• خرید vpn
 • ما هنـوز به فـردایی روشـن امید داریم

  صفحه اصلی » اخبار پربازدید , اقتصادی , توریسم و گردشگری » جاجیم روستای زیارت نشان برتر جهانی را کسب کرد
  کد خبر : 1997715

  جاجیم روستای زیارت نشان برتر جهانی را کسب کرد

  جاجیم روستای زیارت نشان برتر جهانی را کسب کردReviewed by Aryan♥ on Feb 2Rating: ابراهیم کریمی در گفتگو با خبرنگار مهر اظهار کرد: از ۱۴ اثر ارسال‌شده ایران به شورای جهانی صنایع‌دستی جاجیم زیارت «پادری» اثر ارسالی خانم میترا بی‌باکیان از استان گلستان توانست نشان برتر این شورای جهانی را کسب کند. وی افزود: تاکنون…

  جاجیم روستای زیارت نشان برتر جهانی را کسب کردReviewed by Aryan♥ on Feb 2Rating:

  ابراهیم کریمی در گفتگو با خبرنگار مهر اظهار کرد: از ۱۴ اثر ارسال‌شده ایران به شورای جهانی صنایع‌دستی جاجیم زیارت «پادری» اثر ارسالی خانم میترا بی‌باکیان از استان گلستان توانست نشان برتر این شورای جهانی را کسب کند.

  وی افزود: تاکنون صنایع‌دستی اصیل هر کشور از یونسکو مهر اصالت دریافت می‌کردند اما امسال برای نخستین بار آثار به شورای جهانی صنایع‌دستی ارسال شد.

  مدیرکل میراث فرهنگی، صنایع‌دستی و گردشگری گلستان ادامه داد: شورای جهانی صنایع‌دستی یک سال در میان و شورای ملی آن سالی یک‌بار تشکیل می‌شود.

  وی تصریح کرد: تاکنون حدود ۴۰ اثر صنایع‌دستی استان گلستان مهر اصالت ملی دریافت کرده‌اند.

  در به‌روزرسانی جاجیم زیارت اصالت اثر حفظ شد

  کریمی خاطرنشان کرد: از ۱۴ اثر ارسالی ایرانی به شورای جهانی صنایع‌دستی ۱۰ اثر از هشت استان کشور نشان برتر دریافت کردند.

  مدیرکل میراث فرهنگی، صنایع‌دستی و گردشگری گلستان اضافه کرد: کارشناسان اداره کل به این هنرمند صنایع‌دستی استان کمک کردند تا با در عین به‌روزرسانی اثر اصالت آن حفظ شود.

  وی بیان کرد: پادری خانم بی‌باکیان هم شاخص طبیعی بودن مواد اولیه (پشم) و رنگرزی برخوردار بود و هم از نقوش سنتی در طراحی و تولید استفاده کرده بود و بسته‌بندی متفاوت و داشتن کیفی از جنس خود پادری باعث شد نظر کارشناسان شورای جهانی به این اثر جلب شده و جاجیم زیارت بتواند نشان برتر را کسب کند.

  کلیدواژه ها :
  دوره های نوروزی عصر شبکه

  مطالب مرتبط

  ویژه های ایران ویج

  دیدگاهها (۰)  ;کانال تلگرام ایران ویج اصلاحات نیوز آموزشگاه مهندسی عصر شبکه

  آخرین اخبار و مطالب

  پربحث ترین های هفته

  Sorry. No data so far.