• خرید vpn
 • ما هنـوز به فـردایی روشـن امید داریم

  صفحه اصلی » سیاسی » دعوای بین شیعه و سنی در طول تاریخ خطا بود/خطر درکمین نسل جوان
  کد خبر : 1998103

  دعوای بین شیعه و سنی در طول تاریخ خطا بود/خطر درکمین نسل جوان

  دعوای بین شیعه و سنی در طول تاریخ خطا بود/خطر درکمین نسل جوانReviewed by on Feb 2Rating: به گزارش ایران ویج به نقل از خبرنگار مهر، حجت الاسلام حسن زمانی صبح پنج شنبه در همایش همگرایی علمای اهل اسلام در برابر جریان های تکفیری اظهار داشت: وحدت یک آموزه اصیل و معنی قران است. وی،…

  دعوای بین شیعه و سنی در طول تاریخ خطا بود/خطر درکمین نسل جوانReviewed by on Feb 2Rating:

  به گزارش ایران ویج به نقل از خبرنگار مهر، حجت الاسلام حسن زمانی صبح پنج شنبه در همایش همگرایی علمای اهل اسلام در برابر جریان های تکفیری اظهار داشت: وحدت یک آموزه اصیل و معنی قران است.

  وی، تلاش برای ایجاد وحدت را مصداق عبادت دانست و گفت: اگر تلاش برای ایجاد وحدت مصداق تقوا باشد بنابراین با تقواترین علما کسانی هستند که بیشتر در این حوزه تلاش می کنند.

  رئیس دبیرخانه کنگره مبارزه با جریان های تکفیری در جهان اسلام با بیان اینکه مولوی اهل سنتی که در برابر تفرقه انگیزان ایستادگی می کنند باید تجلیل شود، بیان داشت: همچنین علمای شیعی که می خواهند علیه جریان های متهجر شیعه ایستادگی کنند نیازمند حمایت هستند.

  زمانی ادامه داد: تلاش برای وحدت نه بخاطر وجود دشمن مشترک است بلکه توحید مقضی وحدت اجتماعی است و وظیفه ما است که با هم اتحاد داشته باشیم.

  وی با تأکید بر اینکه اتحاد صمیمیت قلبی بین شیعه و سنی نیست، بیان داشت: من معتقد نیستم به وحدت هایی که تنها به خاطر مسائل اجتماعی و سیاسی باشد.

  رئیس دبیرخانه کنگره مبارزه با جریان های تکفیری در جهان اسلام اضافه کرد: اخوت به معنای تعامل نیست بلکه اخوت بار معنوی و قلبی دارد و قلب ها باید همبستگی داشته باشد.

  زمانی تأکید کرد: هرچند اختلاف نظر علمی بین علمای شیعه و سنی وجود دارد اما این صمیمت منافاتی با تعامل علمی ندارد.

  وی با اشاره به اینکه دعوای بین شیعه و سنی خطایی بود که در طول تاریخ رخ داد، افزود: ایران موفق ترین کشور در بین کشورهای دنیا در عرصه وحدت است.

  رئیس دبیرخانه کنگره مبارزه با جریان های تکفیری در جهان اسلام با اشاره به اینکه جریان تکفیر در طول تاریخ وجود داشته است و در تمام این دوران جنگ بین مذاهب همواره رخ داده است، بیان کرد: با این وجود اندیشه تکفیر به اندازه ای که امروز ده ها کشور را درگیر کرده وجود نداشته است.

  زمانی با بیان اینکه در حال حاضر سه جریان زیر چتر داعش فعالیت می کنند، عنوان داشت: نخستین جریان که زیر چتر داعش فعالیت می کند وهابیت بود که خارج از جریان تسنن است.

  وی با تأکید بر اینکه مدیریت داعش و تکفیر توسط آمریکا و اسرائیل صورت می گیرد، گفت:با وجود اینکه خودشان اعلام می کنند که از این جریان ها را حمایت می کنند اما این ها باور ندارند که بازی خورده آمریکا و اسرائیل هستند.

  وی ادامه داد: نسل نوجوان و جوان در معرض خطر هستند و وظیفه علمای تشیع و تسنن است که اسلام ناب را در جهان گسترش دهند.

  کلیدواژه ها :
  دوره های نوروزی عصر شبکه

  مطالب مرتبط

  ویژه های ایران ویج

  دیدگاهها (۰)  ;کانال تلگرام ایران ویج اصلاحات نیوز آموزشگاه مهندسی عصر شبکه

  آخرین اخبار و مطالب

  پربحث ترین های هفته

  Sorry. No data so far.