• خرید vpn
 • ما هنـوز به فـردایی روشـن امید داریم

  صفحه اصلی » گوناگون » مهندس ایرانی عضو گوگل رنگین‌کمان مصنوعی ساخت+عکس
  کد خبر : 199826

  مهندس ایرانی عضو گوگل رنگین‌کمان مصنوعی ساخت+عکس

  مهندس ایرانی عضو گوگل رنگین‌کمان مصنوعی ساخت+عکسReviewed by Aryan on Dec 13Rating: محقق ایرانی دانشگاه سن دیه گو در تحقیق تز دکترای خود به همراه گروهی دیگر از محققان به واسطه بهبود شیوه های شبیه سازی تعاملات نور با قطرات آب در اشکال و ابعاد مختلف انواع مختلفی از رنگین کمانها از قبیل رنگین کمانهای…

  مهندس ایرانی عضو گوگل رنگین‌کمان مصنوعی ساخت+عکسReviewed by Aryan on Dec 13Rating:

  محقق ایرانی دانشگاه سن دیه گو در تحقیق تز دکترای خود به همراه گروهی دیگر از محققان به واسطه بهبود شیوه های شبیه سازی تعاملات نور با قطرات آب در اشکال و ابعاد مختلف انواع مختلفی از رنگین کمانها از قبیل رنگین کمانهای اولیه، رنگین کمانهای ثانویه، سرخ کمانها و ابرکمانها را شبیه سازی کردند.

  ایمان صادقی و همکارانش با هدف درک بهتر تعامل قطرات کروی شکل آب با نور که پس از متوقف شدن بارش باران منجر به ایجاد طاقی های درخشان و رنگارنگی در آسمان می شوند این شبیه سازی ها را انجام داده اند. صادقی امیدوار بود بتواند با استفاده از تکنیکهای به کار گرفته شده در فیلمهای انیمیشن و بازیهای رایانه ای تکنیک شبیه سازی رنگین کمانها را بهبود ببخشند.

  صادقی که اکنون در یکی از شعبه های گرافیکی شرکت گوگل در بخش مهندسی مشغول به کار است، می گوید معمولا برای ارائه تز دکترا برای کسی فرصت مطالعه بر روی چنین پدیده زیبایی به وجود نمی آید. رنگین کمانها بسیار فراتر از آن چیزی هستند که به چشم انسان می آیند.

  با آغاز شبیه سازی های متعدد، محققان دریافتند تعاملات میان نور و قطرات کروی شکل قادر به توضیح بعضی از انواع رنگین کمانها از قبیل رنگین کمانهای دوقلو نیستند. محققان در شبیه سازی ها نشان دادند با چکیدن یک قطره آب، فشار هوا انتهای آن را مسطح کرده و آن را به شکل یک سطح ضخیم در می آورد.

  دوره های نوروزی عصر شبکه

  مطالب مرتبط

  ویژه های ایران ویج

  دیدگاهها (۰)  ;کانال تلگرام ایران ویج اصلاحات نیوز آموزشگاه مهندسی عصر شبکه

  آخرین اخبار و مطالب

  پربحث ترین های هفته

  Sorry. No data so far.