• خرید vpn
 • ما هنـوز به فـردایی روشـن امید داریم

  صفحه اصلی » اقتصادی » انبارها و مراکز ذخیره‌سازی کالا در گالیکش شناسنامه‌دار می‌شوند
  کد خبر : 1998866

  انبارها و مراکز ذخیره‌سازی کالا در گالیکش شناسنامه‌دار می‌شوند

  انبارها و مراکز ذخیره‌سازی کالا در گالیکش شناسنامه‌دار می‌شوندReviewed by on Feb 3Rating: به گزارش ایران ویج به نقل از شبکه اطلاع رسانی راه دانا؛ به نقل از نیلکوه حسن رزاقی گفت: در راستای اجرای مواد ۵ و ۶ قانون مبارزه با قاچاق کالا و ارز برای ساماندهی انبارهای دولتی و خصوصی ( جهت پیشگیری از…

  انبارها و مراکز ذخیره‌سازی کالا در گالیکش شناسنامه‌دار می‌شوندReviewed by on Feb 3Rating:

  به گزارش ایران ویج به نقل از شبکه اطلاع رسانی راه دانا؛ به نقل از نیلکوه حسن رزاقی گفت: در راستای اجرای مواد ۵ و ۶ قانون مبارزه با قاچاق کالا و ارز برای ساماندهی انبارهای دولتی و خصوصی ( جهت پیشگیری از نگهداری کالای قاچاق ) شناسه دار می‌شوند.

  وی افزود: بر این اساس کلیه واحدهای ذخیره‌سازی یا نگهداری کالا اعم از انبار، بارانداز، سردخانه، سیلو، مخزن و… که به‌طور مستقل یا وابسته به یک بنگاه صنعتی، معدنی، تجاری و یا صنفی فعالیت می‌کنند موظف هستند تا با مراجعه به سامانه (www.nwms.ir) قسمت دریافت شناسه برای واحد نگهداری یا ذخیره‌سازی کالا، با تکمیل فرم‌ها و اطلاعات تعیین‌شده در سامانه شناسه واحدهای ذخیره‌سازی یا نگهداری کالای خود را دریافت کنند.

  به گفته رزاقی طبق تبصره ۱ این قانون بنگاه‌های یادشده به ازای هر آدرس پستی متفاوت برای واحدهای ارسال یا دریافت بار در زیرمجموعه خود شامل بارانداز، انبار، سردخانه، سیلو، مخزن و… موظف هستند یک شناسه مستقل از این سامانه دریافت کنند.

  وی افزود: همچنین بر اساس تبصره ۲ این قانون شناسه یادشده برای همه واحدهای نگهداری یا ذخیره‌سازی کالا اعم از انبار، سردخانه، سیلو، مخزن و … که در قبال دریافت حق الحفظ از صاحب کالا، خدمات عمومی نگهداری کالا ارائه می‌دهند، شناسه کسب‌وکار محسوب می‌شود.

  رییس اداره صنعت، معدن و تجارت گالیکش گفت: بر اساس تبصره ۳ این قانون طی مصوبه ستاد مبارزه با قاچاق کالا و ارز، مراکز یادشده تا پایان سال ۹۵ فرصت دارند نسبت به ثبت‌نام و شناسه دار کردن مراکز خود اقدام نمایند.

  وی تأکید کرد: از ابتدای سال ۹۶ صدور بارنامه از هر مبدأ به مقصدی که «شناسه واحد نگهداری یا ذخیره‌سازی کالا» دریافت نکرده باشد ممنوع خواهد بود و کالای مربوطه به‌عنوان کالای قاچاق و غیرمجاز شناخته‌شده و بر اساس ضوابط مترتب بر کالای قاچاق و قانون تعزیرات با صاحب کالا برخورد می‌شود.

  رزاقی اظهار داشت: اداره صنعت، معدن و تجارت شهرستان گالیکش با شماره تلفن ۳۵۸۳۷۰۰۲ آماده پاسخگویی به سؤالات شهروندان در این خصوص است.

  کلیدواژه ها :
  دوره های نوروزی عصر شبکه

  مطالب مرتبط

  ویژه های ایران ویج

  دیدگاهها (۰)  ;کانال تلگرام ایران ویج اصلاحات نیوز آموزشگاه مهندسی عصر شبکه

  آخرین اخبار و مطالب

  پربحث ترین های هفته

  Sorry. No data so far.