• خرید vpn
 • ما هنـوز به فـردایی روشـن امید داریم

  صفحه اصلی » بهداشت و سلامت » چاقی و فشار خون به قاتلان خاموش تبدیل شده است
  کد خبر : 1997729

  چاقی و فشار خون به قاتلان خاموش تبدیل شده است

  چاقی و فشار خون به قاتلان خاموش تبدیل شده استReviewed by on Feb 2Rating: به گزارش ایران ویج به نقل از خبرنگار مهر، علی نوبخت صبح پنجشنبه در مراسم افتتاحیه مرکز بهداشت ودرمان روستای کمیشان اوج اقتدار نظام را بعد از پیروزی انقلاب اسلامی تحول سلامت یادکرد چراکه با احداث مراکز درمانی در نقاط مختلف…

  چاقی و فشار خون به قاتلان خاموش تبدیل شده استReviewed by on Feb 2Rating:

  به گزارش ایران ویج به نقل از خبرنگار مهر، علی نوبخت صبح پنجشنبه در مراسم افتتاحیه مرکز بهداشت ودرمان روستای کمیشان اوج اقتدار نظام را بعد از پیروزی انقلاب اسلامی تحول سلامت یادکرد چراکه با احداث مراکز درمانی در نقاط مختلف کشور بخش اعظمی از بیماری‌ها کاسته ودراین راستا سلامت جامعه را تضمین کردند.

  وی افزود: خوشبختانه ایران توانسته در سطح درمانی نوع بیماری‌ها را از بیماری‌های عفونی به بیماری‌های غیر واگیر تغییر دهد.

  رئیس کمیسیون بهداشت ودرمان مجلس شورای اسلامی چاقی و فشارخون را ازجمله قاتلان خاموش برای مردم تداعی کرد که متأسفانه مازندران در این حوزه رشد قابل‌توجهی را شاهد بوده است.

  نوبخت گفت: کاهش میزان نمک در وعده‌های غذایی، پیاده‌روی و کاهش انواع چربی‌ها ونشاسته می‌تواند به‌عنوان شاخص‌ترین پیام سلامتی برای مردم قلمداد شود تا میزان بیماری‌های غیر واگیر را کاهش دهند.

  این مسئول ادامه داد: خوشبختانه مازندران به‌عنوان الگوی سلامت توانسته در طرح تحول نظام سلامت و پزشک خانواده پایلوت قرارگیرد که از این الگوی سلامت مقرر شد در سطح کشور به‌کارگیری شود.

  وی با اشاره به تغییر در شاخص‌های طول عمر از این مهم به‌عنوان یکی از افتخارات جمهوری اسلامی ایران درزمینهٔ سلامت وبهداشت ودرمان یادکرد و همچنین افزود: با دایر شدن مراکز بهداشت ودرمان وهمچنان توسعه بخش پزشکی خوشبختانه متوسط طول عمر ۵۵ سال با روند صعودی ۲۰ سال به ۷۴ سال ارتقا یافته که همین امر می‌تواند به‌مراتب پیشرفت‌های دیگر پزشکی را خلق کند.

  مرکز تالاسمی، کلینیک تخصصی و بخش اداری و پشتیبانی بیمارستان امام حسین نکا با حضور رییس کمیسیون بهداشت ودرمان مجلس شورای اسلامی، رییس دانشگاه علوم کشاورزی و نماینده مردم شرق مازندران در مجلس شورای اسلامی افتتاح و به بهره‌برداری رسید.

  کلیدواژه ها :
  دوره های نوروزی عصر شبکه

  مطالب مرتبط

  ویژه های ایران ویج

  دیدگاهها (۰)  ;کانال تلگرام ایران ویج اصلاحات نیوز آموزشگاه مهندسی عصر شبکه

  آخرین اخبار و مطالب

  پربحث ترین های هفته

  Sorry. No data so far.