• خرید vpn
 • ما هنـوز به فـردایی روشـن امید داریم

  صفحه اصلی » اقتصادی » «سفر زمستانی ِ» املی نوتومب به کتابفروشی های ایران
  کد خبر : 1998702

  «سفر زمستانی ِ» املی نوتومب به کتابفروشی های ایران

  «سفر زمستانی ِ» املی نوتومب به کتابفروشی های ایرانReviewed by on Feb 3Rating: به گزارش ایران ویج به نقل از خبرنگار مهر، رمان کوتاه «سفر زمستانی» نوشته املی نوتومب با ترجمه بنفشه فریس آبادی به تازگی توسط نشر چشمه منتشر و راهی بازار نشر شده است. این کتاب دویست و هجدهمین عنوان مجموعه «جهان نو»…

  «سفر زمستانی ِ» املی نوتومب به کتابفروشی های ایرانReviewed by on Feb 3Rating:

  به گزارش ایران ویج به نقل از خبرنگار مهر، رمان کوتاه «سفر زمستانی» نوشته املی نوتومب با ترجمه بنفشه فریس آبادی به تازگی توسط نشر چشمه منتشر و راهی بازار نشر شده است. این کتاب دویست و هجدهمین عنوان مجموعه «جهان نو» است که توسط این ناشر چاپ می شود.

  املی نوتومب نویسنده مشهور بلژیکی این اثر، آن را در سال ۲۰۰۹ به چاپ رسانده است. این داستان نویس، طی ۲ دهه اخیر با داستان ها و سبک ویژه خود در روایت، مورد توجه مخاطبان ادبیات قرار گرفته است. طی روزهای گذشته از این نویسنده، رمان دیگری با عنوان «ریش آبی» توسط نشر نو منتشر و راهی بازار نشر شده است.

  موضوع رمان «سفر زمستانی»، فقدان است و داستانش درباره مرد پریشان حالی است که می خواهد یک هواپیمای مسافربری را با همه مسافرانش بدزدد. در همین پریشان حالی های تصمیم گرفتن و اجرای تصمیمش، به گذشته سفر می کند و با فلش بک زدن، پای عشقی عجیب و روزهایی خاص را پیش می کشد که باعث شده اند، دست به چنین اقدامی بزند.

  نوتومب در این رمان، ضمن قصه گویی و روایت واقع گرایانه، رگه هایی از طنز سیاه را نیز به کار گرفته است. شروع رمان هم که چند پاراگراف کوتاه در یک صفحه است، از فرودگاه شروع می شود.

  در قسمتی از این کتاب می خوانیم:

  سرما دیگر یک تهدید محسوب نمی شد، بلکه نیرویی غالب بود که به ما جان می بخشید و سخن می گفت؛ «من سرما هستم و سلطنت من بر جهان به دلیلی بسیار ساده است. چیزی که هیچ کس تا به حال به آن نیندیشیده است: نیاز من به احساس شدن. این نیاز همه هنرمندان است اما هیچ هنرمندی جز من نتوانسته این نیاز را ارضا کند. همه جهان و انسان ها من را به خوبی حس می کنند. وقتی خورشید و باقی ستارگان خاموش شوند من همچنان خواهم بود و همه مردگان و زندگان آغوشم را احساس خواهند کرد. نیت آسمان هرچه که باشد، یقین مطلق آن است که آخرین کلام به سوی من خواهد بود. این میزان از تکبر با تواضع من در تضاد نیست چرا که اگر احساس نشوم، هیچَم. بدون لرزش دیگران وجود ندارم. سرما هم به انگیزه و نیرو نیاز دارد. و نیروی من رنج همه شماست. برای قرن ها و قرن ها.»

  و من با شجاعت سرما را تاب می آوردم. نه تنها به خاطر سهیم شدن در سرنوشت معشوقه ام، بلکه برای ادای احترام به هنرمندی جهانی.

  نوشته هایم را دوباره با حیرت می خوانم؛ کسی که قرار است تا چند ساعت دیگر یک هواپیما را با صدها مسافر منفجر کند، وقتی موقعیت مناسب برای نوشتن واپسین افکارش فراهم می شود، دگرگون می شود و کلماتش به سمت پریشان ترین نوع تغزل پیش می روند.

  این کتاب با ۹۷ صفحه، شمارگان هزار نسخه و قیمت ۸۰ هزار ریال منتشر شده است.

  کلیدواژه ها :
  دوره های نوروزی عصر شبکه

  مطالب مرتبط

  ویژه های ایران ویج

  دیدگاهها (۰)  ;کانال تلگرام ایران ویج اصلاحات نیوز آموزشگاه مهندسی عصر شبکه

  آخرین اخبار و مطالب

  پربحث ترین های هفته

  Sorry. No data so far.