• خرید vpn
 • ما هنـوز به فـردایی روشـن امید داریم

  صفحه اصلی » اقتصادی » سکوت جامعه بین‌الملل در ازای محاصره «دیر الزور» و «فوعه و کفریا» جنایت است
  کد خبر : 1997765

  سکوت جامعه بین‌الملل در ازای محاصره «دیر الزور» و «فوعه و کفریا» جنایت است

  سکوت جامعه بین‌الملل در ازای محاصره «دیر الزور» و «فوعه و کفریا» جنایت استReviewed by on Feb 2Rating: «هاله الاسعد»، دبیرکل مرکز عربی ثبت اسناد جرایم جنگی در سوریه در گفت‌وگو با خبرنگار خبرگزاری فارس در دمشق، اقدام تروریست‌های وادی بردی (ریف دمشق) در آلوده کردن آب پایتخت را جنایت جنگی خواند و گفت: جامعه…

  سکوت جامعه بین‌الملل در ازای محاصره «دیر الزور» و «فوعه و کفریا» جنایت استReviewed by on Feb 2Rating:

  «هاله الاسعد»، دبیرکل مرکز عربی ثبت اسناد جرایم جنگی در سوریه در گفت‌وگو با خبرنگار خبرگزاری فارس در دمشق، اقدام تروریست‌های وادی بردی (ریف دمشق) در آلوده کردن آب پایتخت را جنایت جنگی خواند و گفت: جامعه بین المللی می بایست از ارتش سوریه و متحدانش در مبارزه با چنین تروریست هایی حمایت می کرد نه اینکه به دنبال نجات جبهه النصره از سرنوشت محتوم آنها در سوریه باشد.

  وی عملیات نظامی ارتش سوریه در مبارزه با تروریست‌های وادی بردی که آب شش میلیون نفر از ساکنان دمشق و حومه آن را قطع کرده بودند یک تکلیف خواند و گفت: دولت منتخب مردم سوریه جز مطابق منافع یک ملت نمی تواند عمل کند.

  الاسعد گفت: محاصره بی وقفه محله های غربی دیر الزور توسط داعش طی سه سال گذشته تاکنون باید انگیزه ای برای جامعه بین المللی به منظور کمک صادقانه و فعال به دولت سوریه در نبرد دفاع از سرنوشت بیش از ۳۰۰ هزار غیرنظامی باشد که روزانه هدف حملات خمپاره ای و راکتی تروریست ها قرار دارند.

  مدیر مرکز عربی ثبت اسناد جرایم جنگی سوریه سکوت جامعه بین المللی در قبال محاصره دیر الزور توسط داعش را نشانه جانبداری آن از تروریست ها خواند و گفت: صرف همین سکوت جامعه بین المللی جنایتی در حق ملت سوریه است چون به مثابه شرکت در جنایت اصلی داعش شمرده می شود.

  وی محاصره ۲ شهرک شیعه نشین الفوعه و کفریا در ریف إدلب از سوی جبهه النصره و همقطاران آن را دیگر جنایت جنگی در سوریه توصیف کرد و گفت: محاصره شدن بیش از ۴۰ هزار غیرنظامی در منطقه جغرافیایی محدودی از سوی شمار زیادی تروریست آن هم در شرایطی که هیچ گونه اقدام بین المللی برای اعمال فشار بر کشورهای صاحب نفوذ در بین تروریست های جبهه النصره مثل قطر،یک جنایت درجه یک جنگی شمرده می شود و از همین رو کشورهای حامی تروریست ها و در راس آن ترکیه، قطر و عربستان باید مجازات شوند.

  الاسعد گفت: دولت سوریه و نیروهای پشتیبان آن با گروه هایی که جنایت جنگی مرتکب می شوند مبارزه می کنند اما آنهایی که از جنایتکاران دفاع می کنند جرمشان از این گروه هایی که مرتکب جنایات و اقدامات وحشیانه در داخل سوریه می شوند کم تر نیست.

  مدیر مرکز عربی ثبت اسناد جنگی در سوریه گفت: همه باید بدانند که در پی سقوط حلب زمان سرمایه گذاری روی تروریسم در سوریه به پایان رسیده و استفاده از اهرم فشار قطعی آب برای اعمال فشار بر دولت سوریه جنایتی کم تر از خود تروریسم نیست.

  انتهای پیام

  کلیدواژه ها :
  دوره های نوروزی عصر شبکه

  مطالب مرتبط

  ویژه های ایران ویج

  دیدگاهها (۰)  ;کانال تلگرام ایران ویج اصلاحات نیوز آموزشگاه مهندسی عصر شبکه

  آخرین اخبار و مطالب

  پربحث ترین های هفته

  Sorry. No data so far.