• خرید vpn
 • ما هنـوز به فـردایی روشـن امید داریم

  صفحه اصلی » اقتصاد داخلی » توسعه روابط و همکاری های بین المللی سرلوحه پست/کمک به اقتصاد مقاومتی با حذف تمبر
  کد خبر : 1997531

  توسعه روابط و همکاری های بین المللی سرلوحه پست/کمک به اقتصاد مقاومتی با حذف تمبر

  توسعه روابط و همکاری های بین المللی سرلوحه پست/کمک به اقتصاد مقاومتی با حذف تمبرReviewed by on Feb 2Rating: به گزارش ایران ویج به نقل از شبکه اطلاع رسانی راه دانا؛به نقل از  صاحب نیوز، سعید رجالی مدیرکل پست استان اصفهان در نشست خبری خود با اصحاب رسانه ضمن تبریک دهه فجر اظهار کرد: ما…

  توسعه روابط و همکاری های بین المللی سرلوحه پست/کمک به اقتصاد مقاومتی با حذف تمبرReviewed by on Feb 2Rating:

  به گزارش ایران ویج به نقل از شبکه اطلاع رسانی راه دانا؛به نقل از  صاحب نیوز، سعید رجالی مدیرکل پست استان اصفهان در نشست خبری خود با اصحاب رسانه ضمن تبریک دهه فجر اظهار کرد: ما دوران حیات جدیدی را در شرکت ملی پست آغاز کردیم و وارد دوره چهارم این شرکت شدیم؛ دوره نخست از زمان هخامنشیان آغاز شد و تا زمان امیرکبیر ادامه داشت و در دوره امیر کبیر پست به صورت نظام شکل گرفت.

  وی با بیان اینکه این روند تا مرداد سال ۲۳ ادامه داشت، افزود: آغاز حیات جدید در نظام مقدس جمهوری اسلامی شکل گرفت و خدمات پایه و خدماتی برای نظام حاکمیتی در پست تعریف شد.

  مدیرکل پست استان اصفهان با اشاره به اینکه نگاه امروز پست با نگاه دیروز تغییر کرده و نگاه سنتی کنار رفته و امروز پست قدرتمند و نوین و در خدمت همه ایرانیان با خدمات با کیفیت به همراه قیمت استطاعت پذیر مطرح است و در این یک سال دو کاربر پست در کنار شبکه پست قرار گرفته اند، تصریح کرد: برنامه ریزی های مختلفی در برنامه ششم توسعه در نظر گرفته شده و به سرعت باید ما خود را با پست نوین جهانی همگام کنیم و تحولات بزرگی در پست کشور ایجاد کنیم.

  وی با بیان اینکه پست باید زیرساخت های لازم را ایجاد کند و این یک فرصت طلایی برای شرکت پست است، ابراز کرد: ما در پست استان اقدامات موثری انجام دادیم و هفت سرویسی که تا ۳ سال گذشته وجود داشت به ۲۶ پست نوین تبدیل شد و پست سفارشی ما ۴۶ درصد افزایش داشته است.

  رجالی با اشاره به اینکه ما در این سالها بحث زیرساخت های فناوری اطلاعات را دنبال کردیم و بهره برداری از پروژه های عمرانی در پست استان را داشتیم، بیان کرد: توسعه روابط و همکاری های بین المللی سرلوحه ما بوده و امروز می توانیم ورود مرسلات خارجی را کنترل کرده و سیر آن را رصد کنیم.

  وی با بیان اینکه ما نرم افزار قبول در وب را طراحی کردیم که با این نرم افزار امور پستی تسهیل شده و مدت زمان انتظار مشتری کاهش یافته است، ادامه داد: ما با این نرم افزار می توانیم مدیریت لازم را بر دفاتر پستی داشته باشیم و همه واحد های مبادله و مقصد ما به این سامانه تجهیز شدند و ۳۵ مرکز مبادله در اصفهان به این سامانه مجهز شد.

  مدیرکل پست استان اصفهان با اشاره به اینکه امروز ما ۷۳۴ سامانه پستی مان نیازی به تمبر و نقش تمبر ندارند و این مهم به کمک سامانه قبول پستی میسر شد، عنوان کرد: این مسئله در اقتصاد مقاومتی تأثیر داشت چراکه موارد لازم برای تمبر از خارج کشور تهیه می شد؛ همچنین مأموران پستی امروز به نرم افزار های موبایلی مجهز شدند تا کنترل و رصد مأموران نیز ساده تر شود.

  وی با بیان اینکه ما با کانون سردفتران قراردادی را منعقد کردیم که ۶۰۵ هزار سند مالکیت در استان توزیع شده است و هیچ شخص متقاضی سند به اداره ثبت مراجعه نداشته و حدود ۱۰ میلیون سفر شهری با این مسئله کاهش یافت، اشاره کرد: همچنین قرارداد هایی را با اداره ثبت احوال، تأمین اجتماعی، بانک ها، محیط زیست و دیگر دستگاه ها داشتیم و این مهم ادامه دارد.

  رجالی با اشاره به اینکه سرویس های فرهنگی مانند تمبر شخصی پست، کارت پستال الکترونیکی و موارد مشابه ایجاد کردیم که این مسئله از نظر فرهنگی می توان تأثیرات به سزایی داشته باشد، خاطرنشان کرد: ما بانک اطلاعاتی پستی را طراحی کردیم تا نیازی نباشد شرکت های برق، مخابرات، آب و فاضلاب و گاز بانک اطلاعاتی برای قبوض خود طراحی کنند و سرمایه های ملی هدر رود.

  در حاشیه این نشست یکی از خبرنگاران در مورد پذیرایی از مدعوین با چای انگلیسی سوال پرسید که جلسه امروز به مناسبت سالروز پیروزی انقلاب اسلامی و تحقق شعار «نه شرقی و نه غربی جمهوری اسلامی» برگزار شده است و در این جلسه از فعالیت های فرهنگی شرکت پست نظیر طراحی تمبر و کارت پستال سخن به میان آمد؛ همچنین از قرارداد های شرکت پست برای کاهش هزینه ها و جلوگیری از هدر رفت سرمایه در راستای اقتصاد مقاومتی گفتید اما جالب است بدانید که مهمترین مسئله در عمل به اقتصاد مقاومتی استفاده از تولید داخلی؛ استفاده از «چای سنتی انگلیسی» در پذیرایی این جلسه چه توجیهی دارد که رجالی پس از مشاهده چای پذیرایی جلسه پاسخ داد: هیچ توجیهی ندارد؛ این چای از سوی مسئول خرید سازمان خریداری شده و به وی تذکر داده خواهد شد.

  در این میان مسئولان تشریفات جلسه نیز مدعی شدند که این چای از سوی یکی از شرکت های تولید چای داخلی تهیه شده و «تحت لیسانس شرکت انگلیسی» است!

  کلیدواژه ها :
  دوره های نوروزی عصر شبکه

  مطالب مرتبط

  ویژه های ایران ویج

  دیدگاهها (۰)  ;کانال تلگرام ایران ویج اصلاحات نیوز آموزشگاه مهندسی عصر شبکه

  آخرین اخبار و مطالب

  پربحث ترین های هفته

  Sorry. No data so far.