• خرید vpn
 • ما هنـوز به فـردایی روشـن امید داریم

  صفحه اصلی » اقتصادی » فسادهای دولت به دلیل رسوخ جریان منفعت گرا در دولت است/ راه جلوگیری از بروز فسادهای مالی، یک دولت شیشه ای و شفاف است
  کد خبر : 1997776

  فسادهای دولت به دلیل رسوخ جریان منفعت گرا در دولت است/ راه جلوگیری از بروز فسادهای مالی، یک دولت شیشه ای و شفاف است

  فسادهای دولت به دلیل رسوخ جریان منفعت گرا در دولت است/ راه جلوگیری از بروز فسادهای مالی، یک دولت شیشه ای و شفاف استReviewed by on Feb 2Rating: به گزارش ایران ویج به نقل از شبکه اطلاع رسانی راه دانا؛ به نقل از  قم فردا،مهرداد بذرپاش در مراسم بزرگداشت دهه فجر انقلاب اسلامی که در…

  فسادهای دولت به دلیل رسوخ جریان منفعت گرا در دولت است/ راه جلوگیری از بروز فسادهای مالی، یک دولت شیشه ای و شفاف استReviewed by on Feb 2Rating:

  به گزارش ایران ویج به نقل از شبکه اطلاع رسانی راه دانا؛ به نقل از  قم فردا،مهرداد بذرپاش در مراسم بزرگداشت دهه فجر انقلاب اسلامی که در مسجد چهارمردان برگزار شد، اظهار داشت: امروز نزاع گفتمانی در کشورمان میان دو جناح منفعت گرا و جناح آرمان گرای واقع بین است.

   وی افزود: مساله اصلاح طلب و اصولگرا را دیگر باید کنار بگذاریم و امروز این دو جریان هستند که انقلاب اسلامی را به پیش برده و آینده انقلاب را رقم می زنند.

   معاون رئیس جمهور سابق  گفت: امروز شاهد هستیم که قاچاق کالا هر روز گسترش می یابد و این به دلیل نگاهی است که برخی مسئولان نسبت به این مساله داشته و جلوگیری از قاچاق را مخالف بازار آزاد می دانند.

   مدیر مسئول روزنامه روزنامه وطن امروز با اشاره به معضلاتی که در نظام بانکی کشور وجود دارد،بیان داشت: ربوی بودن فعالیت بانک ها کاملا مشخص است، معوقات بانک ها بیش از ۱۱۰۰ هزار میلیارد ریال است که به طور رسمی اعلام شده است.

   بذرباش با اشاره به بروز فسادهای مالی گسترده در کشورمان، ابراز داشت: این فسادها باعث ناراحتی و عصبانیت مردم شده است، فسادهایی که در دولت یازدهم رخ داده به دلیل رسوخ جریان منفعت گرا در دولت است.

  وی گفت: جناح منفعت گرا به دنبال توسعه واردات در کشور است و برای تولیدکنندگان داخلی ارزشی قائل نیست، با وجود این نگاه در کشور نباید به دنبال ریشه بیکاری و بسیاری از آسیب های اجتماعی باشیم، گرچه جناح منفعت گرا به لحاظ عملیات روانی بسیار متخصص است و به خوبی واقعیت ها را بیان نمی کند.

  معاون رئیس جمهور سابق بیان داشت: راه جلوگیری از بروز فسادهای مالی، یک دولت شیشه ای و شفاف است، جناح منفعت گرا، خستگی و کم حوصلگی خود را به عنوان کار کارشناسی توجیه می کند و امروز اقتصاد کشورمان از بی تصمیمی سکته می کند و دچار رکود شده است.

  نماینده سابق مجلس شورای اسلامی با اشاره به رکود گسترده در بخش مسکن در کشورمان، تولید مسکن را در پایین ترین سطح در ۵۰ سال گذشته دانست و گفت: جریان منفعت گرا هرکاری که در دولت قبل انجام شده است را می خواهد تغییر دهد، حتی اگر مسکن مهر باشد.

   بذرپاش  با بیان اینکه وزیر راه و شهرسازی ساخت مسکن مهر را یک کار پوپولیستی می داند، افزود: رکود مسکن مهر در کشور اولا یکی از بندهای قانون اساسی برای خانه دارکردن همه مردم زمین مانده است.

   مدیر مسئول روزنامه وطن امروز ابزار داشت: بیش از ۱۳۰۰ شغل مستقیم و غیرمستقیم با بخش مسکن بیکار مانده اند، طرح مسکن اجتماعی وزیر هم که بسیار ناکارآمد بود و کاملا مسکوت ماند.

   نماینده سابق مجلس شورای اسلامی گفت: از زمانی که وزیر صنعت و معدن طرح شبنم را برداشته است، بیش از ۵ میلیارد دلار به قاچاق کالا اضافه شده است و به طور قطع با این نگاه و عملکرد، وضعیت اقتصادی به وضعیت بسیار بدتر از امروز دچار خواهد شد و هیچ کدام از مشکلات بیکاری و معیشتی مردم برطرف نمی شود.

  وی بیان داشت: نباید با آدرس های اشتباهی دولت همچون برجام، به انحراف برویم بلکه باید در میدان اجرا و عمل انقلابی حضور موثر داشته باشیم.

   وی گفت: به وسیله برجام ماهیت هسته ای جمهوری اسلامی ایران از میان رفت و ماهیت تحریم ها به جا ماند، از این رو آمریکا هیچ مشکلی با برجام ندارد و از آن کوتاه نخواهد آمد و قوانین تحریمی علیه کشورمان همچنان در آمریکا به تصویب می رسد.

  بذرپاش با بیان اینکه باید دعا کنیم ترامپ برجام را اجرا نکند، زیرا مسائل نظارتی برجام برای کشورمان بسیار خطرناک است، اظهار داشت: امروز دولتی در ایران سر کار آمده است که اصلی ترین دستاورد خود را برجام می داند از این رو از آن کوتاه نخواهد آمد، بنابراین دشمنان می توانند به راحتی به دنبال برجام دو و سه باشند و آن را توجیه کنند.

   وی افزود: امروز جریان اصلاح طلب به لحاظ گوش کردن به حرف بزرگترشان از وضعیت بهتری برخوردار است و متأسفانه در جریان اصولگرا همه بزرگترها پای کار نمی آیند و جریان های مختلف اصولگرا به حرف و سخن این بزرگترها نیز آنچنان گوش نمی دهند.

  کلیدواژه ها :
  دوره های نوروزی عصر شبکه

  مطالب مرتبط

  ویژه های ایران ویج

  دیدگاهها (۰)  ;کانال تلگرام ایران ویج اصلاحات نیوز آموزشگاه مهندسی عصر شبکه

  آخرین اخبار و مطالب

  پربحث ترین های هفته

  Sorry. No data so far.