• خرید vpn
 • ما هنـوز به فـردایی روشـن امید داریم

  صفحه اصلی » سیاسی » گسترش اسلام سیاسی از دستاوردهای انقلاب اسلامی است/ انقلاب اسلامی با رهبری امام، مهر بطلانی بر تفکر جدایی دین از سیاست بود
  کد خبر : 1998147

  گسترش اسلام سیاسی از دستاوردهای انقلاب اسلامی است/ انقلاب اسلامی با رهبری امام، مهر بطلانی بر تفکر جدایی دین از سیاست بود

  گسترش اسلام سیاسی از دستاوردهای انقلاب اسلامی است/ انقلاب اسلامی با رهبری امام، مهر بطلانی بر تفکر جدایی دین از سیاست بودReviewed by on Feb 2Rating: به گزارش ایران ویج به نقل از شبکه اطلاع رسانی راه دانا؛ حجت‌الاسلام سید رضا مصطفوی در گفت و گو با مهرزنجان، ضمن تبریک ایام الله دهه فجر و ایام پیروزی انقلاب…

  گسترش اسلام سیاسی از دستاوردهای انقلاب اسلامی است/ انقلاب اسلامی با رهبری امام، مهر بطلانی بر تفکر جدایی دین از سیاست بودReviewed by on Feb 2Rating:

  به گزارش ایران ویج به نقل از شبکه اطلاع رسانی راه دانا؛ حجت‌الاسلام سید رضا مصطفوی در گفت و گو با مهرزنجان، ضمن تبریک ایام الله دهه فجر و ایام پیروزی انقلاب اسلامی افزود: انقلاب اسلامی یک پدیده ای است که در عصر حاضر مشابه ندارد.

  وی با بیان اینکه به برکت این انقلاب در خارج از مرزها نیز تحولاتی رخ داده است، اظهار داشت: نخست وزیر وقت انگلستان می گوید ما غربی ها در دهه ۱۹۸۰ از وسایل نظامی و سلاح های جنگی شوروی و اقمار آن هیچ هراسی نداریم، بلکه ترس ما از حضور فرهنگ اسلامیِ انقلاب اسلامی است.

  مسئول سازمان بسیج طلاب و روحانیون استان زنجان ضمن تاکید بر اینکه طرح تعالیم اسلام و اهلبیت به صورت جهانی مطرح شده است، تصریح کرد: آوازه تعالیم اسلام در سراسر عالم به گوش همه رسیده است.

  حجت الاسلام مصطفوی گفت: احیای دین و معنویت از جمله دستاوردهای انقلاب اسلامی است، که در گوشه گوشه جهان تا آن زمان معیار، قدرت و منافع مادی بود و با پیروزی انقلاب اسلامی این معیار تغییر کرد و معنویت نیز جای خود را پیدا کرد.

  وی تصریح کرد: با پیروزی انقلاب اسلامی ارزشهای جدید غیر مادی مانند اخلاق و معنویت به عنوان گفتمان جدید در نظام بین المللی مطرح شد.

  مسئول سازمان بسیج طلاب و روحانیون استان زنجان با اشاره به اینکه ایدئولوژی انقلاب اسلامی به دلیل دینی بودن آن از ابعاد گوناگون خدا پرستی، توحید، ایمان، استقلال، عدالت و آزادی برخودار است، گفت: این نکته بیانگر یک راه جدید در اداره کشورها و روابط خارجی ایران با کشورهای دیگر است.

  وی افزود: این موضوع باعث شده جمهوری اسلامی ایران در بیرون از مرزها طرفدارن زیادی پیدا کند. 

  حجت الاسلام مصطفوی گفت:با توجه به اینکه شعار انقلاب اسلامی دین و معنویت است، یکی از دستاوردهای آن گسترش اسلام سیاسی است که تا آن موقع تفکر جدایی دین از سیاست القا شده بود.

  وی با بیان اینکه حتی در حوزه های علمیه نیز این تفکر وجود داشت و باور کرده بودند که دین نباید وارد سیاست شود، افزود: انقلاب اسلامی با رهبری امام مهر بطلانی بر این تفکر زد و یک حرکت انقلابیِ اسلامیِ سیاسی به وجود آمد که در راس آن یک مرجع تقلید وجود داشت.

   

  کلیدواژه ها :
  دوره های نوروزی عصر شبکه

  مطالب مرتبط

  ویژه های ایران ویج

  دیدگاهها (۰)  ;کانال تلگرام ایران ویج اصلاحات نیوز آموزشگاه مهندسی عصر شبکه

  آخرین اخبار و مطالب

  پربحث ترین های هفته

  Sorry. No data so far.