• خرید vpn
 • ما هنـوز به فـردایی روشـن امید داریم

  صفحه اصلی » اخبار خودرو , حوادث » محور فیروزکوه از دیروز تا امروز/به شایعات توجه نکنید
  کد خبر : 1999158

  محور فیروزکوه از دیروز تا امروز/به شایعات توجه نکنید

  محور فیروزکوه از دیروز تا امروز/به شایعات توجه نکنیدReviewed by Aryan♥ on Feb 3Rating: به گزارش ایران ویج به نقل از شبکه اطلاع رسانی راه دانا به‌نقل از پایگاه خبری دیمه نیوز؛ در حالی شب گذشته اکثر رسانه‌ها با توجه به بارش شدید برف و کولاک در محور فیروزکوه ـ تهران اخبار خود را منعطف به این محور…

  محور فیروزکوه از دیروز تا امروز/به شایعات توجه نکنیدReviewed by Aryan♥ on Feb 3Rating:

  به گزارش ایران ویج به نقل از شبکه اطلاع رسانی راه دانا به‌نقل از پایگاه خبری دیمه نیوز؛ در حالی شب گذشته اکثر رسانه‌ها با توجه به بارش شدید برف و کولاک در محور فیروزکوه ـ تهران اخبار خود را منعطف به این محور کرده بودند، در اخبار منتشر شده از برخی رسانه بحران به‌وجود آمده گاهاً فراتر از آنچه که بود، گزارش می‌شد.

  آنچه که در ادامه می‌خوانید گزارش لحظه به لحظه پایگاه خبری دیمه نیوز از وضعیت محور فیروزکوه از روز گذشته تا ساعت انتشار این خبر است.

  ۱۴:۳۰- سروان زمانی، رئیس پلیس راهور شهرستان فیروزکوه از انسداد محور فیروزکوه تهران به‌علت بارش شدید برف خبر داد.

  ۱۵:۴۳- حسینی، رئیس اداره راه و شهرسازی شهرستان فیروزکوه در گفت‌وگو با پایگاه خبری دیمه نیوز اظهار داشت: در حال حاضر محور فیروزکوه باز است و انسداد مقابل بیمارستان امام خمینی (ره) توسط پلیس راه صورت گرفته بود، بارش برف و کولاک و همچنین انسداد محور هراز سبب شده ترافیک در محور فیروزکوه بسیار سنگین باشد.

  وی گفت: راهداران در محور در حال تلاش برای جلوگیری از بسته شدن جاده هستند، حداقل در دو لاین از تونل‌های دلی چایی تا گردنه گدوک خودروها در حال حرکت‌اند.

  ۱۵:۵۸- سروان زمانی، رئیس پلیس راهور فیروزکوه در گفت‌وگو با پایگاه خبری دیمه نیوز بیان داشت: محورهای فیروزکوه به مازندران و فیروزکوه به تهران که ساعاتی پیش مسدود شده بود، اکنون راه‌های این محور برای تردد خودروها باز است. از ساعت ۱۳ تا ۱۴ بعدازظهر امروز محور فیروزکوه برای انجام عملیات نمک پاشی، به‌صورت دستی بسته شده بود.

  وی ادامه داد: با توجه به بارش برف و لغزندگی جاده‌ها، تردد در این محور بدون زنجیر چرخ امکان پذیر نیست، تلاش راهداران برای مسدود نشدن مسیر ادامه دارد.

  ۱۶:۲۰- جلوگیری از تردد بدون زنجیر چرخ در محور مواصلاتی فیروزکوه توسط پلیس

   

  ۱۹-۴۴- پلیس راهور ناجا از بسته شدن موقت محور فیروزکوه به‌دلیل بارش برف و کولاک خبر داد.

  ۲۰:۵۲- در پی درخواست کمک شهروندان فیروزکوهی در راه مانده در محور فیروزکوه سمنان و ارسال پیام‌های خود به پایگاه خبری دیمه نیوز، روابط‌عمومی جمعیت هلال احمر شهرستان فیروزکوه به پایگاه خبری دیمه نیوز از اعزام دو تیم عملیاتی و دو تیم امدادی به‌همراه نجات‌گران به منطقه بشم خبر داد،  همچنین یک تیم امدادی در محور امین‌آباد و دو تیم در محور گدوک اعزام شدند، با هماهنگی مدیریت بحران فرمانداری مدارس محل اسکان شده است.   ۲۱:۰۷- ترافیک سنگین در محور فیروزکوه ـ سوادکوه.  

   

  ۲۲:۰۵- پلیس راهور از انسداد محور سمنان-فیروزکوه در استان سمنان خبر داد.

  ۲۳:۳۰- سرهنگ رحمانی، رئیس مرکز فرماندهی و کنترل ترافیک پلیس راهور ناجا گفت: تعدادی خودرو در فیروزکوه محدوده گدوک در کولاک گرفتار شده‌اند، تخلیه خودروها آغاز شده ولی عملیات به‌دلیل لغزندگی معبر و کولاک شدید به‌کندی صورت می‌گیرد، رانندگانی که زنجیر چرخ به‌همراه نداشته‌اند موجب‌گیر کردن سایر رانندگان شده‌اند. وی افزود: عوامل پلیس راه شرق استان تهران و مازندران در محل حضور داشته و تیم‌های عملیاتی نیز به محل اعزام شده‌اند، مسوولان محلی حضور دارند و سازمان مدیریت بحران هم وارد عمل شده است، تلاش برای بازگشایی محور توسط عوامل راهداری ادامه دارد ولی سرمای ١٩ درجه سانتیگراد زیر صفر و لغزندگی شدید محور، عملیات را با کندی مواجه کرده است، پیش‌بینی می‌شود فیروزکوه امشب بازگشایی صورت بگیرد.   ۲۳:۴۰- سرهنگ محبی، رئیس پلیس راه شرق استان تهران گفت: امدادرسانی به در راه ماندگان و مسافرانی که به‌خاطر مسدود شدن محور رودهن، دماوند و فیروزکوه به تهران با مشکل روبرو شده بودند به شکل مناسبی صورت گرفته است. وی بیان داشت: همه بازماندگان در جاده و مسافران در مجتمع رفاهی شرکت نفت و مراکز مناسب اقامتی اسکان داده شده اند و هیچ جای نگرانی وجود ندارد.

  ۲۳:۴۵- گزارش‌ها حاکی از آن است با تلاش نیروهای امدادی، خدماتی، راهدارن و … در حال حاضر تمام محورهای مواصلاتی شهرستان فیروزکوه باز است و تردد با کندی در حال انجام است.

   

  تشریح اتفاقات و اقدامات در روز ۱۵ بهمن ماه

  ۰۰:۳۹- سیدامین حسینی، دبیر ستاد اسکان فرهنگیان و مدیر آموزش وپرورش شهرستان فیروزکوه در گفت‌وگو با پایگاه خبری دیمه نیوز از اسکان یک هزار و ۲۰۰ نفر از مسافران در راه مانده در هشت آموزشگاه این شهرستان خبر داد.

  ۰۰:۴۵- فرماندار شهرستان فیروزکوه در گفت‌وگو با پایگاه خبری دیمه نیوز اظهار داشت: تعداد ۱۷ مکان برای اسکان مسافران در نظر گرفته شد که تا الان تعداد ۳ هزار و ۲۰۰ نفر اسکان داده شدند.

  ۰۱:۴۳- طاهری فرماندار شهرستان فیروزکوه گفت: ترافیک نزدیک به ۲ کیلومتری در محدوده گدوک وجود دارد، علت اصلی این ترافیک اصرار ادامه مسیر توسط مردم و عدم بازگشت به سمت فیروزکوه است، مردم همکاری  لازم را با نیروهای امدادی و خدماتی داشته باشند.   ۰۱:۴۸- حضور فرمانده سپاه و فرماندار فیروزکوه در عملیات امدادرسانی به مسافران.  

  اکبر اسفندیار، سرپرست جمعیت هلال احمر شهرستان فیروزکوه در گفت‌وگو با خبرنگار پایگاه خبری دیمه نیوز بیان داشت: با تمام قوا برای کمک به در راه ماندگان بسیج شدیم.

  ۰۲:۴۰- نورالله طاهری، فرماندار شهرستان فیروزکوه در گفت‌گو با پایگاه خبری دیمه نیوز عنوان کرد: محور سمنان همچنان مسدود است اما مسافران این محور اسکان داده شده‌اند.

  وی گفت: محور گدوک باز می باشد اما به دلیل کولاک شدید تردد به کندی صورت می‌گیرد، نیروهای امدادی در محور حاضر و در حال امدادرسانی و توزیع مواد غذایی بین مسافران هستند.

  طاهری خاطرنشان کرد: بحران وجود دارد، اما این بحران تحت کنترل است.

  وی افزود: در شهر فیروزکوه امکانات برای اسکان فراهم شده است، از مسافران می‌خواهیم با همکاری با نیروهای امدادی به سمت شهر فیروزکوه جهت اسکان حرکت کنند.

  ۱۰:۲۶- سردار احمدی، رئیس پلیس راه کشور در گفت‌وگو خبری گفت: محور فیروزکوه که به علت بارش شدید برف و کولاک مسدود شده بود در حال حاضر باز است،فقدان تجهیزات زمستانی و عدم توجه به هشدارهای پلیس یکی از دلایل انسداد محور فیروزکوه بود.

  ۱۱:۰۱- فرماندار فیروزکوه در گفت‌وگو با پایگاه خبری دیمه نیوز اظهار داشت: شب گذشته بیش از ۴۵۰۰ نفر اسکان داده شدند؛۳۸۰ لیتر بنزین،۵۰۰ عدد آب معدنی و ۱۵۰۰ تخته پتو توزیع شد.

  وی با اشاره به بزرگنمایی‌های صورت گرفته گفت: هیچ یک از این بزرگنمایی‌ها صحیح نبوده،۱۷ تیم امدادی شب گذشته در محور فیروزکوه حاضر بودند و در محدوده گدوک به‌فاصله هر ۵۰۰ متر یک تیم امدادی حضور داشت. طاهری افزود: تمامی هموطنان در سلامت و امنیت کامل شب را سپری کردند و تنها یکی از مسافران شرایط نامساعدی را داشت که آن هم برطرف شد. وی خاطرنشان کرد: با توجه به شرایط حاضر جوی، این احتمال وجود دارد عصر امروز و امشب بار دیگر برای امنیت مسافران محور فیروزکوه بسته و از ادامه مسیر جلوگیری شود. فرماندار شهرستان فیروزکوه از مردم خواست به توصیه‌های پلیس و هواشناسی توجه کنند و از هرگونه سفر غیرضروری پرهیز کنند.   ۱۲:۴۰- گزارش‌ها حاکی از آن است تمام محورهای شهرستان فیروزکوه باز بوده و تردد خودروها با کندی صورت می‌گیرد.  

  ۱۳:۱۰- فرود بالگرد امدادرسانی هلال احمر در باند فرود بیمارستان امام خمینی(ره) فیروزکوه.

    انتهای خبر/م ۱۰

  کلیدواژه ها :
  دوره های نوروزی عصر شبکه

  مطالب مرتبط

  ویژه های ایران ویج

  دیدگاهها (۰)  ;کانال تلگرام ایران ویج اصلاحات نیوز آموزشگاه مهندسی عصر شبکه

  آخرین اخبار و مطالب

  پربحث ترین های هفته

  Sorry. No data so far.