• خرید vpn
 • ما هنـوز به فـردایی روشـن امید داریم

  صفحه اصلی » سیاسی » راهپیمایی دانشمندان ۱۱ کشور در اعتراض به ترامپ
  کد خبر : 1999660

  راهپیمایی دانشمندان ۱۱ کشور در اعتراض به ترامپ

  راهپیمایی دانشمندان ۱۱ کشور در اعتراض به ترامپReviewed by on Feb 4Rating: به گزارش ایران ویج به نقل از خبرگزاری مهر به نقل از واشنگتن پست، تا کنون دانشمندان آمریکایی در حرکات سیاسی به این شیوه شرکت نکرده اند. دولت ترامپ به وزارت کشاورزی آمریکا، سازمان حفاظت از محیط زیست، سازمان بهداشت و خدمات درمانی،…

  راهپیمایی دانشمندان ۱۱ کشور در اعتراض به ترامپReviewed by on Feb 4Rating:

  به گزارش ایران ویج به نقل از خبرگزاری مهر به نقل از واشنگتن پست، تا کنون دانشمندان آمریکایی در حرکات سیاسی به این شیوه شرکت نکرده اند. دولت ترامپ به وزارت کشاورزی آمریکا، سازمان حفاظت از محیط زیست، سازمان بهداشت و خدمات درمانی، وزارت حمل و نقل و خدمات پارک های عمومی دستور داده از برقراری ارتباط با عموم مردم خودداری کنند. در همین راستا وب سایت های اطلاع رسانی این سازمان ها تعطیل شده و آنها اجازه انتشار عمومی نتایج تحقیقات خود را نخواهند داشت.

  همین امر اعتراض دانشمندان را برانگیخته است. این راهپیمایی اعتراضی در ۲۲ آوریل، روز جهانی زمین، برگزار خواهد شد. تاکنون مشخص شده در بیش از ۱۰۰ شهر و حداقل ۱۱ کشور این راهپیمایی انجام خواهد شد.

  این راهپیمایی در واشنگتن شامل سخنرانی های متعدد و کمپ های «یادگیری» است که در آن دانشمندان نتایج تحقیقات خود را با مردم عادی به اشتراک می گذارند.

  این رویداد توجه بسیاری از دانشمندان را به خود جلب کرده است. سازمان دهندگان این رویداد اعلام کرده اند تا کنون بیش از ۴۰ هزار نفربه طور آنلاین برای انجام این پروژه داوطلب شده اند. همچنین یک گروه فیس بوکی برای شرکت کنندگان در راهپیمایی بیش از ۸۰۰ هزار عضو دارد. از سوی دیگر لورنس کراوس نظریه پرداز برجسته فیزیک نیز اعلام کرده در این راهپیمایی شرکت می کند. سناتور برنی سندرز هم در فیس بوکش موافقت با راهپیمایی را اعلام کرده است.

  بنیادهای علمی مختلفی مانند، انجمن زیست شناسی سلولی آمریکا و انجمن جامعه شناسی آمریکا نیز اعلام کرده اند در راهپیمایی حضور خواهند داشت.

  برگزارکنندگان این راهپیمایی خواستار رسیدگی به تصمیمات دولت درباره ممنوعیت ارتباط دانشمندان دولتی با عموم مردم، عدم اجازه ورود شهروندان هفت کشور مسلمان به آمریکا و حذف صفحه تغییرات آب و هوایی از وب سایت سازمان حفاظت از محیط زیست هستند.

  کلیدواژه ها :
  دوره های نوروزی عصر شبکه

  مطالب مرتبط

  ویژه های ایران ویج

  دیدگاهها (۰)  ;کانال تلگرام ایران ویج اصلاحات نیوز آموزشگاه مهندسی عصر شبکه

  آخرین اخبار و مطالب

  پربحث ترین های هفته

  Sorry. No data so far.