• خرید vpn
 • ما هنـوز به فـردایی روشـن امید داریم

  صفحه اصلی » اجتماعی , اقتصادی » آمارهای بیکاری منطبق بر واقعیت نیست/بسیاری از واحدهای تولیدی تعطیل شده و تلاشی برای احیای آن ها انجام نمی شود
  کد خبر : 1999553

  آمارهای بیکاری منطبق بر واقعیت نیست/بسیاری از واحدهای تولیدی تعطیل شده و تلاشی برای احیای آن ها انجام نمی شود

  آمارهای بیکاری منطبق بر واقعیت نیست/بسیاری از واحدهای تولیدی تعطیل شده و تلاشی برای احیای آن ها انجام نمی شودReviewed by Aryan♥ on Feb 4Rating: به گزارش ایران ویج به نقل از شبکه اطلاع رسانی راه دانا «محمدعلی پورمختار» در گفت و گو با رودآور، درباره وعده و وعیدهای اقتصادی مسئولان اجرایی کشور و اجرایی نشدن آن…

  آمارهای بیکاری منطبق بر واقعیت نیست/بسیاری از واحدهای تولیدی تعطیل شده و تلاشی برای احیای آن ها انجام نمی شودReviewed by Aryan♥ on Feb 4Rating:

  به گزارش ایران ویج به نقل از شبکه اطلاع رسانی راه دانا «محمدعلی پورمختار» در گفت و گو با رودآور، درباره وعده و وعیدهای اقتصادی مسئولان اجرایی کشور و اجرایی نشدن آن وعده ها، گفت: شاخصه های اقتصاد و توسعه همدان متأسفانه در سه سال اخیر تغییر آن چنانی نداشته است و بر اساس آخرین ارزیابی هایی که وزارت کشور انجام داده است، تقریباً همدان درجا زده است و جز استان های آخر محسوب می شود.

  مسئولان اجرایی استان به قول های خود برای صنعتی کردن همدان عمل نکرده اند

  وی اظهارکرد: علت این عقب افتادگی هم ناشی از عدم تلاش جدی و مشخص مسئولان اجرایی است و هم عدم اجرایی شدن قول ها و تعهداتی بوده که برای صنعتی کردن استان و رفع مشکلاتی که بخش های مختلف تولیدی در زمینه های صنایع تبدیلی و کاورزی وجود دارد.

  عضو کمیسیون حقوقی و قضایی مجلس افزود: بدین ترتیب شاهد تحول اساسی در سه سال و نیم گذشته نبودیم به جز موارد بسیار بسیار کم که ازنظر عدد و رقم تأثیری در شاخصه های توسعه ای ایجاد نکرده است.

  در چند سال اخیر بودجه عمرانی خاصی به استان همدان تعلق نگرفته است

  پورمختار عنوان کرد: در حوزه بودجه های عمرانی هم شاهد هستیم که در طول چند سال گذشته بودجه عمرانی حداقلی برای استان محقق شده است و در سال جاری و با وجودی که به اواخر سال نزدیک می شویم عملاً بودجه عمرانی خاصی به استان وگذار نشده است حتی با وجود پیگیری ها هم بودجه مناسب در اختیار قرار داده نشده است.

  همدان به تبعیت از حروف الفبایی از نظر پشیرفت هم استان آخر است

  وی افزود: از این رو استان همدان همچنان که اسمش به لحاظ حروف الفبایی یکی مانده به آخر است و از نظر پیشرفت هم همین گونه است و متأسفانه گویا از حروف الفبایی تبعیت کرده و در آخر مانده است.

  خیل جویندگان کار، نشان از بالا رفتن آمارهای بیکاری دارد

  عضو کمیسیون حقوقی و قضایی مجلس درباره آمارهای بیکاری نیز گفت: متأسفانه نه تنها در حوزه انتخابیه بنده بلکه در استان و خارج از استان در این چند سال بیکاری کاهش نیافته است و لااقل در استان ما شاهد نبودیم، چرا که خیل جویندگان کار که به ما مراجعه و ثبت نام می کنند و ما آن لیست ها را منعکس می کنیم تاکنون کسی نتوانسته از این اقدامات بهره ای ببرد و به کاری مشغول شود.

  خروج افراد از بیمه به دلیل تعطیلی کارگاه ها و واحدهای تولیدی/تعدادخروج از بیمه ها در گزارش ها ارائه نمی شود

  پورمختار عنوان کرد: مبنای آمارهایی که ارائه می شود ببشتر آمار و ارقام  برخواسته از بیمه های تأمین اجتماعی است که آن هم خود اشخاص یا بالاجبار یا به اختیار می روند و بیمه می شوند و آن را به عنوان اشتغالزایی در نظر می گیرند و آمار می دهند، این مطلب در حالی است که بیشتر از این تعداد افراد که دواطلبانه خودشان را بیمه می کنند، خروج از بیمه را هم داریم که به دلیل تعطیلی کارگاه ها و واحدهای تولیدی رخ داده است.

  آمارهای بیکاری منطبق بر واقعیت نیست/تعداد بیکاران بیشتر از آمارهای ارائه شده است

  وی تصریح کرد: متأسفانه این خروج از بیمه را جزء آمارها در نظر گرفته می نمی شود و این موضوع هم اشکالی است که در نحوه ارائه آمارها شاهد آن هستیم که نوعاً آمارها، آمارهایی منطبق بر واقعیت نیست.

  بسیاری از واحدهای تولیدی تعطیل شده و تلاشی برای احیای آن ها انجام نمی شود

  عضو کمیسیون حقوقی و قضایی مجلس همچنین درباره عدم پیشرفت و تعطیلی واحدهای تولیدی در چند سال اخیر افزود: در این چند سال ما اقدام خاصی شاهد نبودیم که کارخانه های تعطیل شده به فضای کار بازگردند و دوباره احیا شوند.

  پورمختار عنوان کرد: در حوزه انتخابیه بنده، موارد مختلفی از این دست واحدهایی صنعتی، کشاورزی و صنایع تبدیلی وجود دارد که تعطیل و یا نیمه تعطیل شده اند و در این چند سال اقدامی از سوی مسئولان اجرایی برای رفع مشکل آن ها نشده است.

  کلیدواژه ها :
  دوره های نوروزی عصر شبکه

  مطالب مرتبط

  ویژه های ایران ویج

  دیدگاهها (۰)  ;کانال تلگرام ایران ویج اصلاحات نیوز آموزشگاه مهندسی عصر شبکه

  آخرین اخبار و مطالب

  پربحث ترین های هفته

  Sorry. No data so far.