• خرید vpn
 • ما هنـوز به فـردایی روشـن امید داریم

  صفحه اصلی » اقتصادی » منابع دولتی برای نگهداری ۱۲ بنای تاریخی مازندرانی کافی نیست
  کد خبر : 1998010

  منابع دولتی برای نگهداری ۱۲ بنای تاریخی مازندرانی کافی نیست

  منابع دولتی برای نگهداری ۱۲ بنای تاریخی مازندرانی کافی نیستReviewed by on Feb 2Rating: به گزارش ایران ویج به نقل از شبکه اطلاع رسانی راه دانا، به نقل از بلاغ، دلاور بزرگ‌نیا در دیدار با مدیرعامل صندوق احیا برای بررسی وضعیت احیای بناهای تاریخی اظهار کرد: نگاه به میراث فرهنگی برای ایزوله ماندن بناهای تاریخی…

  منابع دولتی برای نگهداری ۱۲ بنای تاریخی مازندرانی کافی نیستReviewed by on Feb 2Rating:

  به گزارش ایران ویج به نقل از شبکه اطلاع رسانی راه دانا، به نقل از بلاغ، دلاور بزرگ‌نیا در دیدار با مدیرعامل صندوق احیا برای بررسی وضعیت احیای بناهای تاریخی اظهار کرد: نگاه به میراث فرهنگی برای ایزوله ماندن بناهای تاریخی و استفاده صرف از منابع دولتی برای نگهداری آن‌ یک نگاه رد شده است و از همین رو مجموعه میراث فرهنگی با کمک صندوق احیا در جهت جذب سرمایه بخش خصوصی و جاری کردن زندگی در بناهای تاریخی تلاش‌هایی را انجام می‌دهد.

  وی افزود: استان مازندران ۱۲ بنای تاریخی آماده برای سرمایه‌گذاری دارد که منابع دولتی کفاف نگهداری و بهره‌برداری از آن را نمی‌دهد و بدون سرمایه‌گذاری هم حیات این بناها در خطر خواهد افتاد.

  مدیرکل میراث فرهنگی مازندران ادامه داد: خوشبختانه برای بناهای تاریخی مازندران متقاضی سرمایه‌گذاری هم وجود دارد که تاکنون به همت صندوق احیا دو بنا واگذارشده است.

  بزرگ‌نیا تأکید کرد: در میان این بناها، عمارت‌های مختلفی از دوره صفویه گرفته تا پهلوی وجود دارد و آباد شدن آنها باعث خوش‌نام شدن شهرهای ما می‌شود.

  وی در پایان گفت: خوشبختانه در آمل برای احیای خانه آقاجان‌نسب، شهرداری همکاری خوبی دارد و در ساری هم شهرداری به احیای این بناهای تاریخی نگاه مثبتی دارد، بنابراین بسیار سریع می‌توانیم با این کار دولت را در این بخش به‌خوبی کمک کنیم.  

  کلیدواژه ها :
  دوره های نوروزی عصر شبکه

  مطالب مرتبط

  ویژه های ایران ویج

  دیدگاهها (۰)  ;کانال تلگرام ایران ویج اصلاحات نیوز آموزشگاه مهندسی عصر شبکه

  آخرین اخبار و مطالب

  پربحث ترین های هفته

  Sorry. No data so far.