• خرید vpn
 • ما هنـوز به فـردایی روشـن امید داریم

  صفحه اصلی » سیاسی » تامین حق آبه تالابها مطالبات مردم را تامین می کند
  کد خبر : 1998404

  تامین حق آبه تالابها مطالبات مردم را تامین می کند

  تامین حق آبه تالابها مطالبات مردم را تامین می کندReviewed by on Feb 3Rating: به گزارش ایران ویج به نقل از خبرنگار مهر، معصومه ابتکار شامگاه امروز در جلسه کارگروه ستاد استانی مقابله با ریزگردها در اهواز اظهار کرد: اگر مسئله ریزگردها حل نشده است به این معنا نیست که تلاشی صورت نگرفته یا برنامه…

  تامین حق آبه تالابها مطالبات مردم را تامین می کندReviewed by on Feb 3Rating:

  به گزارش ایران ویج به نقل از خبرنگار مهر، معصومه ابتکار شامگاه امروز در جلسه کارگروه ستاد استانی مقابله با ریزگردها در اهواز اظهار کرد: اگر مسئله ریزگردها حل نشده است به این معنا نیست که تلاشی صورت نگرفته یا برنامه ای وجود ندارد بلکه دولت در این زمینه با یک برنامه و مطالعه پیش می رود. همچنین مطالعه شناسایی کانون ها و برنامه های عملیاتی تدوین شده است.

  وی عنوان کرد: با پیگیری هایی که از طریق ستاد ملی مبارزه با گرد و غبار، ستاد مدیریت بحران و وزارت کشور صورت گرفته، این موضوع را با رویکرد برنامه ای و نگاه علمی دنبال کردیم. شاید یکی از دستاوردهایی که در خوزستان کاملا مشهود است، مسئله احیای تالاب ها و شرایط بهتر تالاب های هورالعظیم و شادگان است.

  ابتکار بیان کرد: کانون های گرد و غبار از ناحیه تالاب های خوزستان را مدیریت کردیم و انتظار است با تامین حق آبه این تالاب ها در کنار انتقال آب از کارون، گام های خوب و قابل قبول انجام شده در این راستا افزایش پیدا کند.

  وی عنوان کرد: تامین حق آبه تالاب ها بسیار کلیدی است و می تواند بخشی از مطالبات مردم را تامین کند. این مسئله مشکلات اقتصادی و معیشتی را نیز تامین می کند چون تالاب ها اشتغالزایی و منافع اقتصادی خوبی برای مردم دارد. احیای تالاب ها حتی در مجموعه کارهای توجه به طرح اقتصاد مقاومتی قرار می گیرد. تامین امنیت، شغل و ارتقای معیشت مردم از جمله مزایای احیای تالاب ها است.

  رئیس سازمان حفاظت از محیط زیست گفت: امیدوارم با همکاری ها و هماهنگی ها، بتوانیم اعتبارات را تامین و شرایط بهتری را برای تالاب های خوزستان ایجاد کنیم. به پیشنهاد استاندار خوزستان جلسه ای را در تهران برگزار و پیگیری های لازم را انجام می دهیم. در زمینه حل مسئله گرد و غبار، گام های بسیار خوبی برداشته شده و افزایش تعداد روزهای پاک نشان دهنده این است که اگر برنامه ها را با جدیت اجرا کرده و کانون های گرد و غبار و منابع آلاینده را مدیریت، کنترل و مهار کنیم؛ قطعا می توان به بهبود کیفیت هوای اهواز امیدوار بود.

  ابتکار بیان کرد: آگاه سازی مردم، اطلاع رسانی به موقع، آموزش برای به حداقل رساندن آسیب ها و همچنین اخذ تدابیر لازم توسط بخش های مختلف برای کاهش آسیب ها و عدم اختلال در زندگی مردم نیز باید در خوزستان مورد توجه ویژه ای قرار بگیرد.

  وی توضیح داد: برنامه های مشترکی را با کشور عراق داریم و در بهمن ۹۲ اولین سفر دو جانبه را به کشور عراق داشتم. در این سفر برای نحوه اجرایی شدن برنامه ها برنامه ریزی و حتی در کشور عراق نیز با کاشت درخت اعلام شروع برنامه ها را داشتیم.

  ابتکار اظهار کرد: شرایط و انتظارات مردم را امروز دیدیم و از نزدیک گرد و غبار را دیده و احساس کردیم. تاکنون در اوج گرد و غبار بین مردم استان های مختلف کردستان و خوزستان بوده ام.
   

  کلیدواژه ها :
  دوره های نوروزی عصر شبکه

  مطالب مرتبط

  ویژه های ایران ویج

  دیدگاهها (۰)  ;کانال تلگرام ایران ویج اصلاحات نیوز آموزشگاه مهندسی عصر شبکه

  آخرین اخبار و مطالب

  پربحث ترین های هفته

  Sorry. No data so far.