• خرید vpn
 • ما هنـوز به فـردایی روشـن امید داریم

  صفحه اصلی » اقتصادی » تعرفه واردات کاغذ افزایش نمی‌یابد
  کد خبر : 1999476

  تعرفه واردات کاغذ افزایش نمی‌یابد

  تعرفه واردات کاغذ افزایش نمی‌یابدReviewed by on Feb 4Rating: افزایش تعرفه واردات کاغذ دو سالی است که نهادهای مصرف‌کننده را نگران کرده است. به گفته بسیاری از نمایندگان، اتحادیه‌ها معترض به افزایش تعرفه هستند و معتقدند که کیفیت کاغذ داخلی مناسب نیست و علاوه بر آن از نظر کمیت نیز نمی‌تواند جوابگوی مصرف باشد. به…

  تعرفه واردات کاغذ افزایش نمی‌یابدReviewed by on Feb 4Rating:

  افزایش تعرفه واردات کاغذ دو سالی است که نهادهای مصرف‌کننده را نگران کرده است. به گفته بسیاری از نمایندگان، اتحادیه‌ها معترض به افزایش تعرفه هستند و معتقدند که کیفیت کاغذ داخلی مناسب نیست و علاوه بر آن از نظر کمیت نیز نمی‌تواند جوابگوی مصرف باشد.

  به گزارش ایران ویج به نقل از ایسنا، سال گذشته طرح افزایش تعرفه واردات کاغذ از پنج درصد به ۱۴ درصد به منظور حمایت از تولید داخلی به کمیسیون ماده یک اتاق بازرگانی رفت که با مخالفت نمایندگان اصناف مصرف کننده کاغذ و وزارت ارشاد اجرایی نشد.

  امسال نیز دوباره بحث افزایش این تعرفه این بار تا سقف ۱۰ درصد بیان شد که وزیر ارشاد در دیدار با وزیر صنعت، دوباره با این موضوع مخالفت کرد و افزایش این تعرفه را عامل به وجود آمدن مشکلات زیاد در صنعت چاپ دانست.

  رئیس اتحادیه فروشندگان کاغذ و مقوا در این باره به ایسنا گفت: این طور که شنیده می شود این افزایش تعرفه واردات کاغذ اتفاق نخواهد افتاد و ما موافق افزایش تعرفه نبودیم.

  سید حسین میرباقری در همین رابطه اظهار کرد: تولید داخلی کاغذ کفاف مصرف را نمی‌دهد و به همین دلیل مجبور به واردات هستیم و در این حالت باید تلاش کنیم کاغذ با قیمت مناسبی به دست مصرف کننده برسد. در صورت افزایش قیمت کاغذ، مطبوعات اولین ضربه را خواهند خورد.

  رئیس اتحادیه فروشندگان کاغذ و مقوا با اشاره به کیفیت کمتر کاغذ تولید داخل ادامه داد: کاغذ تولید داخل کیفیت خوبی ندارد و آنچه تولید می کنیم قابل مقایسه با تولید خارجی نیست. ضمن اینکه تولید داخل تنها ۲۰ تا ۲۵ درصد مصرف کشور را پوشش می دهد.

  وی اظهار کرد: کیفیت پایین کاغذ باعث مشکل در فرآیند چاپ نیز می شود و مرکب به طور یکنواخت روی کاغذ نمی نشیند. هنگامی که نمی توانیم تولید کننده خوبی باشیم افزایش تعرفه واردات کاغذ درست نیست.

  کلیدواژه ها :
  دوره های نوروزی عصر شبکه

  مطالب مرتبط

  ویژه های ایران ویج

  دیدگاهها (۰)  ;کانال تلگرام ایران ویج اصلاحات نیوز آموزشگاه مهندسی عصر شبکه

  آخرین اخبار و مطالب

  پربحث ترین های هفته

  Sorry. No data so far.