• خرید vpn
 • ما هنـوز به فـردایی روشـن امید داریم

  صفحه اصلی » اقتصادی » راه نجات کشمش، راه اندازی صندوق است
  کد خبر : 1997630

  راه نجات کشمش، راه اندازی صندوق است

  راه نجات کشمش، راه اندازی صندوق استReviewed by on Feb 2Rating: به گزارش ایران ویج به نقل از خبرنگار مهر، منوچهر حبیبی صبح پنجشنبه در جلسه ستاد تنظیم  خرید محصول  و یارانه تولید کشمش که با حضور علی اکبر متقی فرد رئیس سازمان جهاد کشاورزی استان قزوین، سیاوش طاهرخانی فرماندار تاکستان و مدیران برگزار شد…

  راه نجات کشمش، راه اندازی صندوق استReviewed by on Feb 2Rating:

  به گزارش ایران ویج به نقل از خبرنگار مهر، منوچهر حبیبی صبح پنجشنبه در جلسه ستاد تنظیم  خرید محصول  و یارانه تولید کشمش که با حضور علی اکبر متقی فرد رئیس سازمان جهاد کشاورزی استان قزوین، سیاوش طاهرخانی فرماندار تاکستان و مدیران برگزار شد اظهار کرد: استان قزوین بعنوان قطب تولید کشمش در کشور محسوب می شود و محور سیاست گذاری مسئولان کشوری باید در راستای بهبود وضعیت این محصول باشد.

  وی با تبریک ایام ا… دهه مبارک فجر و اشاره به رهبری داعیانه معمار انقلاب حضرت امام خمینی (ره) و بصیرت و هوشمندی مردم غیور ایران در به ثمر رسیدن انقلاب اسلامی ایران اظهار داشت : مشکل باغداران تاکستانی باید بصورت ریشه ای حل شود بنابراین ایجاد صندوق کشمش را باید بصورت اساسی و با پیگیری در تاکستان راه اندازی کنیم.

  حبیبی تصریح کرد: متاسفانه امروز با تولیدکمشش  اغلب مشکل فروش  این محصول را داریم، چونکه طی این سال های گذشته سازوکار اصلی و چاره اساسی برای کرحله بعد ا زتولید نداشته ایم.

  معاون امور اقتصادی استانداری قزوین با بیان اینکه باید یک جایگاه محلی برای باغداران انگور وجود داشته باشد گفت: در سفر هیئت دولت به استان قزوین مصوبه تاسیس صندوق کشمش در دستور کار قرار گرفت که باید با کمک هم این صندوق را راه اندازی کرد.

  حبیبی با یاد آوری اینکه؛ با توجه به دستورالعمل هر کیلوگرم محصول کشمش  ۵ هزار ریال یارانه تعلق می گیرد اظهار داشت: یارانه باید بتواند هم در تولید و فروش محصول کشمش نقش اساسی داشته باشد.

  وی تاکید کرد: شهرستان تاکستان مهد و مرکز تولید کشمش کشور است که تخصیص یارانه به این صندوق بخش اعظم مشکلات باغداران و بهره برداران این محصول را حل می کند.

  در پایان این جلسه  کمیته ۵ نفره برای تعیین نرخ کشمش تعیین شد.

  کلیدواژه ها :
  دوره های نوروزی عصر شبکه

  مطالب مرتبط

  ویژه های ایران ویج

  دیدگاهها (۰)  ;کانال تلگرام ایران ویج اصلاحات نیوز آموزشگاه مهندسی عصر شبکه

  آخرین اخبار و مطالب

  پربحث ترین های هفته

  Sorry. No data so far.