• خرید vpn
 • ما هنـوز به فـردایی روشـن امید داریم

  صفحه اصلی » اقتصادی » «آستانه» به قطب اقتصاد جهانی تبدیل می‌شود
  کد خبر : 1997871

  «آستانه» به قطب اقتصاد جهانی تبدیل می‌شود

  «آستانه» به قطب اقتصاد جهانی تبدیل می‌شودReviewed by on Feb 2Rating: به گزارش ایران ویج به نقل از خبرنگار خبرگزاری فارس در دوشنبه، به نقل از «اینفورم»، «گلناره موسی بالینا» استاد تاریخ دانشگاه ملی «اوراسیا» قزاقستان با اشاره به پیام «نورسلطان نظربایف» رئیس جمهور این کشور در خصوص اجرای «سومین مدرنیته – برنامه استراتژیک توسعه…

  «آستانه» به قطب اقتصاد جهانی تبدیل می‌شودReviewed by on Feb 2Rating:

  به گزارش ایران ویج به نقل از خبرنگار خبرگزاری فارس در دوشنبه، به نقل از «اینفورم»، «گلناره موسی بالینا» استاد تاریخ دانشگاه ملی «اوراسیا» قزاقستان با اشاره به پیام «نورسلطان نظربایف» رئیس جمهور این کشور در خصوص اجرای «سومین مدرنیته – برنامه استراتژیک توسعه قزاقستان»، گفت: این اصلاحات برای پیشرفت ملی الزامی می‌باشد.

  وی با بیان اینکه از پیام اخیر نظربایف می‌توان به عنوان توسعه نوآورانه اقتصادی یاد کرد، گفت: رئیس جمهور در این پیام مسیر حرکت قزاقستان به جلو را به طور واضح تعریف و برنامه انتقال مرحله به مرحله کشور به سطح جدید نوسازی را ارائه کرد.

  موسی بالینا در ادامه اظهار داشت: مدل جدید توسعه اقتصادی قزاقستان «آستانه» را به قطبی اقتصادی در سطح جهانی تبدیل خواهد داد.

  به گفته وی، تغییرات در بخش‌های فن‌آوری، صادرات، نوآوری، خصوصی‌سازی، اقتصادی و کشاورزی بر مبنای چهارمین انقلاب جهانی صنعتی منجر به تحقق اهداف «استراتژیک – 2050» می‌شوند.

  موسی بالینا افزود: نظربایف خواستار تبدیل آموزش‌وپرورش به زنجیره اصلی مدل جدید توسعه اقتصادی قزاقستان است و به ضرورت متمرکزسازی مشاغل جدید برای توسعه و تقویت توانایی تفکر انتقادی و مهارت‌های جستجوی اطلاعات تأکید دارد.

  رئیس بخش تاریخ دانشگاه ملی اوراسیا قزاقستان با اشاره به ضرورت آموزش ۳ زبان برای دستیابی به پیشرفت ملی، گفت: زبان انگلیسی زبان فن‌آوری‌های جدید و اقتصاد پیشرفته به شمار می‌رود، علاوه بر این دانستن آن دسترسی به ۹۰ درصد اطلاعات جهان را فراهم می‌کند.  

  وی در پایان افزود: علاوه بر این با ابتکار رئیس جمهور پروژه «آموزش حرفه‌ای رایگان برای همه» اجرا می‌شود که انتظار می‌رود صنایع جدید به دست متخصصان داخلی جهت اشتغال شهروندان ایجاد گردد.

  کلیدواژه ها :
  دوره های نوروزی عصر شبکه

  مطالب مرتبط

  ویژه های ایران ویج

  دیدگاهها (۰)  ;کانال تلگرام ایران ویج اصلاحات نیوز آموزشگاه مهندسی عصر شبکه

  آخرین اخبار و مطالب

  پربحث ترین های هفته

  Sorry. No data so far.