• خرید vpn
 • ما هنـوز به فـردایی روشـن امید داریم

  صفحه اصلی » سیاسی » هدف از اصلاحات اخیر در قزاقستان بازتعریف ساختار سیاسی است
  کد خبر : 1999148

  هدف از اصلاحات اخیر در قزاقستان بازتعریف ساختار سیاسی است

  هدف از اصلاحات اخیر در قزاقستان بازتعریف ساختار سیاسی استReviewed by on Feb 3Rating: به گزارش ایران ویج به نقل از خبرنگار خبرگزاری فارس در دوشنبه، «استپان گریگوریان» کارشناس مسائل سیاسی منطقه با اشاره به تفویض اختیارات ریاست جمهوری در قزاقستان چنین اصلاحاتی را مثبت و حرکتی به سمت تقویت نظام دموکراتیک در این کشور عنوان…

  هدف از اصلاحات اخیر در قزاقستان بازتعریف ساختار سیاسی استReviewed by on Feb 3Rating:

  به گزارش ایران ویج به نقل از خبرنگار خبرگزاری فارس در دوشنبه، «استپان گریگوریان» کارشناس مسائل سیاسی منطقه با اشاره به تفویض اختیارات ریاست جمهوری در قزاقستان چنین اصلاحاتی را مثبت و حرکتی به سمت تقویت نظام دموکراتیک در این کشور عنوان کرد.

  وی تصریح کرد: با برداشتن برخی اختیارات از دوش رئیس جمهور، همچنان مسائل استراتژیک، دفاعی، امنیتی، سیاست خارجی در اختیار وی باقی می‌مانند. 

   

  گریگاریان افزود: در همین راستا مسائل اجتماعی و اقتصادی بر عهده دولت و پارلمان قرار می‌گیرد.

  این کارشناس مسائل سیاسی ادامه داد: پارلمان می‌تواند رأی عدم اعتماد به دولت بدهد یا تصمیم‌های آن را لغو کند.

  وی گفت: دادن برخی اختیارات ریاست جمهوری به دولت و پارلمان از آن جایی که قزاقستان در منطقه موقعیتی پویا دارد و نظام این کشور به دنبال بهترین سیستم مدیریتی است، با اهمیت می‌باشد.

  گریگاریان با اظهار این نکته که در اصلاحات سیاسی قزاقستان می‌توان به روندی مثبت پی برد، افزود: با این حال بسیار مهم است که نقش احزاب در داخل پارلمان تقویت شود زیرا در نتیجه انتخابات پارلمانی و تشکیل دولت، نقش نیروهای سیاسی در داخل کشور پر رنگ‌تر خواهد شد.

  این کارشناس تصریح کرد: به نظر می‌رسد قزاقستان با توزیع برخی اختیارات ریاست جمهوری به سمت دموکراتیک‌تر سازی مدیریت سیاسی حرکت می‌کند.

  وی همچنین با بیان اینکه قزاقستان به سرعت در برابر تهدیدات و چالش‌های خارجی واکنش نشان می‌دهد، گفت: توزیع اختیارات ریاست جمهوری را می‌توان واکنشی به تغییرات بین‌المللی عنوان کرد.

  گریکاریان با اینکه نهاد ریاست جمهوری در قزاقستان را بسیار قوی و مؤثر عنوان کرد، گفت: این نهاد به تنهایی نمی‌تواند به تمام تهدیدات و چالش‌های پیش رو واکنش نشان دهد.

  وی تصریح کرد: قزاقستان پیشنهادات زیادی را به جامعه جهانی ارائه کرده که مورد پذیرش نیز واقع شدند، مسئله خلع سلاح هسته‌ای یکی از این پیشنهادات می‌باشد.

  علاوه بر این قزاقستان میزبانی مذاکرات طرف‌های درگیر در جنگ سوریه را بر عهده گرفت و تمام طرف‌های مخالف آمادگی خود برای سفر به «آستانه» را اعلام کردند.

  وی در پایان با تکرار این مهم که قزاقستان در برابر واقعیت‌های خارجی به طور سریع واکنش نشان می‌دهد، گفت: آستانه برای ایجاد اصلاحات جدید آماده است.

  کلیدواژه ها :
  دوره های نوروزی عصر شبکه

  مطالب مرتبط

  ویژه های ایران ویج

  دیدگاهها (۰)  ;کانال تلگرام ایران ویج اصلاحات نیوز آموزشگاه مهندسی عصر شبکه

  آخرین اخبار و مطالب

  پربحث ترین های هفته

  Sorry. No data so far.