• خرید vpn
 • ما هنـوز به فـردایی روشـن امید داریم

  صفحه اصلی » سیاسی » ایران انقلاب ساز و استکبارستیز است
  کد خبر : 1999144

  ایران انقلاب ساز و استکبارستیز است

  ایران انقلاب ساز و استکبارستیز استReviewed by on Feb 3Rating: به گزارش ایران ویج به نقل از خبرنگار مهر، حجت‌الاسلام ابوالقاسم یعقوبی در خطبه‌های نماز عبادی سیاسی جمعه این هفته بجنورد بابیان اینکه انقلاب‌های بسیاری در طول تاریخ به وجود آمد اما شکست خوردند اظهار کرد: سه انقلاب بزرگ فرانسه، روسیه و الجزایر با شعارهای…

  ایران انقلاب ساز و استکبارستیز استReviewed by on Feb 3Rating:

  به گزارش ایران ویج به نقل از خبرنگار مهر، حجت‌الاسلام ابوالقاسم یعقوبی در خطبه‌های نماز عبادی سیاسی جمعه این هفته بجنورد بابیان اینکه انقلاب‌های بسیاری در طول تاریخ به وجود آمد اما شکست خوردند اظهار کرد: سه انقلاب بزرگ فرانسه، روسیه و الجزایر با شعارهای آزادی و عدالت قیام کردند اما چون محوریت خدا در آن‌ها وجود نداشت شکست خوردند.

  حجت‌الاسلام یعقوبی افزود: انقلاب الجزایر ابتدا بر پایه خدا شکل گرفت و نزدیک یک‌میلیون کشته داد اما کم‌کم باقدرت طلبی و حذف خداشناسی از بین رفت.

  وی بیان کرد: اما راز ماندگاری انقلاب اسلامی ایران پس از گذشته چهار دهه به دلیل خداشناسی، معاد، پیامبر و امام باوری است و هرساله مردم با شورونشاط بیشتر سالگرد پیروزی این انقلاب را جشن می‌گیرند.

  خطیب نماز جمعه بجنورد گفت: تا زمانی که مردم روح انقلاب اسلامی را حفظ کنند و از محور خداشناسی دور نشوند، این انقلاب باقی خواهد ماند.

  حجت‌الاسلام یعقوبی اظهار کرد: امروز ایران اسلامی دارای یک نظام مقتدر، قوی، باشوکت و پرهیبت در دنیا است به‌طوری‌که تمام جهان بر روی آن حساب بازکرده‌اند و برای هر تصمیم‌گیری نام ایران بر زبان‌ها وجود دارد.

  نماینده ولی‌فقیه در خراسان شمالی افزود: یکی از مسائل مهم سیاسی قدرت‌های بزرگ دنیا، ایران است به‌طوری‌که بدون در نظر گرفتن ایران هیچ اقدامی را انجام نمی‌دهند.

  وی اضافه کرد: امروز ایران تمام معادلات مستکبرین عالم را برهم ریخته و هرجایی که می‌خواهند لشکرکشی کنند نخست ایران را در نظر می‌گیرند.

  امام‌جمعه بجنورد گفت: پیش از پیروزی انقلاب اسلامی مستکبرین به هرجایی که می‌خواستند دست دراز می‌کردند اما با انقلاب اسلامی و رهبری امام راحل و همت مردم، امروز ایران در تمام سیاست‌های جهان اثرگذار است.

  حجت‌الاسلام یعقوبی بیان کرد: پس از پیروزی انقلاب در سال ۵۷ و در آغاز سال ۵۸ امام خمینی (ره) با گذاشتن دو گزینه آری یا نه به مردم حق انتخاب داد تا برای ساخت کشور خود تصمیم‌گیری کنند و درنهایت با ۲/۹۸ درصد مردم به‌نظام جمهوری اسلامی رای آری دادند چون می‌دانستند روش اسلام از نظام طاغوتی بهتر است.

  وی بابیان اینکه رشد ایران در انقلاب بوده است گفت: پس ‌از انقلاب با رهبری امام راحل و پس‌ازآن باراهنمایی مقام معظم رهبری و همت مردم ایران به لحاظ علمی و اقتصادی رشد قابل‌توجهی داشته و نیز به بلوغ سیاسی و بصیرت اجتماعی دست پیداکرده است.

  شکر گذار خداوندیم اما قانع نیستیم

  نماینده ولی‌فقیه در خراسان شمالی ادامه داد: ایران از نعمت‌های بسیاری برخوردار است و مردم امروز آنچه را که به دست آورده‌اند را حس و خداوند را شکر می‌کنند اما نباید قانع باشیم چراکه این راه ادامه دارد.

  حجت‌الاسلام یعقوبی با اشاره به سخنان مقام معظم رهبری گفت: ایشان فرمودند که انقلاب پنج مرحله دارد که باید یکی پس از دیگری طی شود تا به نقطه اوج برسیم.

  وی افزود: بر اساس فرموده مقام معظم رهبری نخست تحول و دگرگونی در کشور به وجود آمد چون مردم می‌دانستند رژیم شاهنشاهی مفسد و باید صالحان روی کار آیند بنابراین تحول بنیادی شکل گرفت.

  خطیب نماز جمعه بجنورد اظهار کرد: در مرحله دوم نظام اسلامی در قالب جمهوری اسلامی نهادینه شد و قانون اساسی نوشته و بر اساس آن نهادهای ما تثبیت شد و مرحله سوم تشکیل دولت اسلامی بود.

  حجت‌الاسلام یعقوبی افزود: تشکیل دولت اسلامی مخصوص عده‌ای خاص نیست بلکه تمام کارگزاران را شامل می‌شود که برای همسو شدن با اسلام تلاش می‌کنند.

  وی عنوان کرد: دولت اسلامی غیر از نظام اسلامی است چراکه نظام همیشه پای‌کار می‌باشد و دولت تبلور ارزش‌های اسلامی است.

   نماینده ولی‌فقیه در خراسان شمالی بابیان اینکه ما هنوز در مرحله سوم دولت سازی قرار داریم گفت: تشکیل دولت اسلامی بر محوریت کارگزارانی خداباور، مجریانی صالح، گره‌گشا، با اخلاص، باصداقت، دلسوز، کرامت بخش و غیره قرار دارد.

  خطیب نماز جمعه بجنورد اظهار کرد: کشور اسلامی و تمدن اسلامی همچنان در مرحله چهارم و پنجم قرار دارد و هنوز باقی‌مانده تا به نقطه اوج برسیم.

  حجت‌الاسلام یعقوبی تأکید کرد: لازمه رسیدن به کشور اسلامی این است که تمام تاروپود جامعه مدام به‌منظور برطرف کردن مشکلات و گسترش فضیلت‌های برخوردار از دین باشد.

  وی طمع و ترس را دو ویژگی دیگر حکومت اسلامی دانست و گفت: ملت ایران هیچ‌گونه طمعی به بیگانگان ندارند و ترسی هم از قدرتمندان ندارد.

  امام‌جمعه بجنورد افزود: همچنین تمدن اسلامی یعنی اسلام را به دنیا صادر کردن و زیر پرچم بردن تمام مسلمانان و با یک رهبری تمام تمدن‌ها کنار گذاشته شود.

  حجت‌الاسلام یعقوبی در بخشی دیگر از سخنان خود اقتدار ملت ایران را یک نعمت بزرگ الهی دانست و گفت: امروز ایران علاوه بر منابع طبیعی به لحاظ سیاسی، اقتصادی و جهانی حرف اول را میزند، به همین دلیل باید خدا رو شکر کرد.

  نماینده ولی‌فقیه در خراسان شمالی افزود: همچنین مردم ایران به دلیل داشتن وجود مقام معظم رهبری، اتحاد بین مردم و پیروزی بر دشمنان باید شکر گذار خداوند باشد.

  وی اضافه کرد: همچنین حضور ملت در راهپیمایی‌ها به‌ویژه راهپیمایی ۲۲ بهمن که با گفتن شعار «ما اهل کوفه نیستیم علی تنها بماند» و «این‌همه لشکر آمده به عشق رهبر آمده» نشان از شکر عملی، زبانی، شعاری و بصری آنان است.

  خطیب نماز جمعه بجنورد همچنین با اشاره به اقدامات ترامپ رئیس‌جمهور آمریکا گفت: آمریکا تروریسم پرور است باوجوداینکه بیشتر کشته‌های آمریکا در عربستان رخ می‌دهد اما رابطه خوبی با یکدیگر دارند، این نشانه دهنده این است که کاسه‌ای زیر نیم‌کاسه است.

  حجت‌الاسلام یعقوبی افزود: ترامپ و اوباما هر دو همانند هم هستند با اسلام و عدالت‌خواهی مخالف‌اند.

  نماینده ولی‌فقیه در خراسان شمالی همچنین دیدار تاریخی امام راحل با همافران نیروهای ارتش جمهوری اسلامی را در تاریخ ۱۹ بهمن‌ماه را نقطه عطفی دانست و گفت: بیعت امام راحل با همافران سبب شد توطئه‌های دشمن از بین برود و تصمیماتشان دشمنان شکسته شود.

  کلیدواژه ها :
  دوره های نوروزی عصر شبکه

  مطالب مرتبط

  ویژه های ایران ویج

  دیدگاهها (۰)  ;کانال تلگرام ایران ویج اصلاحات نیوز آموزشگاه مهندسی عصر شبکه

  آخرین اخبار و مطالب

  پربحث ترین های هفته

  Sorry. No data so far.