• خرید vpn
 • ما هنـوز به فـردایی روشـن امید داریم

  صفحه اصلی » اقتصادی » برخی‌ها گفته‌اند ۳۰سال تجربه کار داریم ولی ۳۰ سال یک تجربه را تکرار کرده‌اند/ تجویز ما نمی توانیم در دولت
  کد خبر : 1998451

  برخی‌ها گفته‌اند ۳۰سال تجربه کار داریم ولی ۳۰ سال یک تجربه را تکرار کرده‌اند/ تجویز ما نمی توانیم در دولت

  برخی‌ها گفته‌اند ۳۰سال تجربه کار داریم ولی ۳۰ سال یک تجربه را تکرار کرده‌اند/ تجویز ما نمی توانیم در دولتReviewed by on Feb 3Rating: به گزارش ایران ویج به نقل از حوزه احزاب خبرگزاری فارس مهرداد بذرپاش عضو هیات‌رئیسه مجلس نهم که به مناسبت روز ملی فناوری فضایی در ارتباطی تصویری در جمع مهندسان استان…

  برخی‌ها گفته‌اند ۳۰سال تجربه کار داریم ولی ۳۰ سال یک تجربه را تکرار کرده‌اند/ تجویز ما نمی توانیم در دولتReviewed by on Feb 3Rating:

  به گزارش ایران ویج به نقل از حوزه احزاب خبرگزاری فارس مهرداد بذرپاش عضو هیات‌رئیسه مجلس نهم که به مناسبت روز ملی فناوری فضایی در ارتباطی تصویری در جمع مهندسان استان اصفهان سخن می‌گفت؛ اشاره کرد: متاسفانه موقعیت های مداریمان در فضا را که ثبت جهانی بوده است را در فواصل مختلف بخاطر عدم انجام کار وپیگیری های لازم وقراردادن ماهواره در آن نقاط مداری از دست داده ایم وهرکسی در این امر کوتاهی کرد واقعا باید در پیشگاه خدا ومردم پاسخگو باشد که چرا کشور را از یک چنین حقی محروم نموده است.

  وی گفت: صنعت فضایی ما در سالهای متمادی دستخوش تغییر نگاههای مدیران دچار صدمه شد ومانتوانستیم به اهداف خود برسیم . در موضوع ماهواره های Boradcast  می بینیم که عدم مالکیت ماهواره حتی کشور را دچار مشکل امنیتی اجتماعی می کند. هم نمیگذارند صدای شما به نقاط دیگر برسد وهم صدای خودشان را هرگونه که بخواهند به مردم شما می رسانند. یک ناعدالتی باورنکردنی درفضا و سامانه های ماهواره ای وجود دارد.

  عضو سابق هیئت رئیسه مجلس شورای اسلامی اشاره کرد: درجامعه دانشگاهی ما توانایی ساخت ماهواره وپرتابگر کاملا وجود دارد ولی این اتصال جامعه دانشگاهی به صنعت فضایی مانند بخشهای دیگر رخ نداده است. چند نمونه کوچک ساخته شده ولی کفاف نیاز صنعتی کشور را نمی دهد،البته اختلاف بین دستگاه های مختلف اجرایی برسر بودجه ساخت ماهواره هم خود حدیث مفصلی است.

  وی گفت: در موضوع پرتابگرها که یکی از اصلی ترین بخشهای صنعت است با نقطه مناسب فاصله داریم ولی در کوتاه مدت می توان از ظرفیت سایرکشورها بهره برد. اولویت کنونی حضور ایران در فضا وبهره گیری از امکانهایی است که باید از آن بهره ی بیشتری برد.

  معاون سابق رئیس جمهور گفت: بنده بسیار مشکوکم که چرا در این سالها دست پنهانی نگذاشته این صنعت رشد درخوری داشته باشد چراکه جامعه علمی ما به این فناوری دست یافته  و تجارب دنیا را نیز همراه خود دارد ولی حضور تجاری وصنعتی آن سالهاست با مشکل مواجه است. باید دید چه کسانی دست در دست بدخواهان این مردم به هربهانه ای اجازه این جهش را نمی دهند. باید یک هیئت حقیقت یاب برای این موضوع تشکیل داد.

  بذرپاش تصریح کرد: الان در کشور عده ای خود را با تجربه می پندارند به نوعی دچار خود تجربه پنداری شده اند،می گویند ۳۰سال دراین موضوع تجربه داریم ، اشتباه می کنند ۳۰سال یک تجربه را تکرار کرده اند. تکرار یک تجربه که خیلی وقتها شکست خورده است نشان از تجربه نیست،دربعضی وقتها نشان از کم خردی است.

  وی بیان داشت، در استان اصفهان مهد دانش وتدبیر وتمدن هستیم، بامردمانی با استعداد وکوشا ومومن که سرمنشا تحولات بزرگی در طول تاریخ این ملت بویژه پس از انقلاب بوده اند .

  بذرپاش در پایان گفت: باید با همان روحیه جهادگرانه و تحولگرایانه ابتدای انقلاب کشور را جلو برد . با این روش های محافظه کارانه راه بجایی نخواهیم برد. فقط یادمان بیاید سازماندهی بسیجیان در واحدهای مهندسی و حضور پرصلابت این جهادگران در عملیات های مهندسی آفندی و پدافندی چه دستاوردهایی را نصیب کشور در زمان جنگ و پس از آن کرده است. حال متعجبیم چرا کسانی که در ابتدای انقلاب این سوابق را داشته و شیرینی وحلاوت آن را چشیدند چگونه از آن روحیه فاصله گرفتند و تجویز ما نمی توانیم و بعضا وادادگی می کنند که انشاالله خدا هدایتشان کند.

  گفتنی است بذرپاش سخنران ویژه این مراسم بود که به دنبال لغو پرواز ظهر امروز به مقصد اصفهان ، امکان حضور در نشست را پیدا نکرد.

  کلیدواژه ها :
  دوره های نوروزی عصر شبکه

  مطالب مرتبط

  ویژه های ایران ویج

  دیدگاهها (۰)  ;کانال تلگرام ایران ویج اصلاحات نیوز آموزشگاه مهندسی عصر شبکه

  آخرین اخبار و مطالب

  پربحث ترین های هفته

  Sorry. No data so far.