر بزرگ خودم در حوزه مدیریتی استان عرضه بدارم.

  دکتر سالاری استاندار دلسوز استان بوشهر ما دهیاران از بدو ورود شما در سطح کلان استان و زمینه ایجاد شناخت در فرصت های بدست آمده احساس نمودیم باید روحیه مطالبه گر در برنامه ها آن هم با وجود یک برنامه ریزی صحیح داشت و آن راه ماحصل آموزش شاگرد از استاد می دانیم .

  برنامه های متعددی در سال های اخیر در سطح روستا اجرا گردیده است ابتدا عرض می نمایم در سال اخیر در یک سفر استانی که جناب دکتر کوشش تبار از سازمان شهرداری ها و دهیاری های کشور به سطح شهرستان تنگستان و دیگر شهرستانها داشتند از شرمندگی دهیارانی صحبت کرد که در حسابشان مبلغی مانده حساب بود و عدم کار و تعریف پروژه دیده می شد و همه موارد را چنان بیان نمود که دهیاران باید پرتلاش باشند.

  به هر حال دهیاران با این دلگرمی و یک برنامه ریزی از سمت دفتر امور روستایی استان در تعریف پروژه ها و طرح ها در روستا با مصوب طرح مشارکتی ۶۰ به ۴۰ درصد، یعنی ۴۰ درصد از واریزی آلایندگی و ارزش افزوده و ۶۰ درصد از سهم اعتبارات استانی و ملی و جذب اعتبار از دفتر امور روستایی طرح گردید که در این خصوص در تمام حوزه ها این مصوب قابلیت اجرا را پیدا و بیشتر این اعتبارات جذب تعاونی دهیاران بخش های مختلف قرار و پیش بینی شده بود در این راستا دفتر امور روستایی و به تبعیت آن تعاونی بخش ها با مبادرت بر فروش و وصول چک از دهیاری ها بابت هزینه کرد دریافت و چنان وانمود و الزام نمودند که ما ۴۰ درصد از واریزهای شما دریافت و مابقی را از جذب اعتبارات استانی خودمان پیگیری می نماییم.

  اما با گذشت زمان و واقعیت امر وضعیت اعتبارات کم دهیاری ها در چند ماه اخیر عزیزان در دفتر امور روستایی مبادرت به مسدود نمودن حسابها و رسیدن به حد مبلغ در جهت وصول چک های تعاونی ها بیشتر در بخش دشتستان نموده اند که این خود عاملی بر نگرانی دهیاران گردیده است و مشخص گردید که کلیه وجوهات اخذ شده از حسابهای دهیاری ها از محل اعتبارات آلایندگی یا ارزش افزوده سهم دهیاری بوده و هیچگونه وجهی از اعتبارات ملی و استانی لحاظ نگردیده است.

  حال با عنایت به اینکه اکثر دهیاران پرتلاش این بخش در راستای خدمت رسانی به مردم محروم روستاهای خود و جهت اعتلای اهداف عالی مورد نظر دولت تدبیر و امید در بخش عمران روستایی خود را بدهکار پیمانکاران مختلف نموده اند و با توجه به زمان اندک موجود در دولت وقت هیچگونه امیدی جهت پرداخت مطالبات مذکور را ندارند و همگی بر اثر تالمات روحی شدید از ناحیه مطالبه گران در فضایی آنهم روستا که هم توقعات مردم افزون گردیده و هم شناخت کلیات برای آنان قابل هضم نیست روزگار را به سختی سپری می نمایند.

  حال با عنوان دهیار از زبان مردم روستاها به مصداق فرمایش حضرت امام خمینی (ره) (نه قلم شکایت دارند و نه زبان حکایت) از مقام محترم عالی استان مواردی را سئوال و جویای واقعیت گردیم.

  ۱- تعهدات دفتر امور روستایی استان در اجرای طرح های مشارکتی ۶۰ به ۴۰ درصد در سطح روستاها فقط لقلقه زبان مسئولین بوده یا یک واقعیت؟

  ۲- دسته چک دهیاری که جزء تعهدات دهیار و مسئول مالی در اجرای پروژه ها می باشد باید بر اساس چارچوب قانون مالی دهیاری ها با انجام تشریفات مطروحه در قانون به آن نگاه شود یا غیر؟

  ۳- آیا مسدود نمودن حساب دهیاری ها از طریق مراجع قضایی و با حکم دادگاه باید صورت گیرد یا از سوی کارمند بانک آنهم به صورت تلفنی؟

  ۴- شرکت های تعاونی دهیاری ها عضوی از مجموعه ۳۵۰ دهیاری استان هستند یا یک پیمانکار بخش خصوصی، آن هم غریبه ای فقط فکر جیب خود باشند و هیچ توجهی به آه و ناله دهیاران در کوران بی اعتباری نداشته باشند؟

  حال با عنایت به موارد فوق و وجوب حرمت دهیاران، این تلاشگران بی ریای عرصه سازندگی روستاها که همواره خود در صف مقدم عمران روستایی با لباس کارگری در توسعه روستاهای خویش ثمره آن غزت بخشی و رضایت مندی خانواده معظم و معزز شهداء، ایثارگران و مردم نجیب روستاهای استان را در وهله اول و عزت مندی استان زرخیز بوشهر و دیار مهربان تنگستان ، دشتستان ، دشتی ، دیر و همه شهرستانهای استان بوشهر در بالیدن به خود با کسب رتبه نخست کشوری توسط شما که مبین تلاش بی وقفه و شبانه روزی این سرداران سازندگی در روستاهاست در وهله دوم برداشته اند و همواره از خدمت به خدا و خلق خدا خسته نمی شوند انتظار می رود حضرتعالی در این دوره اندک مانده از عمر دولت تدبیر و امید ، تدبیری اتخاذ نموده تا با جذب اعتبارات ملی و استانی بخشی از بدهی عمده این دهیاری ها در کنار حرمت بخشی به این قشر زحمتکش مرتفع گردد و جان دوباره ای به ارتقاء و شروعی دوباره در اعتلا بخشی به اهداف کریمه نظام جمهوری اسلامی برداشته شود.

  سلامتی توام با عزت و موفقیت پرچمدار صدیق دولت تدبیر و امید را در سایه توجهات حضرت ولی عصر (عج) و تحت فرمان و زعامت رهبری عظیم الشان انقلاب از خداوند بزرگ خواستاریم.

  دهیاران بخش مرکزی تنگستان

  کلیدواژه ها :
  دوره های نوروزی عصر شبکه

  مطالب مرتبط

  ویژه های ایران ویج

  دیدگاهها (۰)  ;کانال تلگرام ایران ویج اصلاحات نیوز آموزشگاه مهندسی عصر شبکه

  آخرین اخبار و مطالب

  پربحث ترین های هفته

  Sorry. No data so far.