• خرید vpn
 • ما هنـوز به فـردایی روشـن امید داریم

  صفحه اصلی » اقتصادی » دستورالعمل و جزئیات پرداخت تسهیلات ۴۰ میلیون مسکن مهر در شعب بانک مسکن
  کد خبر : 1999083

  دستورالعمل و جزئیات پرداخت تسهیلات ۴۰ میلیون مسکن مهر در شعب بانک مسکن

  دستورالعمل و جزئیات پرداخت تسهیلات ۴۰ میلیون مسکن مهر در شعب بانک مسکنReviewed by on Feb 3Rating: به گزارش ایران ویج به نقل از خبرنگار اقتصادی خبرگزاری فارس، بانک مرکزی برای تسهیل در تکمیل پروژه‌های نیمه تمام و فروش اقساطی نشده تسهیلات مسکن مهر، چارچوب ضوابط و مقررات پرداخت تسهیلات ۴۰ میلیونی مسکن مهر را…

  دستورالعمل و جزئیات پرداخت تسهیلات ۴۰ میلیون مسکن مهر در شعب بانک مسکنReviewed by on Feb 3Rating:

  به گزارش ایران ویج به نقل از خبرنگار اقتصادی خبرگزاری فارس، بانک مرکزی برای تسهیل در تکمیل پروژه‌های نیمه تمام و فروش اقساطی نشده تسهیلات مسکن مهر، چارچوب ضوابط و مقررات پرداخت تسهیلات ۴۰ میلیونی مسکن مهر را به بانک‌های عامل ابلاغ کرد و روز چهارشنبه ۱۳بهمن جزئیات پرداخت این تسهیلات را به کلیه شعب ابلاغ کرد. 

  بنا بر این گزارش، بانک مسکن، یکی از بانک‌های عامل که بیشترین سهم را در پرداخت این تسهیلات برعهده دارد، دستورالعمل را چهارشنبه ۱۳ بهمن به کلیه شعب خود ابلاغ و براساس آن مقرر شد تا به ۳۹۰ هزار واحد مسکونی تسهیلات ۴۰ میلیون تومانی اعطا کند.

  در متن نامه ابلاغیه آمده است:

  ضمن ایفاد تصویرنامه شماره ۹۵/۳۴۲۶۵۹ مورخ ۹۵.۱۰.۲۸ بانک مرکزی جمهوری اسلامی ایران مبنی بر «افزایش سقف فردی تسهیلات مسکن مهر از ۳۰۰ ـ‌ 400 میلیون ریال جهت تسریع در تکمیل پروژه‌های نیمه‌تمام و فروش اقساطی نشده طرح مزبور به تشخیص و تأیید بانک عامل»، خواهشمند است با رعایت موارد ذیل و چارچوب ضوابط و مقررات ذی‌ربط نسبت به پرداخت تسهیلات موضوعه اقدام فرمایند.

  ۱- به منظور تسهیل و تسریع در روند تکمیل پروژه‌های و ایجاد انگیزه لازم، چنانچه پروژ‌ه‌های دارای پیشرفت فیزیکی ۵۰ درصد، فعال و دارای متقاضی مؤثر باشد لازم است نسبت به تشکیل پرونده و ارسال قرارداد به دفتر اسناد رسمی به منظور ثبت قرارداد اقدام تا پس از حصول حداقل پیشرفت فیزیکی ۶۰ درصد، سهم‌الشرکه متعلقه به تناسب بیشتر فیزیکی حاصله طبق مقررات و ضوابط ذی‌ربط پرداخت گردد.

  ۲- در خصوص پرداخت تسهیلات متمم طرح مسکن مهر از ۲۵۰ به ۳۰۰ میلیون ریال، چنانچه پروژه‌های دارای پیشرفت فیزیکی ۴۰ درصد فعال نیز باشد لازم است نسبت به انعقاد قرارداد متمم اقدام تا پس از حصول پیشرفت فیزیکی ۵۰ درصد، پرداخت مراحل سهم‌الشرکه که تسهیلات به تناسب پیشرفت حاصله طبق مقررات و ضوابط ذی‌‌ربط انجام گیرد بدیهی است افزایش سقف از ۳۰۰ به ۴۰۰ میلیون ریال در این پروژه‌ها به شرح بند، یک می‌باشد.

  ۳- تأیید فعال بودن پروژه توسط ارزیاب بانک الزامی می‌باشد.

  ۴- طبق ضوابط و مقررات ابلاغی در افزایش سقف فردی تسهیلاتی به شرح فوق، صدور معرفی‌نامه از نهاد ذی‌ربط مبنی بر معرفی پروژه‌ها (اعم از نام پروژه، تعداد واحد پروژه و …) هنگام انعقاد قرارداد تسهیلات متمم ابلاغی الزامی می‌باشد.

  ۵-در خصوص پروژه‌های که دارای پیشرفت فیزیکی نامتوازن می‌‌باشد ( نامه عمومی شماره ۵۵/۹/۷۴۸۷ مورخ ۹۴.۱۰.۱۵ با موضوع تفکیک پروژه‌های مشارکت مدنی مسکن مهر) اعطای تسهیلات متمم صرفاً در صورت تعیین تکلیف کل پروژه در چارچوب ضوابط و مقررات ذی‌ربط امکانپذیر می‌باشد.

  ۶- با توجه به ابلاغ مصوبه افزایش سقف فردی تسهیلات مسکن مهر از ۳۰۰ به ۴۰۰ میلیون ریال، سقف فردی معرفی‌نامه صادره از سوی نهاد ذی‌صلاح به ازای هر واحد یکصد میلیون ریال (۱۰۰۰۰۰۰۰۰ ریال) و طی یک قرارداد متمم می‌باشد.

  بر این اساس، تمامی معرفی‌نامه‌های صادره از سوی نهاد صدور بابت تسهیلات متمم تا مرحله انعقاد قرارداد صرفاً ۴۵ روز کاری معتبر خواهند بود.

  کلیدواژه ها :
  دوره های نوروزی عصر شبکه

  مطالب مرتبط

  ویژه های ایران ویج

  دیدگاهها (۰)  ;کانال تلگرام ایران ویج اصلاحات نیوز آموزشگاه مهندسی عصر شبکه

  آخرین اخبار و مطالب

  پربحث ترین های هفته

  Sorry. No data so far.