• خرید vpn
 • ما هنـوز به فـردایی روشـن امید داریم

  صفحه اصلی » سیاسی » مبارزه با داعش علاوه بر کار نظامی نیاز به اقدام فرهنگی دارد
  کد خبر : 1997673

  مبارزه با داعش علاوه بر کار نظامی نیاز به اقدام فرهنگی دارد

  مبارزه با داعش علاوه بر کار نظامی نیاز به اقدام فرهنگی داردReviewed by on Feb 2Rating: به گزارش ایران ویج به نقل از خبرنگار مهر، آیت‌الله مکارم شیرازی با صدور پیامی به همایش «همگرایی علمای اسلام در برابر خطرات تکفیر» اعلام کرد: قبل از هر چیز لازم می‎دانم تشکیل این همایش در استان خراسان جنوبی…

  مبارزه با داعش علاوه بر کار نظامی نیاز به اقدام فرهنگی داردReviewed by on Feb 2Rating:

  به گزارش ایران ویج به نقل از خبرنگار مهر، آیت‌الله مکارم شیرازی با صدور پیامی به همایش «همگرایی علمای اسلام در برابر خطرات تکفیر» اعلام کرد: قبل از هر چیز لازم میدانم تشکیل این همایش در استان خراسان جنوبی که برای همگرایی علمای اسلام در مسئله تکفیر تشکیل شده است را به همه شما تبریک عرض کنم و از کسانی که بنیانگذار این همایش هستند تشکر کنم و بدانید شرکت در چنین همایشی عبادتی از عبادات مطلوب پروردگار است و ذخیره یوم المعاد خواهد شد.

  وی افزود: نکته اول اینکه اسلام در طول تاریخ با مشکلات زیادی همراه بوده ولی میتوان گفت مشکل تکفیر که در عصر ما دامن گسترده از همه مشکلات بیشتر بوده است برای این که دو ضرر بزرگ برای دنیای اسلام دارد، یکی این است که مسلمانان را به جان هم انداخته، تکفیریها میگویند غیر از کسانی که اعتقاد به وهابیت دارند بقیه مسلمانان اعم از سنی و شیعه، کافرند و غیر مسلمانان هم تکلیفشان معلوم است و وقتی هم که حکم به کفر کردند، اباحه الدم است و خون و مال و عرضشان مباح است و همه چیز به دنبال این.

  آیت الله مکارم شیرازی همچنین بیان کرد: بنابراین، این خطر بزرگی است که مسلمانان را به جان هم میاندازد و الان میبینید که داعش و امثال داعش چه بلایی بر سر عراق و سوریه آورده است؟! اینها دست‌پروردگان تکفیریها هستند و چه جنایاتی انجام میدهند.

  وی ادامه داد: یک خطر دیگر این که نام اسلام را اینها در دنیا زشت میکنند و مردم دنیا نمی‏دانند که حساب اینها از من و شما جداست و خیال میکنند که اینها بخشی از اسلام هستند و الان این محدودیتهایی که برای مسلمانان در آمریکا و اروپا به وجود آمده است نتیجه این است که میگویند اینها مسلمانانند و باید از آنها ترسید و خطرناک هستند و آبروی اسلام را در دنیا میبرند، البته ما و شما باید دست به دست هم بدهیم و بگوییم اینها از ما نیستند و اسلام دین محبت و دین برادری، دین همزیستی مسالمتآمیز است.

  آیت الله مکارم شیرازی عنوان کرد: نکته دیگر اینکه باید سرچشمه تکفیر را پیدا کنیم که کجاست؟ آیا آیین وهابیت و تعلیمات محمد بن عبدالوهاب نیست؟ آیا از بعضی از کشورهای عربی سرچشمه نگرفته است؟ سرچشمه را پیدا کنیم با اسناد و مدارک. ما کتابی نوشته ایم با عنوان «زادگاه تروریسم» که بیش از ۸۰ سند در آن است و نشان میدهد از کجا سرچشمه گرفته است، وقتی سرچشمه را پیدا کنیم آن وقت جلوگیری از آن، آسان است.

  وی یادآور شد: نکته دیگر این است که الان به وسیله پیکارهای نظامی دارند داعش را روز به روز محدودتر میکنند و موصل را انشاءالله در آینده نزدیک خواهند گرفت و سوریه هم امن و امان میشود ولی بالاخره کار نظامی به تنهایی کافی نیست و کار فرهنگی لازم است و باید ریشهاش را سوزاند تا جوانان دوباره جذب داعش نشوند و سر از جای دیگر در بیاورند و این کار شما علماست که روشن کنید اسلام دین محبت و برادری و اخوت است و دین جنگ و خونریزی و برادرکشی و تکفیر نیست و تمام کسانی که به سوی قبله نماز میخوانند، قبله و پیغمبر و قرآن ما یکی است و دلیلی ندارد اختلافی باشد. بنابراین علاوه بر مبارزات نظامی و گفتگوهای سیاسی باید کار فرهنگی هم باشد که نتیجه بدهد و این بلای بزرگی که به دامان اسلام است که باید برطرف شود.

  کلیدواژه ها :
  دوره های نوروزی عصر شبکه

  مطالب مرتبط

  ویژه های ایران ویج

  دیدگاهها (۰)  ;کانال تلگرام ایران ویج اصلاحات نیوز آموزشگاه مهندسی عصر شبکه

  آخرین اخبار و مطالب

  پربحث ترین های هفته

  Sorry. No data so far.