• خرید vpn
 • ما هنـوز به فـردایی روشـن امید داریم

  صفحه اصلی » اجتماعی , اقتصادی , سیاسی » پیشنهاد جمعی از اساتید دانشگاه صنعتی شریف به روحانی و ظریف: در مقابل دستور ترامپ، صدور ویزا برای شهروندان آمریکا را تسهیل کنید
  کد خبر : 1998861

  پیشنهاد جمعی از اساتید دانشگاه صنعتی شریف به روحانی و ظریف: در مقابل دستور ترامپ، صدور ویزا برای شهروندان آمریکا را تسهیل کنید

  درخواست جمعی از اساتید دانشگاه صنعتی شریف از رئیس جمهور: شرایطی فراهم کنید تا شهروندان آمریکایی بتوانند بدون دریافت ویزای گردشگری و تشریفات مربوطه در کشور مبدا و با اخذ ویزای فرودگاهی در تهران برای مدت دو هفته به ایران سفر کنند. به گزارش ایران ویج به نقل از عصرایران، جمعی از اساتید دانشگاه صنعتی…

  درخواست جمعی از اساتید دانشگاه صنعتی شریف از رئیس جمهور:

  شرایطی فراهم کنید تا شهروندان آمریکایی بتوانند بدون دریافت ویزای گردشگری و تشریفات مربوطه در کشور مبدا و با اخذ ویزای فرودگاهی در تهران برای مدت دو هفته به ایران سفر کنند.

  به گزارش ایران ویج به نقل از عصرایران، جمعی از اساتید دانشگاه صنعتی شریف خطاب به رئیس جمهور و وزیر امور خارجه با ارائه پیشنهادی در مقابل حکم ممانعت از ورود شهروندان هفت کشور از جمله ایران به امریکا، روز گذشته نامه‌ای به شرح زیر نوشتند:

  متن این نامه سرگشاده به این شرح است:

  به نام خدا

  جناب آقای دکتر حسن روحانی ریاست محترم جمهوری اسلامی ایران

  جناب آقای دکتر محمدجواد ظریف وزیر محترم امور خارجه

  با اهدای سلام

  «همانطور که مستحضرید در هفته اخیر با حکم رئیس جمهور جدید امریکا، تبعیضهای ناروایی علیه شهروندان کشورمان که به دلایل گوناگون قصد سفر به آن کشور را داشتند یا ایرانیان مقیم امریکا اعمال شده است.

  جدا از مشکلاتی که این دستور برای زندگی روزمره بسیاری از هموطنانمان در ایران و امریکا بوجود آورده است، فضای تبلیغاتی‌ که برای توجیه این اقدام ایجاد شده حیثیت فرهنگی، دینی، تاریخی و منافع ملی کشورمان را خدشه‌دار کرده و می‌تواند اثرات بسیار زیانباری را به همراه آورد.

  درهمین چند روز گروه‌های بزرگی از انجمنهای علمی و فرهنگی آن کشور و هزاران تن از دانشگاهیان از جمله ده‌ها برنده جایزه نوبل با امضای نامه‌های جمعی این اقدام رئیس جمهور امریکا را محکوم کرده‌اند.

  معمولا در چنین مواقعی دولتها اقدام به عمل متقابل می‌کنند اما ما امضاءکنندگان زیر از اعضای هیئت علمی دانشگاه صنعتی شریف؛ که بخش کوچکی از جامعه دانشگاهی ایران را تشکیل می‌دهیم از دولت خود تقاضا می‌کنیم که این بار به شیوه متفاوتی نسبت به این عمل ناصواب واکنش نشان دهد.

  ما معتقدیم که برای خنثی کردن آثار زیان بار فوق سیاست صحیح و مبتکرانه‌ای که دولت محترم جمهوری اسلامی با خویشتن‌داری می‌تواند اتخاذ کند آن است که اعلام نماید:

  «شهروندان امریکایی می‌توانند بدون دریافت ویزای گردشگری و تشریفات مربوطه در کشور مبدأ و با اخذ ویزای فرودگاهی در تهران در طی ۹۰ روز آینده برای مدّت دو هفته به ایران سفرکرده و خود از نزدیک میهمان‌نوازی ایرانیان و مسلمانان صلح‌جوی را تجربه کنند».

  این تدبیر نه تنها بار دیگر بر سیاست اخلاق‌گرای کشور ما در عرصه بین‌المللی تاکید می‌کند بلکه باعث می‌شود آن فضای همدلی و حمایتی که در ماه‌های منتهی به انقلاب اسلامی در کلیه کشورها نسبت به کشورمان وجود داشت دوباره احیا شود.

  همچنین این اقدام مبتکرانه بار دیگر بر نقش پیشگام کشورمان در دفاع از ارزشهای راستین دینی در جوامع مسلمان تاکید می‌کند.

  این فرصت بسیار مغتنم است و امیدواریم که وزارت محترم خارجه با اقدام سریع و هماهنگی کامل با سایر ارگانهای ذی‌ربط نسبت به آن واکنش نشان دهد.»

  با احترام و سپاس

  اسامی امضاکنندگان:

  پیشنهاد جمعی از اساتید دانشگاه صنعتی شریف به روحانی و ظریف: در مقابل دستور ترامپ، صدور ویزا برای شهروندان آمریکا را تسهیل کنید

  کلیدواژه ها :
  دوره های نوروزی عصر شبکه

  مطالب مرتبط

  ویژه های ایران ویج

  دیدگاهها (۰)  ;کانال تلگرام ایران ویج اصلاحات نیوز آموزشگاه مهندسی عصر شبکه

  آخرین اخبار و مطالب

  پربحث ترین های هفته

  Sorry. No data so far.