• خرید vpn
 • ما هنـوز به فـردایی روشـن امید داریم

  صفحه اصلی » اقتصادی » توجه به برنامه‌های اقتصادی اسلام راهگشای بسیاری از مشکلات است
  کد خبر : 1999069

  توجه به برنامه‌های اقتصادی اسلام راهگشای بسیاری از مشکلات است

  توجه به برنامه‌های اقتصادی اسلام راهگشای بسیاری از مشکلات استReviewed by on Feb 3Rating: به گزارش ایران ویج به نقل از خبرگزاری مهر، آیت الله العظمی لطف الله صافی گلپایگانی در دیدار رئیس کمیته فقهی سازمان بورس و اوراق بهادار، و رئیس سازمان بورس کشور با اشاره به فرارسیدن دهه فجر بیان داشت: مبارک‌ بودن…

  توجه به برنامه‌های اقتصادی اسلام راهگشای بسیاری از مشکلات استReviewed by on Feb 3Rating:

  به گزارش ایران ویج به نقل از خبرگزاری مهر، آیت الله العظمی لطف الله صافی گلپایگانی در دیدار رئیس کمیته فقهی سازمان بورس و اوراق بهادار، و رئیس سازمان بورس کشور با اشاره به فرارسیدن دهه فجر بیان داشت: مبارک‌ بودن دهه‌ فجر به آن است که برنامه‌ها همه طبق شرع مقدس و طبق همان اهدافی باشد که از ابتدا، نظام اسلامی برای آن تأسیس شد؛ یعنی باید به همه اعلام کنیم که ما بر سر حرف خود ایستاده‌ایم و می‌خواهیم اسلام را درهمه برنامه‌ها پیاده نماییم.

  وی در ادامه یکی از برنامه‌های مهمی که اسلام به آن توجه ویژه دارد را مسائل اقتصادی و رفاهی مردم شمرده و افزود: در این مسئولیت، باید به همه مردم بلکه همه دنیا نشان دهید که اسلام در همه رشته‌ها از جمله اقتصاد، برنامه‌های عالی و راهگشایی دارد که در آن سعادت و گشایش امور مردم را می‌خواهد. باید غنای برنامه‌های اسلام در رفاه مردم را به نحو احسن به همگان نشان دهید تا همه بدانند توجه به برنامه‌های اقتصادی اسلام، راهگشای بسیاری از مشکلات است.

  استاد سطوح عالی حوزه در بخش دیگری از سخنان خود اظهار امیدواری کرد، مصوبات کمیته فقهی سازمان بورس، همواره با موازین فقهی منطبق باشد و فعالیت‌های آن به اطلاع مردم برسد تا مردم و مسئولان بدانند که نظارت فقهی و رعایت قوانین شرع، نه تنها باعث کند شدن روند معاملات نمی‌شود، بلکه موجب تصحیح معاملات و جلوگیری از اکل مال به باطل می‌گردد و می‌توانیم با در نظر گرفتن کامل موازین فقهی، معاملات مشروع مطابق نیازهای روز انجام دهیم.

  وی با توجه به گزارش ایران ویج به نقل از ارائه ‌شده، از عملکرد کمیته فقهی سازمان بورس تقدیر کرد و گفت: عنوان «کمیته فقهی» برای مسئولیت بزرگی که بر عهده شما گذاشته شده است بسیار مهم و دارای معنای زیادی است. باید اعضای این کمیته، افرادی باشند که احاطه کامل بر مسائل فقهی داشته تا بتوانند همه معاملات اقتصادی این سازمان را مطابق شرع مقدس پیاده نمایند.

  آیت الله صافی در پایان دیدار، ضمن مسئلت توفیق برای حاضران در جلسه در انجام وظایف شرعی، گفت: توجه شما به مباحث شرعی و فقهی بسیار ارزشمند است؛ قدر خودتان را بدانید، و مردم را از برنامه‌های اسلام در مسائل اقتصادی، آگاه و مطلع نمایید.

  کلیدواژه ها :
  دوره های نوروزی عصر شبکه

  مطالب مرتبط

  ویژه های ایران ویج

  دیدگاهها (۰)  ;کانال تلگرام ایران ویج اصلاحات نیوز آموزشگاه مهندسی عصر شبکه

  آخرین اخبار و مطالب

  پربحث ترین های هفته

  Sorry. No data so far.