• خرید vpn
 • ما هنـوز به فـردایی روشـن امید داریم

  صفحه اصلی » اقتصادی » فقدان خلاقیت در مدارس، کوشش در سایر عرصه‌ها را بی نتیجه می‌گذارد
  کد خبر : 1999075

  فقدان خلاقیت در مدارس، کوشش در سایر عرصه‌ها را بی نتیجه می‌گذارد

  فقدان خلاقیت در مدارس، کوشش در سایر عرصه‌ها را بی نتیجه می‌گذاردReviewed by on Feb 3Rating: به گزارش ایران ویج به نقل از شبکه اطلاع رسانی راه دانا؛ به نقل از کاشان اول، مدیر آموزش و پرورش کاشان امروز در آیین گشایش هفتمین نمایشگاه جابر در دبستان شهدای کرک کاشان گفت: اگر نتوانیم شرایط فرهنگی…

  فقدان خلاقیت در مدارس، کوشش در سایر عرصه‌ها را بی نتیجه می‌گذاردReviewed by on Feb 3Rating:

  به گزارش ایران ویج به نقل از شبکه اطلاع رسانی راه دانا؛ به نقل از کاشان اول، مدیر آموزش و پرورش کاشان امروز در آیین گشایش هفتمین نمایشگاه جابر در دبستان شهدای کرک کاشان گفت: اگر نتوانیم شرایط فرهنگی و سازمانی کشف و پرورش خلاقیت در مدارس را ایجاد کنیم، سرمایه گذاری در سایر بخش ها نتیجه اثربخش نخواهد داشت.

  محمود خدمتی افزود: برای آنکه جامعه ای به توسعه پایدار برسد، باید شرایط علمی و فرهنگی در مدارس ایجاد شود و اگر شرایط لازم و مناسب علمی فراهم نیاید، هر نوع کوشش از نظر کیفیت و محتوا بی نتیجه خواهد ماند.

  وی تاکید کرد: همه انسانها در کودکی از استعداد و خلاقیت برخوردارند، اما فقدان محیط مناسب و بی توجهی به کشف و پرورش این توانایی مانع بروز خلاقیت می شود لذا آموزش و پرورش مهمترین نهاد اثرگذار در افزایش میزان خلاقیت در جامعه است .

  خدمتی گفت: برگزاری جشنواره های جابر بن حیان در دوره ابتدایی و خوارزمی در دوره متوسطه فرصتی است که رسیدن به این مسیر را هموار می کند.

  کار‌شناس تکنولوژی آموزشی مدیریت آموزش و پرورش کاشان در ادامه بیان کرد: این جشنواره با عنوان جشنواره جابربن حیان در چهار مرحله دبستان، شهرستان، استان و کشوری و در گرایش‌های مدل، تحقیق، نمایش علمی، طبقه بندی، طبقه بندی، طراحی و ساخت آزمایشی برگزار شده است.

  اکرم راحتی افزود: برگزاری این جشنواره فرصت نمونه‌برداری ادراکی را برای دانش‌آموز فراهم می‌کند تا با همراهی معلم و والدین به شکل خلاقانه‌ای اندیشه‌ها و افکارش را نمایش دهد.

  به گفته وی، پنج درصد آثار دانش‌آموزان در نمایشگاه شهرستان ارائه شده و آثار برگزیده آن پس از داوری به مرحله استانی راه معرفی خواهد شد.

  وی اظهار کرد: در جشنواره امسال ۱۰ هزار و ۵۵۶ دانش آموز شرکت داشتند که این رقم در سال گذشته هفت هزار و ۴۱۹ دانش آموز  بود و ۴۲ درصد افزایش یافته است.

  راحتی گفت: در جشنواره هفتم چهار هزار و ۴۸۰ طرح توسط دانش آموزان ارائه شد که نسبت به سال قبل با دو هزار و  ۹۳۷ طرح ۵۲ درصد رشد داشته است.

  کلیدواژه ها :
  دوره های نوروزی عصر شبکه

  مطالب مرتبط

  ویژه های ایران ویج

  دیدگاهها (۰)  ;کانال تلگرام ایران ویج اصلاحات نیوز آموزشگاه مهندسی عصر شبکه

  آخرین اخبار و مطالب

  پربحث ترین های هفته

  Sorry. No data so far.