• خرید vpn
 • ما هنـوز به فـردایی روشـن امید داریم

  صفحه اصلی » حوادث , سیاسی » رفتار دوگانه رئیس جمهور درباره حادثه قطار و پلاسکو قابل تحمل مردم آذربایجان نیست/ نمایندگان در مقابل وزیر راهِ گردن کلفت و متعلق به هزار فامیل کوتاه نمی آیند
  کد خبر : 1999526

  رفتار دوگانه رئیس جمهور درباره حادثه قطار و پلاسکو قابل تحمل مردم آذربایجان نیست/ نمایندگان در مقابل وزیر راهِ گردن کلفت و متعلق به هزار فامیل کوتاه نمی آیند

  رفتار دوگانه رئیس جمهور درباره حادثه قطار و پلاسکو قابل تحمل مردم آذربایجان نیست/ نمایندگان در مقابل وزیر راهِ گردن کلفت و متعلق به هزار فامیل کوتاه نمی آیندReviewed by Aryan♥ on Feb 4Rating: به گزارش ایران ویج به نقل از شبکه اطلاع رسانی راه دانا به نقل از زیتون، احمدعلیرضا بیگی نماینده مردم تبریز،اسکو و آذرشهر…

  رفتار دوگانه رئیس جمهور درباره حادثه قطار و پلاسکو قابل تحمل مردم آذربایجان نیست/ نمایندگان در مقابل وزیر راهِ گردن کلفت و متعلق به هزار فامیل کوتاه نمی آیندReviewed by Aryan♥ on Feb 4Rating:

  به گزارش ایران ویج به نقل از شبکه اطلاع رسانی راه دانا به نقل از زیتون، احمدعلیرضا بیگی نماینده مردم تبریز،اسکو و آذرشهر در مسجد شهید مطهری تبریز با تبریک بمناسبت فرارسیدن دهه فجر و سالگرد پیروزی انقلاب اسلامی اظهار داشت: تشکیل نظام مقدس جمهوری اسلامی و قرار گرفتن در پناه تفکر اسلامی و الهی، از برکات امام راحل و شهیدان انقلاب بود.

  وی افزود: خداوند را شاکریم که بر ما منت نهاد و دوره حیات و زندگی ما را در زمان انقلاب اسلامی قرار داد؛ نتیجه انقلاب اسلامی و نهضت امام خمینی(ره) را می توان در عبارت " استقلال در پناه اسلام" خلاصه کرد.

  بیگی با بیان اینکه ملت های مختلف، برای استقلال قربانی های فراوانی داده اند، گفت: اگر بنا باشد سرنوشت مملکت توسط کشورهای خارجی تعیین شود و اگر بنا باشد یک آشپز آمریکایی در برابر یک مجتهد ایرانی از مصونیت قضائی برخوردار باشد، نهایت ذلت را برای آن کشور رقم زده است.

  نماینده مردم تبریز،اسکو و آذرشهر بیان کرد: قدرت نرم به هیچ عنوان با قدرت سخت قابل مقایسه نیست؛ شوروی کمونیستی با در اختیار داشتن عالی ترین امکانات جنگی و سخت افزار، در مقابل قدرت نرم آمریکا شکست خورد.

  وی افزود: قدرت نرم همان قدرتی است که توسط امام خمینی(ره) در مرز عراق و کویت به اجرا گذاشته شد و موجبات ترس استبداد را فراهم کرد؛ امام(ره) در مواجهه با اخراج ایشان از خاک عراق و ممنوعیت ورودشان به کویت به اقامه نماز پرداختند و بعد فرمودند: اگر یک وجب خاک برای من ندهند به وسط دریاها خواهم رفت و مظلومیت مردم ایران را از آنجا فریاد خواهم زد.

  بیگی خاطرنشان کرد: قدرت نرم امام خمینی(ره) که پشتوانه اهل بیت(ع) را در اختیار داشت توانست در مقابل قدرت سخت استبداد داخلی و استکبار جهانی ایستادگی کرده و حکومت ستم شاهی را با زوال روبرو کند.

  وی با اشاره به فلسفه عاشورا و پیروزی خون بر شمشیر تاکید کرد: هندسه و عمارت جمهوری اسلامی ایران توسط معمار کبیر انقلاب طراحی شد و در طول ۳۸سال اخیر با انواع طوفان ها مواجه شد اما بر عمارت جمهوری اسلامی خدشه ای وارد نگردید. 

  نماینده مردم تبریز،اسکو و آذرشهر اظهار داشت: قدرت نرم امام خمینی(ره) پس از پیروزی انقلاب اسلامی بازهم خود را در دوران دفاع مقدس نشان داد و در مقابل ارتشِ تا بن دندان مسلحِ صدام ایستادگی کرد و معجزه های فراوانی در طول عملیات های مختلف آفرید. 

  وی با اشاره به رمز پایداری جمهوری اسلامی در مقابل هجمه های شیاطین و استکبار جهانی گفت: ایران اسلامی به قدرتی دست یافته که تا سواحل مدیترانه عمق استراتژیک ایران را تعیین کرده و مورد اعتراف قدرت های جهانی قرار گرفته است.

  بیگی اذعان کرد: عده ای که توانایی محاسبه قدرت جمهوری اسلامی را ندارند، همان ادامه ی بنی صدرها و بازرگان ها هستند. برای بازرگان قابل هضم نبود که دانشجویان پیرو خط امام با محاسبات و اطلاعات قبلی، لانه جاسوسی آمریکا را تسخیر کنند. حادثه ای که در تاریخ روابط بین الملل بی نظیر است. 

  وی افزود: ادامه تفکر بازرگان در بنی صدر ظهور پیدا کرد و با حمله صدام به خاک ایران نظریات خود باخته ارائه شد؛ صدام با ارائه ایده " زمین می دهیم زمان می گیریم" معتقد بود پشت میز مذاکره، زمین های از دست رفته را می گیریم. اما زهی خیال باطل! آذربایجان شمالی و جمهوری آذربایجان فعلی دقیقا با همان ایده و سیاست های خودباخته شاهان قاجار از ایران جدا شد و هیچگاه به کشورمان بازنگشت. 

  نماینده مجلس با اشاره به توانایی مردم و شعار ما می توانیم گفت: اندیشه انقلاب اسلامی در طول ۳سال گذشته بر فناوری های چشمگیری دست یافت و کارهای سخت را شدنی کرد. لذا برای گشایش های اقتصادی و اصلاح فضای مدیریتی کشور باید بر اندیشه انقلاب اسلامی تکیه کنیم.

  بیگی خاطرنشان کرد: بر کشوری که حاجتش را از اهل بیت(ع) دریافت می کند، زیبنده نیست که از آمریکا و قدرت های جهانی طلب گشایش اقتصادی بکند؛ ما در زندگی های شخصی هرچه از اهل بیت(ع) خواسته ایم داده اند. در زندگی اجتماعی هم باید به این پناهگاه امن متوسل شویم.

  وی افزود: نشانه بارز قدرت برتر جمهوری اسلامی ایران، در سوریه نمایان است؛ ابرقدرت های جهانی و همتایان منطقه ای خود، عزمشان را بر نابودی سوریه و پاره شدن حلقه وصل ایران و محور مقاومت جزم کردند اما اراده انقلاب اسلامی بر همه آنان فائق آمد.

  نماینده مردم تبریز،اسکو و آذرشهر بیان کرد: زیبنده ایران نیست که زوار ما را در صحرای منا به شهادت برسانند و وزیر ما در مقابل امیرکویت برای بازپسگیری ابدان مطهر زانو بزند. 

  بیگی گفت: در برخی از ایالات آمریکا به دلیل رقم بالای مالیاتِ مردم، مقدار رای آنان نیز با ایالات دیگر متفاوت است. برای مثال هر رای مردم شیکاگو  1.2 رای شمرده شده و هر رای مردم آرکانزاس مان یک رای شمرده می شود. همان تفکری که در سال ۸۸ توسط فتنه گران بروز کرد و متوهمانه رای مردم تهران را دلیلی بر پیروزی و مهمتر از رای روستاهای دورافتاده دانستند.

  وی افزود: در حالی که در اندیشه انقلاب اسلامی رای مردم روستاهای دورافتاده با رای مردم پایتخت نشین از ارزش یکسانی برخوردار است.

  استاندار سابق آذربایجان شرقی خاطرنشان کرد: سعی دشمن بر اینست که در بین مردم ایجاد تردید کرده و نگاه آنان را با شک و شبهه همراه کنند؛ تصور دولتمردان فعلی بر اینست که هرکس از موقعیت و سرمایه برخوردار باشد نسبت به دیگران برتری دارد.

   وی افزود: بن مایه فکری دولتمردان در اظهار نظر وزیر راه در ماجرای قطار زمانی که گفت "مسافران بیمه بودند و جای نگرانی نیست" بروز کرد؛ وزیر راه انسان و ماشین را در یک ارزش نگریسته و آتش سوزی یک انسان را با آتش سوزی ماشین در یک جایگاه تصور می کند.

  بیگی در ادامه با اشاره به مولفه های اقتصاد مقاومتی اظهار داشت: پشتوانه پول کشور باید تولید ملی باشد نه فروش نفت. سیاستگذاری دولت باید به نحوی باشد که مردم را برای تولید راغب کرده و صرفه تولید را افزایش دهد. امروز در شرایط فعلی کدام آدم عاقلی است که سرمایه خود را صرف تولید کند؟

  وی افزود: امروز دریایی از جوانان با استعداد کشور بیکار بوده و متولیان اقتصاد کشور باید پاسخگوی آنان باشد؛ در دوره رکود و بیکاری بجای چاره اندیشی، از جیب مردم کشورداری می کنند.

  نماینده مردم تبریز،اسکو و آذرشهر گفت: در دوره رکود و بیکاری تمام همّ و غم خانواده ها بر کاهش هزینه ها و صرفه جویی است؛ اما چرا این هم و غم برای کاهش هزینه های جاری دولت در دولتمردان دیده نمی شود؟ حقوق های نجومی و یا تشریفات نهادهای دولتی در قاموس دولت اسلامی نمی گنجد..

  بیگی گفت: فولاد بناب در دولت قبلی با سختی هر چه تمام تر راه اندازی شد و تا سال ۹۲ با ۶میلیون تن تولید به فعالیت خود ادامه داد؛ این درحالی است که در طول تاریخ آذربایجان شرقی تولید فولاد بی سابقه بود. فولاد بناب در سال ۹۲، ۲۴۰۰کارگر در اختیار داشت. اما امروز ۷۰۰کارگر داشته و عذر آنها را هم خواسته اند.

  وی با اشاره به مباحث مالیاتی کشور گفت: دولت در طول سه سال گذشته، میزان ظالمانه ای را بابت مالیات از مردم دریافت کرده است؛ اگر غیر اینست مسئولین دولتی متوسط دریافت مالیاتی سال ۹۵ را برای مردم منتشر کنند.

  بیگی بیان کرد: ۸۴درصد مالیات کل کشور در هشت ماهه اول سال وصول شده و ۹۴درصد مالیات استان آذربایجان شرقی نیز وصول گشته است. به عبارتی در استان ما بیشتر از متوسط مالیات کل کشور، مالیات دریافت شده است.

  نماینده مردم تبریز،اسکو و آذرشهر اظهار داشت: این درحالی است که استان اصفهان ۷۳درصد و خراسان رضوی هم ۸۳درصد مالیات را وصول کرده است. تصمیم گیران کشوری نیز بندی را برای سال ۹۶ درج کرده اند که سهم استان همه استان ها ده درصد بیشتر از میزان درآمد مالیاتی سال گذشته(۹۵) باشد. خوش خدمتی مسئولین استانی موجب این تصمیم شده است.

  وی افزود: مسئولین دولتی استان به ما نمایندگان می گویند که بروید در مجلس رایزنی کنید و سهم آذربایجان شرقی را از ده درصد به هشت درصد کاهش دهید؛ غافل از آنکه این رایزنی، اعتراض نمایندگان استان های دیگر را برخواهد انگیخت.

  بیگی گفت: میزان پروانه های بهره برداری سال ۹۵ در استان آذربایجان شرقی ۴۸درصد کاهش یافته است در حالی که در کل کشور  4درصد افزایش داشته است؛ این رویکرد نشان می دهد که سرمایه گذار در داخل استان ما احساس امنیت نمی کند.

  نماینده مردم مجلس اظهار داشت: هفت ماه پیش در جلسه ی مجمع نمایندگان استان با وزیر کار و رفاه اجتماعی خطاب به وزیر گفتم سرمایه گذاری های شرکت شصتا در استان ما کاهش پیدا کرده است و شما تدبیری کنید تا این رقم افزایش پیدا کند.

  وی افزود: آقای وزیر در پاسخ گفت نرخ بیکاری در اصفهان ۲۲درصد و در شیراز ۳۰درصد و نرخ بیکاری آذربایجان شرقی هم ۶.۶درصد می باشد و بنا به دستور رئیس جمهور اولویت سرمایه گذاری و توزیع منابع مالی با استان های نرخ بیکاری بالا می باشد فلذا استان شما فعلا در اولویت نیست.

  بیگی گفت: از شما مردم می پرسم آیا نرخ بیکاری استان ما ۶.۶ درصد است؟ بنده به دلیل مراجعات روزانه و چندصد نفری مردم برای رفع مشکل بیکاری از حضور در دفتر کارم شرم دارم. آمار ۶.۶ درصد بیکاری را چه کسی به مسئولین رده بالای کشوری داده است که سهم ما را از اعتبارات عمرانی و اقتصادی کاهش دهند؟!

  وی افزود: در ماجرای قطار ۵۰نفر از هموطنان آذری ما به رحمت خدا رفتند و در ماجرای پلاسکو نیز ۲۵ نفر از هموطنان و آتش نشانان غیور کشور به رحمت خدا رفتند؛ اما دولت جمهوری اسلامی با این دو ماجرا به صورت دوگانه رفتار کرد. این دوگانگی برای مردم آذربایجان قابل تحمل نیست.

  نماینده مردم تبریز اظهار داشت: چرا رئیس جمهور برای جانباتگان پلاسکو عزای ملی اعلام کرده و گروه حقیقت یاب ملی تعیین می کند اما برای حادثه قطار چنین رفتاری از خود بروز نمی دهد؟ نه عزای ملی اعلام شد و نه گروه حقیقت یاب تشکیل شد؟

  وی گفت: در ماجرای قطار می خواستند تمام گناهان را سر کارگر معمولی خراب کنند، اما خوشبختانه معلوم شد که خیانت مسئولین راه آهن در خرید و فروش سیستم کنترل قطار عامل اصلی فاجعه بود. سامانه ای که قرار بود اتوماتیک وار قطار را به مقصد برساند، تا روز حادثه ۴هزار بار دچار خطا شده بود. امروز چون خودشان هم خریدار و هم فروشنده سامانه بودند درحال لاپوشانی خیانت انجام گرفته هستند.

  بیگی گفت: مدیرعامل راه آهن در سال ۸۲(سعیدنژاد) فردی است که طی خیانت انجام شده، هم فروشنده و هم خریدار واگن های جمهوری اسلامی ایران بود و از این راه سود کلانی بهره برده است. این فرد امروز مدیرعامل کشتی رانی جمهوری اسلامی ایران می باشد.

  نماینده مردم تبریز بیان کرد: ما نمایندگان مردم آذربایجان دو ماه پیگیر توضیحات وزیر هستیم تا با حضور در مجلس گزارشات خود را ارائه کند، اما گردن کلفتی و فرعونیت وزیر، مانع حضور وی در مجلس شده است.

  وی افزود: جلسه کمیسیون عمران مقدمه استیضاح بود اما وزیر مربوطه در آن جلسه حاضر نشد. و ما مجدادا درخواست کردیم که وزیر باید در صحن حاضر شده و مستقیما توضیحات خود را به مردم ارائه کند. بلافاصله التماس کردند که دعوت نامه به دست وزیر نرسیده و خواهشمندیم این جلسه دوباره در کمیسیون برگزار شود. 

  بیگی اظهار داشت: وزیر راه، به هزار فامیل جمهوری اسلامی ایران تعلق دارد. زیبنده نیست وزیر راه به خاطر نسبت فامیلی با اقای ناطق نوری و اقای شهیدی محلاتی گردن کلفتی کند و در مجلس حاضر نشود، قطعا نمایندگان کوتاه نخواهند آمد. آیا مملکت داری به این شیوه زیبنده انقلاب اسلامی است؟ آیا فخر فروشی بر خرید یک هواپیما که آن را نتیجه برجام می دانند، زیبنده انقلاب اسلامی است؟

  وی افزود: فردی در اوج تحریم ها ۱۲ هواپیما را مثل هواپیمای خریداری شده ی فعلی، صرفا به آذربایجان روانه کرد و آتا را تاسیس نمود. اما دولت فعلی جمهوری اسلامی تمام هم و غم خود را برای خریداری یک هواپیما صرف کرد و آبروی خود را در این راه گذاشت.

  بیگی در پایان گفت: سایه تهدید را نه برجام بلکه کسانی از کشور دور کردند که امروز هیچ ادعایی ندارند. راه نجات کشور بازگشت به آرمانهای انقلاب است و باید بر این آرمان ها پافشاری کنیم. 

  کلیدواژه ها :
  دوره های نوروزی عصر شبکه

  مطالب مرتبط

  ویژه های ایران ویج

  دیدگاهها (۰)  ;کانال تلگرام ایران ویج اصلاحات نیوز آموزشگاه مهندسی عصر شبکه

  آخرین اخبار و مطالب

  پربحث ترین های هفته

  Sorry. No data so far.