• خرید vpn
 • ما هنـوز به فـردایی روشـن امید داریم

  صفحه اصلی » سیاسی » افتادن از آنسوی بام به بهانه‌ی شروع پیش از موعد انتخابات!
  کد خبر : 1998155

  افتادن از آنسوی بام به بهانه‌ی شروع پیش از موعد انتخابات!

  افتادن از آنسوی بام به بهانه‌ی شروع پیش از موعد انتخابات!Reviewed by on Feb 2Rating: به گزارش ایران ویج به نقل از شبکه اطلاع رسانی راه دانا؛به نقل از آناج، چهارماه به انتخابات ریاست‌جمهوری و شوراهای شهر زمان باقی است و سکوت ممتد  جریانات سیاسی در این مدت کوتاه باقی مانده بسیار تعجب آور است. اگر…

  افتادن از آنسوی بام به بهانه‌ی شروع پیش از موعد انتخابات!Reviewed by on Feb 2Rating:

  به گزارش ایران ویج به نقل از شبکه اطلاع رسانی راه دانا؛به نقل از آناج، چهارماه به انتخابات ریاست‌جمهوری و شوراهای شهر زمان باقی است و سکوت ممتد  جریانات سیاسی در این مدت کوتاه باقی مانده بسیار تعجب آور است.

  اگر وضعیت هشت سال پیش، یعنی دوران انتخابات سال ۸۸ را با امروز مقایسه کنیم، مردگی و بی‌روحی محض در فضای سیاسی کنونی نمایان خواهد شد. طبق نظر برخی کارشناسان، دلیل وضعیت سکون و سکوت در انتخابات ریاست جمهوری دوازدهم، ماحصل اقدامات احساسی و غیر واقع و پیش از موعد سال ۸۸ است و در واقع نوعی محافظه کاری در شروع فرآیند انتخاباتی به وجود آورده است که به قولی افتادن از آنسوی پشت بام می‌باشد.

  با اندکی دقت در وقایع چنین روزهایی در هشت سال پیش، خواهیم دید که برخی جریانات سیاسی، فعالیت‌های انتخاباتی پیش از موعد خود را با سفر به شهرهای مختلف و برگزاری میتینگ‌‌‌های پرجمعیت سیاسی-انتخاباتی آغاز کرده بودند که یکی از اصلی ترین انتقادات به شروع پیش از موعد فعالیت‌های انتخاباتی همین موضوع بود به طوری که تحریک احساسات و سخنان جنجالی و حاشیه‌دار، روز به روز بر التهاب و حساسیت فضای سیاسی آن دوران اضافه می‌نمود.

  اما امروز نه تنها خبری از این گونه سفرها و برگزاری تجمعات نیست بلکه می‌توان به جرات عنوان کرد برخی جریانات سیاسی نیز چندان از دیر شروع شدن فرآیند انتخابات ناراضی نیسند اما نکته اصلی دقیقا نوع شروع فرآیند انتخابات است.

  فرآیند و سازو کار انتخاباتی مدتی است توسط وزارت کشور کلید خورده است اما امروز شاهد سکوت مطلق جریاناتی هستیم که در آینده نزدیک بازیگر اصلی انتخابات خواهند بود و البته در این میان نوع فضاسازی رسانه‌ها خصوصا صداوسیما نیز بسیار اهمیت خواهد داشت.

  به نظر می‌رسد جریانات و فضای سیاسی در مدل شروع انتخابات متوقف شده‌اند. از طرفی نیز دوست  ندارند به عنوان آغازگر پیش از موعد فرآیند انتخابات شناخته شوند و به همین دلیل زمان به سرعت به نفع و ضررشان در حال سپری شدن است.

  آنچه امروز بسیار اهمیت دارد ایجاد فضای انتخاباتی بدور از هیجان و التهاب توسط بازیگران سیاست و رسانه است. فضایی که مردم را به تامل صحیح پیرامون مسائل سیاسی پیشرو سوق دهد و با سرعت به صورت برنامه ریزی شده روح مرده سیاسی این روزهای کشور را به سمت شادابی و سر زندگی هدایت کند.

  کلیدواژه ها :
  دوره های نوروزی عصر شبکه

  مطالب مرتبط

  ویژه های ایران ویج

  دیدگاهها (۰)  ;کانال تلگرام ایران ویج اصلاحات نیوز آموزشگاه مهندسی عصر شبکه

  آخرین اخبار و مطالب

  پربحث ترین های هفته

  Sorry. No data so far.