• خرید vpn
 • ما هنـوز به فـردایی روشـن امید داریم

  صفحه اصلی » اقتصادی » مصرف گاز در گلستان بیشتر از میانگین کشوری است
  کد خبر : 1999091

  مصرف گاز در گلستان بیشتر از میانگین کشوری است

  مصرف گاز در گلستان بیشتر از میانگین کشوری استReviewed by on Feb 3Rating: به گزارش ایران ویج به نقل از خبرنگار مهر، حمیدرضا عراقی ظهر جمعه در جلسه مدیریت بحران گلستان که در گرگان برگزار شد، گفت: با توجه به سهمیه‎بندی انجام‌شده ممکن است طی دو سه روز آینده در برخی از شهرها دچار آفت…

  مصرف گاز در گلستان بیشتر از میانگین کشوری استReviewed by on Feb 3Rating:

  به گزارش ایران ویج به نقل از خبرنگار مهر، حمیدرضا عراقی ظهر جمعه در جلسه مدیریت بحران گلستان که در گرگان برگزار شد، گفت: با توجه به سهمیه‎بندی انجام‌شده ممکن است طی دو سه روز آینده در برخی از شهرها دچار آفت فشار گازشویم.

  وی بابیان اینکه در برنامه‌ریزی‌های انجام‌شده در بهره‌برداری از نیروگاه‌های پارس جنوبی باید تمامی روستاها و مراکز صنعتی، پتروشیمی‌ها، نیروگاه‌ها و … دارای گاز شوند، افزود: چنانچه من مالک شرکت ملی گاز بودم گاز را تنها در اختیار صنایع قرار می‌دادم تا از این طریق ارزش‌افزوده‌ای برای گاز ایجاد کنیم.

  معاون وزیر نفت اظهار کرد: متأسفانه ما در بخش مساجد، کارخانه‌ها، ادارات و منازل اسراف زیادی در مصرف گاز داریم و یکی از بزرگ‌ترین اشتباه ما این است که تصور می‌کنیم چون منابع گازی زیادی داریم پس هرچقدر که بخواهیم می‌توانیم استفاده کنیم.

  عراقی با انتقاد از قطع کردن گاز بیمارستان‌ها و داروخانه‌ها گفت: تا زمانی که این مراکز درمانی سوخت جایگزین نداشته باشند نباید گاز آن‌ها قطع شود.

  وی بابیان اینکه طی ۱۰ ساله گذشته فقط سه بار کمیسیون عالی انرژی تشکیل جلسه داده است، افزود: دولت تدبیر و امید در تلاش است که این جلسات را بیشتر برگزار کند.

  تبلیغات بی تاثیر صدا و سیما در صرفه جویی گاز

  مدیرعامل شرکت ملی گاز ایران گفت: میانگین مصرف گاز در کشور روزانه ۱۷ مترمکعب بوده اما این مقدار در استان گلستان به ۲۲ مترمکعب می‌رسد که نشان‌دهنده بی‌تأثیر بودن تبلیغات صداوسیما درزمینهٔ کاهش مصرف انرژی است.

  عراقی بابیان اینکه طی سه روز آینده سرمای سختی در کشور داریم، اظهار کرد: امیدوارم با تلاش و همراهی مردم این چند روز هم تمام شود و در بخش خانگی قطعی گاز نداشته باشیم.

  معاون وزیر نفت از توافق با کشور قطر در میزان بهره‎برداری از مخازن مشترک گاز خبر داد و اظهار کرد: این موفقیت خوبی است که در میزان بهره‎برداری به کشور قطر رسیدیم چراکه این کشور ازنظر توانمندی و صنعت از ظرفیت کشورهای خارجی استفاده می‌کند که با کشور ما قابل‌مقایسه نیست.

  کلیدواژه ها :
  دوره های نوروزی عصر شبکه

  مطالب مرتبط

  ویژه های ایران ویج

  دیدگاهها (۰)  ;کانال تلگرام ایران ویج اصلاحات نیوز آموزشگاه مهندسی عصر شبکه

  آخرین اخبار و مطالب

  پربحث ترین های هفته

  Sorry. No data so far.