• خرید vpn
 • ما هنـوز به فـردایی روشـن امید داریم

  صفحه اصلی » اقتصادی » آغاز حفاری چاه‌های جدید در میدان مشترک نفتی با عراق
  کد خبر : 1997639

  آغاز حفاری چاه‌های جدید در میدان مشترک نفتی با عراق

  آغاز حفاری چاه‌های جدید در میدان مشترک نفتی با عراقReviewed by on Feb 2Rating: به گزارش ایران ویج به نقل از خبرگزاری مهر به نقل از شرکت ملی نفت ایران، سعید نظری درباره آخرین وضعیت حفاری چاه های جدید در میدان مشترک نفتی آزادگان، گفت: با استقرار سه دکل، عملیات حفر ۲۰ حلقه چاه توسعه‌ای…

  آغاز حفاری چاه‌های جدید در میدان مشترک نفتی با عراقReviewed by on Feb 2Rating:

  به گزارش ایران ویج به نقل از خبرگزاری مهر به نقل از شرکت ملی نفت ایران، سعید نظری درباره آخرین وضعیت حفاری چاه های جدید در میدان مشترک نفتی آزادگان، گفت: با استقرار سه دکل، عملیات حفر ۲۰ حلقه چاه توسعه‌ای (جدید) در میدان نفتی آزادگان جنوبی آغاز شد.

  مدیر پروژه حفاری آزادگان جنوبی در شرکت ملی حفاری با اعلام اینکه پروژه حفاری ۲۰ حلقه چاه در این میدان مشترک نفتی به صورت کلید در دست اجرا می‌شود، تصریح کرد: عملیات حفاری زودتر از برنامه کلید خورده است.

  این مقام مسئول با بیان اینکه هم اکنون سه دکل حفاری سنگین  ۲۸، ۳۵ و ۸۱ فتح در موقعیت حفاری چاه‌های جدید در میدان آزادگان مستقر شده اند، اظهار داشت: تاکنون دستگاه ۸۱ فتح هم حفاری یک حلقه چاه را آغاز کرده است.

  وی تاکید کرد: در شرایط فعلی مراحل نصب و راه اندازی دکل های ۲۸ و ۳۵ فتح نیز در دست انجام بوده و به زودی حفر دومین و سومین حلقه چاه آغاز می‌شود.

  نظری با بیان اینکه مدت اجرای این پروژه ۲۴ ماه تعیین شده است، یادآور شد: بر اساس برنامه ریزی به عمل آمده برای شتاب بخشیدن به اجرای کار به تدریج تعداد دکل ها در این موقعیت به ۶ دستگاه افزایش می یابد.

  مدیر پروژه حفاری ۲۰ حلقه چاه در میدان آزادگان جنوبی در شرکت ملی حفاری، افزود: دستگاه‌های حفاری که در این منطقه عملیاتی به کارگیری شده با توجه به اهمیت مسائل زیست محیطی در ردیف دستگاه‌های حفاری روزآمد و مجهز به سیستم تصفیه سیال و مدیریت پسماند هستند.

  به گزارش ایران ویج به نقل از مهر، هم اکنون حفاری ۴۰ حلقه چاه دیگر را در میدان نفتی آزادگان جنوبی به صورت کلید در دست توسط شرکت ملی حفاری ایران در حال اجرا بوده که این پروژه با پیشرفت بیش از ۹۱ درصد به تقریب در مراحل پایان کار است و پیش بینی می شود تا قبل از پایان امسال به پایان برسد.

  کلیدواژه ها :
  دوره های نوروزی عصر شبکه

  مطالب مرتبط

  ویژه های ایران ویج

  دیدگاهها (۰)  ;کانال تلگرام ایران ویج اصلاحات نیوز آموزشگاه مهندسی عصر شبکه

  آخرین اخبار و مطالب

  پربحث ترین های هفته

  Sorry. No data so far.